RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Bine ai venit ! se pare ca esti rulotist vesel !!
Pe acest forum membrii organizeaza intalniri dansante cu muzica , unori si peste miezul noptii.
Daca nu te regasesti aici , nu intra !!! ... e o tara libera..

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Bine ai venit ! se pare ca esti rulotist vesel !!
Pe acest forum membrii organizeaza intalniri dansante cu muzica , unori si peste miezul noptii.
Daca nu te regasesti aici , nu intra !!! ... e o tara libera..
RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!!

+9
george chirila
harybald
MrViorel51
Niky Radu
dorunegru
adrian05ro
Vali P
LUPU CIPRIAN
Sorin.Sibiceanu
13 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!! - Pagina 2 Empty Re: CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!!

Mesaj  Iancu Gabi Mar Mai 01, 2012 9:00 pm

eu imi usurez rulota,dupa fiecare iesire,ptr ca mai invat cite ceva,de ce am nevoie si de ce nu am nevoie,ce car degeaba.este greu sa zici asa ceva,fiecare care ce are nevoie,in functie de vreme si perioada.
Iancu Gabi
Iancu Gabi
top membrii
top membrii

Mesaje : 244
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 53
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!! - Pagina 2 Empty Re: CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!!

Mesaj  LUPU CIPRIAN Mier Mai 02, 2012 10:00 am

la fel ca si Gabi , am inceput sa fac si eu .
ce nu mi trebuie la anumite iesiri nu mai iau deloc
exemplu la ultima intalnire acum la Muddy am lasat acasa generatorul , mosorul de 25 m de cablu , o lada frigo , cortul , betele , stiam ca nu mi trebuie,
total " detarare " 60 kg . + ca nu mai mi am adus apa de acasa cxa la intalniri off c .
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!! - Pagina 2 Empty Re: CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!!

Mesaj  harybald Mier Mai 02, 2012 10:26 pm

eu dupa ultima iesire am constatat ca nu am ce imi trebuie la o iesire... Razz Razz Razz Razz Razz
harybald
harybald
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 79
Data de inscriere : 23/01/2012
Varsta : 52
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!! - Pagina 2 Empty Re: CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!!

Mesaj  adrian05ro Mier Mai 02, 2012 11:10 pm

eu unul , incerc sa nu mamai gandesc la greutatea rulotei pentru ca altfel o sa o iau razna
ce am pus pe ea este bine pus si nu o sa renunt la nimic
asa cum a spus si Hary , poate sa mai adaug ceva ca nu cumva sa ma gaseasca vreo iesire nepregatit Very Happy
cred ca ar trebui sa facem si un topic cu :"Ce credeti ca v-ar mai trebui la rulota " si sa te tii acolo comentarii affraid
adrian05ro
adrian05ro
top membrii
top membrii

Mesaje : 1180
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti sector4

Sus In jos

CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!! - Pagina 2 Empty Re: CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!!

Mesaj  harybald Mier Mai 02, 2012 11:15 pm

pei daca cineva spune ca are tot ce ii trebuie la o iesire ala minte...este imposibil asa performanta intr-o rulota ....garantez asta
harybald
harybald
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 79
Data de inscriere : 23/01/2012
Varsta : 52
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!! - Pagina 2 Empty Re: CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!!

Mesaj  Sorin.Sibiceanu Joi Mai 03, 2012 7:51 am

adrian05ro a scris:eu unul , incerc sa nu mamai gandesc la greutatea rulotei pentru ca altfel o sa o iau razna
ce am pus pe ea este bine pus si nu o sa renunt la nimic
asa cum a spus si Hary , poate sa mai adaug ceva ca nu cumva sa ma gaseasca vreo iesire nepregatit Very Happy
cred ca ar trebui sa facem si un topic cu :"Ce credeti ca v-ar mai trebui la rulota " si sa te tii acolo comentarii affraid



Salut , sti ca este buna ideea ! Se face , vine baiatu..
Sorin.Sibiceanu
Sorin.Sibiceanu
top membrii
top membrii

Mesaje : 236
Data de inscriere : 23/11/2011
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!! - Pagina 2 Empty Re: CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!!

Mesaj  LUPU CIPRIAN Joi Mai 03, 2012 8:53 pm

am facut si topic despre cele necesare rulotei pe care tre s ale ai musai la tine
https://rulotistiiveseli.forumgratuit.ro/t300-ce-trebuie-sa-ai-la-tine-in-rulota#3715
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!! - Pagina 2 Empty Re: CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!!

Mesaj  Luciana Stanciu Mar Iun 05, 2012 4:40 pm

Oameni buni ,va invidiez pe toti. Eu ce sa mai zic de greutate ,cand o sa ne intalnim o sa va cruciti cum arata furnica mea. Ganditiva ca pe langa ce aveti voi eu mai car un scooter,un ATV mediu si mai nou si un rezervor de 150L + cort dus. Si daca se anunta PETRECERE MARE si un dozator de bere...aaa +bucatarie de vara fuul obtion. Dupa lupte seculare cu... am renuntat la un

-LCD 24inci un DVd o antena parabolica automata un receptor satelit niste boxe si amplificator.

Luciana Stanciu
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 57
Data de inscriere : 15/05/2012
Varsta : 40
Localizare : calarasi

Sus In jos

CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!! - Pagina 2 Empty Re: CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!!

Mesaj  adrian05ro Mar Iun 05, 2012 4:53 pm

renunta la apa ( ca si asa ruginesti de la ea ) , renunta la scooter si ATV , dar NU RENUNTA la boxe si la amplificator

tu nu ai vazut ce este pe sigla langa rulota ?Very Happy Wink
adrian05ro
adrian05ro
top membrii
top membrii

Mesaje : 1180
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti sector4

Sus In jos

CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!! - Pagina 2 Empty Re: CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!!

Mesaj  Florin Bucur Mar Iun 12, 2012 11:17 pm

Cred totusi ca cea mai mare greutate e...nevasta. Nu vine niciodata cu mana goala....La plecare nimic din ce aduce (exceptand anumite lichide) nu este necesar, dar la destinatie...parca ar fi bune toate ...totusi. Dar cum sa avem curajul sa admitem ca lasand nevestele acasa ne va fi mai bine??? Adica ce? Daca amanta are doar 45 de kile, poti schimba ceva? Adica daca amantei trebuie sa-i furnizezi si organizezi tu totul iar cu nevasta esti padisah - servit la nas cu ce n-ai visat stai pe ganduri ce sa alegi? Si...apoi nu tragem noi de ele...(rulote). Hm ...ziceam si eu! Nu dati in mine....
Florin Bucur
Florin Bucur

Mesaje : 31
Data de inscriere : 09/04/2012
Varsta : 61
Localizare : Slatina - Olt

Sus In jos

CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!! - Pagina 2 Empty Re: CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!!

Mesaj  adrian05ro Mier Iun 13, 2012 10:22 am

Florine ,

dupa cum vezi sanse nu sunt mai deloc sa scapam de ceva din rulota ( mai ales de nevasta Very Happy ) , tot ce am luat este bun luat si cu asta-basta

poate doar cei care un garaj acasa , sau o curte s amai renunte la cort , bete , mese , scaune , butelie , dar noi astia care abia am gasit loc in cate o parcare nu avem decat sa ne caram cu tot calabalacul

eu unul , daca as lasa cortul acasa mi s-ar umple congelatorul "de carne" , pentru ca majoritatea meselor s-au pus la umbra sau adapostul cortului meu Embarassed asa ca in ce ma priveste nu prea am de ales Wink
adrian05ro
adrian05ro
top membrii
top membrii

Mesaje : 1180
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti sector4

Sus In jos

CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!! - Pagina 2 Empty Re: CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!!

Mesaj  george chirila Mier Iun 13, 2012 1:18 pm

Si eu am lasat cortul acasa ,dar pana acum iesind mai mult pe frig nu am avut nevoie de el . Acum cu caldurile astea caniculare chiar nu stiu ce sa fac.Apropo: cat cantareste cortul cu toate cele ( bete ,sfori ,etc ) ? In rest chiar nu am idee la ce-as putea renunta din rulota . Probabil la ....mine ... Razz Razz
george chirila
george chirila
top membrii
top membrii

Mesaje : 658
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 55
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!! - Pagina 2 Empty Re: CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!!

Mesaj  adrian05ro Mier Iun 13, 2012 2:04 pm

[quote="george chirila"]Apropo: cat cantareste cortul cu toate cele ( bete ,sfori ,etc ) ? .

buna intrebare lol!

du-te cu ele la piata la Cantarul de control si o sa ai valorile adevarate , asta in cazul in care nu te lasa sotia sa-i folosesti cantarul de baie cheers
adrian05ro
adrian05ro
top membrii
top membrii

Mesaje : 1180
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti sector4

Sus In jos

CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!! - Pagina 2 Empty Re: CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!!

Mesaj  george chirila Mier Iun 13, 2012 3:10 pm

Probabil ca vreun coleg va sti exact cam cat cantareste cortul cu toate acareturile . Dar in afara de cort ,mai am in rulota scaune ,scaunase ,sezlonguri mari ,sezlonguri mai ....mici ,bidoane ,bidonase ,paturi de ...picnic ,cearsaf de ...plaja ,perne normale ,pernute ....gonflabile (ultimile obiecte mi-a zis nevasta-mea sa nu le dau jos din rulota sub nici-o forma ,indiferent de ....anotimp Shocked Shocked .Mi-a zis ca nu-mi mai da mancare calda si ....caldurica Embarassed Embarassed ,daca dispar din rulota . Si astea sunt cateva obiecte care mi-au venit in cap pe moment . Si mai sunt muuuult mai multe obiecte si ....obiectute !!! Rolling Eyes Rolling Eyes
george chirila
george chirila
top membrii
top membrii

Mesaje : 658
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 55
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!! - Pagina 2 Empty Re: CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!!

Mesaj  adrian05ro Mier Iun 13, 2012 10:11 pm

vecine esti oropsit rau de tot , sa moara pestii mei din acvariu !Very Happy

topicul asta a fost initiat in ideea in care trebuie sa analizam "la rece " ce luam la noi in plus fata de dotarile standard ale rulotei ( ex: cortul) in asa fel incat din multele"tentatii" sa alegem doar strictul necesar , altfel degeaba mai vorbim

oricum , se pare ca mai ult ne dam idei unii la altii cum sa le ingreunam cu diverse acareturi si nicidecum sa le usuram Rolling Eyes
adrian05ro
adrian05ro
top membrii
top membrii

Mesaje : 1180
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti sector4

Sus In jos

CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!! - Pagina 2 Empty Re: CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!!

Mesaj  adrian05ro Mier Iun 13, 2012 10:12 pm

vecine esti oropsit rau de tot , sa moara pestii mei din acvariu !Very Happy

topicul asta a fost initiat in ideea in care trebuie sa analizam "la rece " ce luam la noi in plus fata de dotarile standard ale rulotei ( ex: cortul) in asa fel incat din multele"tentatii" sa alegem doar strictul necesar , altfel degeaba mai vorbim

oricum , se pare ca mai ult ne dam idei unii la altii cum sa le ingreunam cu diverse acareturi si nicidecum sa le usuram Rolling Eyes
adrian05ro
adrian05ro
top membrii
top membrii

Mesaje : 1180
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti sector4

Sus In jos

CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!! - Pagina 2 Empty Re: CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!!

Mesaj  Luciana Stanciu Joi Iun 14, 2012 4:23 pm

mi-a adus cineva azi la firma un cantar de 300Kg la reparat daca pot sal tin pana la sfarsit de saptamana o sa merg si voi cantarii tot ce este in rulota si voi face un tabel. Am facut un inventar din aducere aminte.

1 cort, 2.terasa, 3.cort dus, 4.generator, 5.autotraf. 6.panou solar 7.wv 8.baterie 12v75A, 9SET MASA+SCAUNE GEAMNTAN, 10.SESLONGURI X4 11.MASA 12.REZERVOR APA

si mai ziceti si voi ca nu mai stiu

Luciana Stanciu
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 57
Data de inscriere : 15/05/2012
Varsta : 40
Localizare : calarasi

Sus In jos

CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!! - Pagina 2 Empty Re: CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!!

Mesaj  adrian05ro Joi Iun 14, 2012 10:36 pm

lol! Luci , fi atenta :

1. Ionel Generalu este cu reparat cantare , asa ca te poti sfatui cu el

2. cel mai interesat de greutati este vecinu George Chirilov ( zis Parau) ; asat nu are somn pana nu afla el cat ii cantareste cortul , asa ca mare atentie sa nu il ai pe constiinta
adrian05ro
adrian05ro
top membrii
top membrii

Mesaje : 1180
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti sector4

Sus In jos

CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!! - Pagina 2 Empty RE

Mesaj  MIHNEA DONESCU Joi Iun 14, 2012 10:52 pm

e inevitabil toti luam toate acareturile cu noi.....Ori te scarpini de o motrice mai fortoasa,ori zici mersi ca nu va cintareste nimeni rulota,ca in alte tari.Alte solutii nu vad...

MIHNEA DONESCU

Mesaje : 26
Data de inscriere : 18/05/2012
Varsta : 54
Localizare : Italia

Sus In jos

CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!! - Pagina 2 Empty Re: CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!!

Mesaj  adrian05ro Vin Iun 15, 2012 9:20 am

MIHNEA DONESCU a scris:e inevitabil toti luam toate acareturile cu noi.....Ori te scarpini de o motrice mai fortoasa,ori zici mersi ca nu va cintareste nimeni rulota,ca in alte tari.Alte solutii nu vad...

m-am "scarpinat" de 2 ori , si imi ajunge cu schimbarea "tractorului" ; rulota am schimbat-o si pe ea o data si acum m-am linistit pentru ca fiecare din aceste "miscari" m-au costat cel putin cate 3-4000EURO fiecare

pe de alta parte , cand plec "afara" nu mai iau dupa mine zeci de litri de apa ca la iesirile off-camping , ci iau un sfert din greutatea apei dar transformata in bere, vin , sucuri , apa minerala ; pana acum nu am vazut sa opreasca rulote pe autostrada sau in vama ca sa le cantareasca , de aia este bine sa fii "in regula" ca sa nu ai surprize pentru ca niciodata nu se stie
adrian05ro
adrian05ro
top membrii
top membrii

Mesaje : 1180
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti sector4

Sus In jos

CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!! - Pagina 2 Empty Re: CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!!

Mesaj  george chirila Vin Iun 15, 2012 4:02 pm

Mai vecine ,ma certasi ( vorbind putin olteneste Razz ) mai sus cu cateva postari ,ca acest topic a fost initiat pentru a indemna colegii sa-si mai goleasca " hardughiile " ,nu sa le ingreuneze .Pai mai nea Adriene ,nu cred ca bat campii,si sa-ti si argumentez :
Ce sa las din rulota ( in afara de cea pus " taticu' ei ) ?
-sezlongurile ? Nu pot ca ma cearta nevasta si fata ( ca racesc la 'veverite " Razz Razz ( ce sa fac daca Doamne ,Doamne nu m-a " inzestrat " cu un baiat ? Ce noi suntem japonezi sa stam pe jos cu picioarele incrucis ?
-A doua butelie ,care este necesara pentru a face in afara rulotei mancaruri putin mai ..." grele " ( prajeli de carne ,peste ,aburi ,etc ) ? Nu se poate ca intra miros in rulota si mai iese la "_ulivara " ( vorba nevestii )
-Pernele ? Pai ce noi suntem cai sa dormim in picioare ? ( vorba lu' fii-mea )
-Lada frigorifica ? Asta nici atat ( am, si eu dreptul sa ingreunez rulota cu ceva ce-mi trebuie si mie ) depozitez in ea diferite ....alimente ( bere ,vin ,apa minerala ,sifon ,o sticla de vodka ,eventual un coniac ,etc- alimente ....lichide )
Si ar mai fi dar nu-mi vin acum in cap .
Ce sa lasi ,ce sa pui ca totul sa fie bine ? Poate voi aveti un raspuns pentru a ma lamuri . Multumesc .
ps- Vecine cred ca nu ma vei certa rau !
george chirila
george chirila
top membrii
top membrii

Mesaje : 658
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 55
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!! - Pagina 2 Empty Re: CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!!

Mesaj  LUPU CIPRIAN Mier Feb 18, 2015 1:15 pm

VAli MOcanu  a  facut detarare la  RAR legala de 100  kg la rulota .


inca ceva  pt usurare in concedii  trasee  , lasa ti fart6ilor betele si cortul acasa daca aveti  veranda !
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!! - Pagina 2 Empty Re: CUM USURAM RULOTA PENTRU A SCAPA DE GREUTATEA IN PLUS!!!!!!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum