RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Bine ai venit ! se pare ca esti rulotist vesel !!
Pe acest forum membrii organizeaza intalniri dansante cu muzica , unori si peste miezul noptii.
Daca nu te regasesti aici , nu intra !!! ... e o tara libera..

DELTA 2013

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

DELTA 2013

Mesaj  LUPU CIPRIAN la data de Mar Sept 10, 2013 1:08 pm

intalnirea a  fost organizata la ponton Diadema  langa Murighiol
 taxa a fost 30 rin de ruloita  pe zi cu curent 

conditiile sunt off dar ai curent si aunde sa versi toaleta  intr un wc " de curte "
apa iei din Dunare sau faci rost pe acolo dela  sateni 

eu mi am adus de acasa 100 L de apa si miau ajuns.
am stat  de joi 5 pana  dum pe 8 sept

Intre 5 si 9 sept. au participat un nr aprox.  de 15 echipaje R.V.-uri  +  cateva familii  cazate la Ponton Diadema Murighiol . 
Joi , dupa ce ne-am  intalnit cu Viorel Grosu la Tulcea , am  continuat drumul pana la Murighol .

La locul de campare am  fost intampinati de colegii veniti cu o zi inainte, care ne-au servit cu peste proaspat prins cu cateva ore in urma …
A urmat organizarea  taberei si o seara  placuta alaturi de prietenii pe care abia asteptam sa-i revedem . NU a lipsit  focul , sau sunetul corzilor de chitara …
Vineri am pescuit de pe mal pe bratul Sf.  Gheorghe in dreptul acelui vas esuat  din dreapta pontonului si dupa cateva ore aveam , ceva rosioara , albitura si biban dar numai “ bucati” de 200-gr  “ palmieri “ ca dimensiune…

La pranz am prajit ceva din ei , la fel si seara.. cu o mamaliguta facuta de nea’ Puiu de la Iasi .
Sambata a urmat plimbarea mult asteptata cu nea’ Vasile  care ne-a dus in lacurile Uzlina , Isac   si pe 2-3 canale spre ghiolul Chiril unde am pescuit cca  2h din barca , dar captura nu a fost pe masura asteptarilor noastre…  Am prins decat tot asa “palmasi “  cam  10-15 buc de fiecare  .
Am pescuit 3 pers din  barca , la undita , iar ca momeala am folosit rama sau  porumb dulce . 

Cu toate astea  s-a strans ceva  , asa ca Dana Predonu a  avut ceva de munca la curatat , iar noi l-am prajit   …a  ajuns pt toata lumea , iar la dimensiunea asta  e f. gustos  la tigaie mai ales “ tavalit” un pic prin  faina …  Wink    e un deliciu .
Plimbarea cu barca ne-a costat  50 ron de pers . Am  fost 5 + nea’ Vasile   si  a   durat cca   1,5 h dus  -  1,5 h intors +  2h  stationare pt.  pescuit in 2 locuri  din care    1  nu prea  a  fost "productiv"  in  zona  de intrare pe un  canal spre Uzlina…
In cealalta parte spre tot pe un canal  la intrare  spre Chiril a fost mai   bine in sensul ca am avut permanent activitate .
Plimbarea pe canale spre aceste lacuri  este o adevarata experienta   de neuitat … am vazut de la nuferi pana la cormorani , berze  si alte specii de pasari .
Pe ici pe colo e pe canale sunt  mai multe pensiuni frumoase unele cu acoperist de stuf , unde se poate manca peste si nu numai  …

Flora si fauna sunt la ele acasa aici  facandu-te sa te bucuri ca toate astea –s  in Romania si la indemana ta ! Pacat ca am stat doar 3-4 zile .
Am mai fost la Dunare , dar ca aici nu e nicaieri de salbatic si de nepoluat … mai ales  ca nu sunt cai rutiere  deloc . 

… voi  continua maine ...  pun si  cateva poze pt inceput 

Admin
Admin

Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Re: DELTA 2013

Mesaj  LUPU CIPRIAN la data de Vin Sept 13, 2013 11:07 am

film facut de Rusu 

Admin