RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Bine ai venit ! se pare ca esti rulotist vesel !!
Pe acest forum membrii organizeaza intalniri dansante cu muzica , unori si peste miezul noptii.
Daca nu te regasesti aici , nu intra !!! ... e o tara libera..

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Bine ai venit ! se pare ca esti rulotist vesel !!
Pe acest forum membrii organizeaza intalniri dansante cu muzica , unori si peste miezul noptii.
Daca nu te regasesti aici , nu intra !!! ... e o tara libera..
RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Lacul si Barajul Rausor

4 participanți

In jos

Lacul si Barajul Rausor Empty Lacul si Barajul Rausor

Mesaj  Crisu Florin Vin Mar 02, 2012 1:22 pm

Propunere Lacul si Barajul Rausor
Duminica am profitat de o zi cu soare si am plecat la cabana Voina, situata putin mai sus de Campulung, la inceputul unei vai care urca spre masivul Iezer-Papusa. Dupa harta, parea o alternativa buna la camparea in zona Moeciu-Rasnov, unde cam vin ursii.Traseul propus: Bucuresti – Pitesti (pe DN1) – Campulung (D73) – Leresti – Lacul Rausor – Cabana Voina; de aici se pot face alte trasee catre Cabana Papusa, de unde se poate lua catre varfurile Iezerul Mare si Papusa.Drumurile catre si pana la Campulung sunt in buna stare, inutil poate de amintit cat de frumos ar fi orasul Campulung daca ar fi intretinut.Am uitat sa precizez ca de la Pitesti pana la Campulung, mergi, practic, din localitate in localitate. Mai mult de 70km/ora viteza medie (cu tot cu drumurile dintre localitati) nu se poate.Asa ca mai bine profiti de ocazie si-ti lasi copilotul macar sa admire peisajele care, sincer, sunt o nebunie. Si satele sunt frumoase. Atentie insa ca se colinda mult pe marginea drumurilor sau pe mijlocul lor, asa, mai ca la sat.Drumul a fost asfaltat de curand este ca in palma.Sunt multe locuri de campare si de gratar inca de la inceputul vaii, dar avand in vedere bronzatii din mahalaua Lerestiului, situati la doar 1 km departare, eu nu as campa acolo pe timp de noapte.Cu putina ambitie ajung la un lac incredibil de frumos, Lacul Rausor, si la barajul cu acelasi nume. Barajul nu este spectaculos ca altele din Romania, insa pune in valoare o zona cu aspect de Austria. Mai putin defrisarile masive care vor distruge zona in scurt timp.Pentru cei care vor insa o zi frumoasa la un gratar, valea cu pricina este probabil o solutie mai convenabila decat Valea Prahovei sau zona Moeciu.
Crisu Florin
Crisu Florin

Mesaje : 40
Data de inscriere : 24/11/2011
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Lacul si Barajul Rausor Empty Re: Lacul si Barajul Rausor

Mesaj  LUPU CIPRIAN Dum Mar 04, 2012 2:58 pm

pt detalii accesati
http://www.xplorio.ro/lacul-si-barajul-rausor-cabana-voina/
de unde a copiat Crisu
lol!
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Lacul si Barajul Rausor Empty Re: Lacul si Barajul Rausor

Mesaj  Relu Deliu Dum Mar 04, 2012 7:20 pm

A avut degetele bandajate si nu putea scrie cu vorbele lui, asa ca a dat copy-paste si la coafat putin.
Ce e rau in asta, informatia conteaza.
A uitat sa scrie ca soseaua Pitesti-Campulung, in primii 20km. este varza, aproape distrusa.
Relu Deliu
Relu Deliu
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 168
Data de inscriere : 22/11/2011
Varsta : 61
Localizare : mai toata ziua in Bucuresti, dar scap eu

Sus In jos

Lacul si Barajul Rausor Empty Re: Lacul si Barajul Rausor

Mesaj  Iancu Gabi Lun Mar 05, 2012 11:20 am

si pe varianta Cetateni,Tirgoviste tot asa 30 km varza
Iancu Gabi
Iancu Gabi
top membrii
top membrii

Mesaje : 244
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 53
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Lacul si Barajul Rausor Empty Re: Lacul si Barajul Rausor

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum