RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Bine ai venit ! se pare ca esti rulotist vesel !!
Pe acest forum membrii organizeaza intalniri dansante cu muzica , unori si peste miezul noptii.
Daca nu te regasesti aici , nu intra !!! ... e o tara libera..

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Bine ai venit ! se pare ca esti rulotist vesel !!
Pe acest forum membrii organizeaza intalniri dansante cu muzica , unori si peste miezul noptii.
Daca nu te regasesti aici , nu intra !!! ... e o tara libera..
RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Off-camping la Costinesti

+2
LUPU CIPRIAN
Nelu Predonu
6 participanți

In jos

Off-camping la Costinesti Empty Off-camping la Costinesti

Mesaj  Nelu Predonu Joi Iul 19, 2012 1:41 pm

Asa cum anunta Ciprian ln sectiunea referitoare la intalniri pe 2012, vin cu propunerea unei locatii off-camping la Costinesti.

Locatia este suficient de spatioasa pentru a putea campa un numar de cca. 15-18 Rv-uri.
Aceasta locatie am pus-o la dispozitia Clubrv, care a stabilit costurile de campare astfel:
- 5 lei / echipaj / zi - pentru membrii cotizanti;
- 10 lei / echipaj / zi - pentru rulotisti din afara asociatiei.

Costurile respective, au fost stabilite de club pentru acoperirea cheltuielilor cu utilitatile. Eu si fratele meu, ca proprietari, am pus acest teren la dispozitia clubului gratis, fara a percepe nici un fel de costuri de chirie, amenajare sau intretinere. La amenajarea terenului au mai participat si alti colegi din Clubrv, atat prin punerea la dispozitie a celor necesare imprejmuirii, cat si prin ajutorul acordat prin munca la realizarea acesteia.

In cateva cuvinte, am sa va prezint locatia cu plusurile si cu minusurile ei:

Minusuri:

- distanta de cca. 15-20 minute de plaja consacrata a statiunii;
- ultima portiune de drum de acces (cca. 300 m) este neamenajat, partial pietruit. Drumul clasic de acces fiind in lucru;
- lipsa umbrei pe terenul de campare - briza existenta, nu va face din acest lucru un mare neajuns;
- imprejmuire provizorie, ce nu asigura securitatea bunurilor in situatia in care nu exista nimeni in locatie;


Plusuri:

- apropierea de mare - cca. 80 de metri in linie dreapta.
- linistea deplina si intimitatea oferita de zona in care se afla terenul - cum ar spune unii, se aud seara cantand pasarelele Smile ;
- existenta sursei de apa potabila pe terenul de campare;
- existenta posibilitatii de deversare a toaletelor in reteaua de canalizare a statiunii, camin aflat la 10 m de terenul de campare;
- acces destul de rapid si facil pentru o locatie off-camping;
- aflarea locatiei la zona limitrofa a unei statiuni renumita prin posibilitatile de petrecere a timpului liber, intr-o atmosfera ce ne va aminti de anii tineretii;
- distanta fata de zonele zgomotoase (discoteci) din timpul noptii, suficient de mare pentru a nu deranja;
- posibilitatea de acces rapid la aprovizionare cu cele necesare pe perioada camparii;
- acces rapid in zona de plaja din dreptul epavei, cu mentiunea ca pe acesta plaja pot fi si nudisti Shocked ;
- cherhana la cca. 200 m - loc de unde intre orele 6-7 dimineata, se poate cumpara peste proaspat;

De la data de la care vad ca incepe sa fie populata locatia, voi incheia un contract cu o firma de salubrizare pentru ridicare gunoiului. Deasemenea, exista si posibilitatea de racord in sistem pausal la tabloul electric aflat pe coltul terenului de campare, insa vazand ca deocamdata nu exista mare interes de campare in zona, am renuntat la acest lucru.

In situatia in care considerati cele puse la dispozitie de Clubrv, ca o solutie optima de petrecere a unui sejur la malul marii din Costinesti, in conditii off-camping, eu va urez un bun venit si sa va bucurati de momente cat mai placute. Pentru orice alt fel de relatii, ma puteti contacta la nr. de telefon: 0722.216.683. sau pe Ciprian la telefoanele din semnatura sa.
Nelu Predonu
Nelu Predonu

Mesaje : 45
Data de inscriere : 27/04/2012
Varsta : 64
Localizare : Voluntari-Ilfov

Sus In jos

Off-camping la Costinesti Empty Re: Off-camping la Costinesti

Mesaj  LUPU CIPRIAN Joi Iul 19, 2012 4:12 pm

Avem deja pe Cibotaru de la Iasi care si a anuntat intre 27 iul si 3 aug prezenta acolo si nu cred ca va veni singur

Mai suntem si noi rulotistii veseli care venim de pe 9 sau 10 aug pana pe 13.
NU e cazul de curent pt ca ne descurcam dar e cazul sa vedem ce facem cu gunoiul .
Daca am unde lasa rulota vin si cu o saptamana inainte sau dupa tot asa un wekend , ( ca sa nu o car de 2 ori ) Wink
Astept doritori , am sa vb si cu Gica Papuc sa vina cu mine in acea perioda , si sunt sigur ca vom fi minim 10 pers Wink
.. mai vedem , ne strangem
TREBUIE SA PROFITAM DE ACEASTA OPORTUNITATE OFERITA DE NELU ............. SI E APROAPE GRATIS !
ESTE SUFICIENT CA AVEM APA SI CANAL , RESTUL NE DESCURCAM CA PESTE TOT !
VA ASTEPT !
P.S Cine nu oate veni in aceasta erioada , poate merge in alta perioda , numai sa anunte ...
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Off-camping la Costinesti Empty Re: Off-camping la Costinesti

Mesaj  Iancu Gabi Lun Iul 23, 2012 2:44 pm

poate aici ajung si eu ,macar acum sa am multumirea sa folosesc cardul F.I.C.C.sa am reducere, ca in Grecia nici nu au vrut sa auda.
Iancu Gabi
Iancu Gabi
top membrii
top membrii

Mesaje : 244
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 53
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Off-camping la Costinesti Empty Re: Off-camping la Costinesti

Mesaj  LUPU CIPRIAN Lun Iul 23, 2012 3:30 pm

Suntem cam 3 echipaje , am sa fac lista cand se mai anunta inca 2-3...
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Off-camping la Costinesti Empty Re: Off-camping la Costinesti

Mesaj  arcadie.sandu Mar Iul 31, 2012 10:19 am

Vom fi si noi prezenti din 15 august (sau 14 seara) pana in 19 august.bounce
arcadie.sandu
arcadie.sandu
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 88
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 50
Localizare : bucuresti, sector 5

Sus In jos

Off-camping la Costinesti Empty Re: Off-camping la Costinesti

Mesaj  LUPU CIPRIAN Mar Iul 31, 2012 11:06 am

LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Off-camping la Costinesti Empty Re: Off-camping la Costinesti

Mesaj  LUPU CIPRIAN Lun Aug 13, 2012 3:51 pm

Am vizitat aceasta locatie de joi pana luni ( azi 13 aug ) , fapt pt care am sa deschid un topic dedicat cu imagini si impresii si am sa trec si aici detaliile locatiei , poze etc.
Avem apa curenta si canalizare .
Este la 100m de apa
Pietonal ajungi la plaja in 3 min .
Fata de centrul Costinestiului este la 10 min -15 min de mers pe jos sau 5 min cu masina .
Este liber , liniste , nu te streseaza nimeni , ai intimitate .


Minusuri nu are daca esti echipat ( ai generator sau panou solar ) si cort sau marchiza ca sa nu te bata soarele ////
a FOST CEVA vant dar ne-am descurcat ...

revin cu poze...
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Off-camping la Costinesti Empty Re: Off-camping la Costinesti

Mesaj  Iancu Gabi Lun Aug 13, 2012 5:37 pm

asteptam poze cind ai timp.
Iancu Gabi
Iancu Gabi
top membrii
top membrii

Mesaje : 244
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 53
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Off-camping la Costinesti Empty Re: Off-camping la Costinesti

Mesaj  LUPU CIPRIAN Mar Aug 14, 2012 5:37 pm

LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Off-camping la Costinesti Empty Re: Off-camping la Costinesti

Mesaj  arcadie.sandu Dum Aug 19, 2012 5:06 pm

Am ajuns si noi acasa dupa cateva zile petrecute la Costinesti.

Concluzia: A meritat chiar daca am fost singuri Crying or Very sad (doar noi si socrii Twisted Evil ),poze .... dupa ce-mi revin.

Multumim! Nelu Predonu
arcadie.sandu
arcadie.sandu
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 88
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 50
Localizare : bucuresti, sector 5

Sus In jos

Off-camping la Costinesti Empty Re: Off-camping la Costinesti

Mesaj  LUPU CIPRIAN Lun Aug 20, 2012 5:34 pm

Poti sa pui poze in continuare aici ....
https://rulotistiiveseli.forumgratuit.ro/t445-10-aug-costinesti-2012-locatie-off-camping-pe-plaja#5781


avem de gand sa revenim pe 30 aug pt 4 nopti ..pana luni 3 sept...

am sa continui cu organizarea in continuare aici ....
Am vb cu Nelu P. si a spus ca va veni si el in masura in care organizez , iar o " ieseala " la Costinesti ....
am vb si cu Sibiceanu , se pare ca va veni si el ... sa vedem cum va fi si vremea ....
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Off-camping la Costinesti Empty Re: Off-camping la Costinesti

Mesaj  arcadie.sandu Lun Aug 20, 2012 8:09 pm

Am nevoie de asistenta sa pot pune pozele (m-a luat tehnologia prin surprindere Embarassed )
Pana atunci ramanem cu amintirile placute.
arcadie.sandu
arcadie.sandu
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 88
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 50
Localizare : bucuresti, sector 5

Sus In jos

Off-camping la Costinesti Empty Re: Off-camping la Costinesti

Mesaj  LUPU CIPRIAN Lun Aug 20, 2012 8:33 pm

pot pune forum code de pe image shack sau pune le pe transfer.ro si da mi link ul ca le pun eu ... de acolo le iau si le pun aici ...

LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Off-camping la Costinesti Empty Re: Off-camping la Costinesti

Mesaj  IRINA Mar Aug 21, 2012 5:02 pm

IRINA
IRINA
Admin
Admin

Mesaje : 131
Data de inscriere : 24/11/2011
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Off-camping la Costinesti Empty Re: Off-camping la Costinesti

Mesaj  LUPU CIPRIAN Vin Sept 07, 2012 8:00 pm

daca e cineva interesat de last minute la mare in wekend la locatie este Petre Eduard Petre 7 , 8 , 9 sept la Costinesti .
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Off-camping la Costinesti Empty mai este locul domnului Nelu la costinesti?

Mesaj  adicori Mier Aug 05, 2015 1:36 am

Nelu Predonu a scris:Asa cum anunta Ciprian ln sectiunea referitoare la intalniri pe 2012, vin cu propunerea unei locatii off-camping la Costinesti.

Locatia este suficient de spatioasa pentru a putea campa un numar de cca. 15-18 Rv-uri.
Aceasta locatie am pus-o la dispozitia Clubrv, care a stabilit costurile de campare astfel:
- 5 lei / echipaj / zi - pentru membrii cotizanti;
- 10 lei / echipaj / zi - pentru rulotisti din afara asociatiei.

Costurile respective, au fost stabilite de club pentru acoperirea cheltuielilor cu utilitatile. Eu si fratele meu, ca proprietari, am pus acest teren la dispozitia clubului gratis, fara a percepe nici un fel de costuri de chirie, amenajare sau intretinere. La amenajarea terenului au mai participat si alti colegi din Clubrv, atat prin punerea la dispozitie a celor necesare imprejmuirii, cat si prin ajutorul acordat prin munca la realizarea acesteia.

In cateva cuvinte, am sa va prezint locatia cu plusurile si cu minusurile ei:

Minusuri:

- distanta de cca. 15-20 minute de plaja consacrata a statiunii;
- ultima portiune de drum de acces (cca. 300 m) este neamenajat, partial pietruit. Drumul clasic de acces fiind in lucru;
- lipsa umbrei pe terenul de campare - briza existenta, nu va face din acest lucru un mare neajuns;
- imprejmuire provizorie, ce nu asigura securitatea bunurilor in situatia in care nu exista nimeni in locatie;


Plusuri:

- apropierea de mare - cca. 80 de metri in linie dreapta.
- linistea deplina si intimitatea oferita de zona in care se afla terenul - cum ar spune unii, se aud seara cantand pasarelele  Smile ;
- existenta sursei de apa potabila pe terenul de campare;
- existenta posibilitatii de deversare a toaletelor in reteaua de canalizare a statiunii, camin aflat la 10 m de terenul de campare;
- acces destul de rapid si facil pentru o locatie off-camping;
- aflarea locatiei la zona limitrofa a unei statiuni renumita prin posibilitatile de petrecere a timpului liber, intr-o atmosfera ce ne va aminti de anii tineretii;
- distanta fata de zonele zgomotoase (discoteci) din timpul noptii, suficient de mare pentru a nu deranja;
- posibilitatea de acces rapid la aprovizionare cu cele necesare pe perioada camparii;
- acces rapid in zona de plaja din dreptul epavei, cu mentiunea ca pe acesta plaja pot fi si nudisti  Shocked ;
- cherhana la cca. 200 m - loc de unde intre orele 6-7 dimineata, se poate cumpara peste proaspat;

De la data de la care vad ca incepe sa fie populata locatia, voi incheia un contract cu o firma de salubrizare pentru ridicare gunoiului. Deasemenea, exista si posibilitatea de racord in sistem pausal la tabloul electric aflat pe coltul terenului de campare, insa vazand ca deocamdata nu exista mare interes de campare in zona, am renuntat la acest lucru.

In situatia in care considerati cele puse la dispozitie de Clubrv, ca o solutie optima de petrecere a unui sejur la malul marii din Costinesti, in conditii off-camping, eu va urez un bun venit si sa va bucurati de momente cat mai placute. Pentru orice alt fel de relatii, ma puteti contacta la nr. de telefon: 0722.216.683. sau pe Ciprian la telefoanele din semnatura sa.

adicori

Mesaje : 2
Data de inscriere : 05/08/2015
Localizare : targu mures

Sus In jos

Off-camping la Costinesti Empty mai este locul domnului Nelu la costinesti?

Mesaj  adicori Mier Aug 05, 2015 1:45 am

buna as vrea sa stiu daca se mai poate campa la costinesti la domnul Nelu

adicori

Mesaje : 2
Data de inscriere : 05/08/2015
Localizare : targu mures

Sus In jos

Off-camping la Costinesti Empty Re: Off-camping la Costinesti

Mesaj  LUPU CIPRIAN Lun Aug 22, 2016 4:09 pm

Se poate campa lșa Costinesti la locatie Clubrv so  daca  este si daca nu esti membru  la CLubrv acum in august si pana la 15 sept .

ma sunati p emine la  0722 227 048 sau Viorel Grosu   la tel 0766223301
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Off-camping la Costinesti Empty Re: Off-camping la Costinesti

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum