RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Bine ai venit ! se pare ca esti rulotist vesel !!
Pe acest forum membrii organizeaza intalniri dansante cu muzica , unori si peste miezul noptii.
Daca nu te regasesti aici , nu intra !!! ... e o tara libera..

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Bine ai venit ! se pare ca esti rulotist vesel !!
Pe acest forum membrii organizeaza intalniri dansante cu muzica , unori si peste miezul noptii.
Daca nu te regasesti aici , nu intra !!! ... e o tara libera..
RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Paste n Moldova

2 participanți

In jos

Paste n Moldova  Empty Paste n Moldova

Mesaj  LUPU CIPRIAN Vin Apr 25, 2014 2:53 pm

Am petrecut cele 5 zile impreuna cu Grosu Vio de la Cernavoda si cu Jeremy Ionut de la Suceava .
Gasca a fost mare cca 25 de echipaje + in vizita 10 familii si la pensiuni .

Distanta Bucuresti – Tg Neamt - Secu – Bucuresti 825 km .
Minivacanta noastra a avut cca. 5-6 zile  de joi pana marti .
Din Bucuresti au participat 3-4 familii , la fel din Ploiesti , Constanta  …  grupuri de cate 3-4  familii , iar din zona Molodovei ceva  mai multi …


Intr-una din zile am inchiriat de la Sebatian Tour  un bus ( microbuz) de 20 locuri cu care dl. Vali ( manager Cabana Secu ) ne-a dus la mai multe obiective  spre vizitare , acestea fiind : Manastirea Agapia , Manastrirea Varatic , Manastirea Neamt ,  Casa Memoriala Ion Creanga , Parc Tematic Ion Creanga , Cabana Secu ( unde urmeaza sa avem un parteneriat ) .
La Manastrirea Neamt s-a putut vizita si osuarul , acesta fiind pe cat de sinistru pe atat de interesant .
Plimbarea noastra a  durat cateva ore , insa nu am acoperit  tot ce se putea vedea in zona in acea zi de sambata in care in prima parte a plouat .
A doua zi, dupa noaptea-n care am luat lumina s-a luminat si vremea . Au urmat 3 zile cu soare , dum , luni , marti .
Am facut o masa campeneasca / romaneasca , un fel de all inclusive dar  ADEVARAT !  FACUT  DE NOI CU DE ALE NOASTRE .
Un coniac de la Licoarea Dorului ( Bodeanu)  , 10  sarmale de la Violeta ( pt ca le face mici   ) , o pasca de la “Mamuca” Irinei , o salata cu chiftele  suceaveana de la Jeremy….  ce sa mai …   “ di tati “ facute cu drag de mame sau sotii ..
Coniacul de Vopel / Rasnov a lipsit desi am fi baut unu’ dulce asa , dar a compensat  caisata lui Viorel si Lili Grosu venita din dealurile Dobrogei .
Nea’ Nelu ( playboy ) cu vinu’ si  termosul “ DIY” facut in regie proprie dintr-un butoi metalic de bere , Nicu Colpos cu vinu’ rosu de Trotus Valey…. Va dati seama ce circ a iesit … dupa degustare am calarit pe rand mopedul lui Puiu ( Popa ) .
A doua zi am fost cu masina mica intr-o plimbare in Cheile Bicazului , astfel am  vazut Cheile , Lacul Bicaz , ajungand in final la Lacul  Rosu unde ne-am rasfatat cu un Langos secuiesc .
Acesta a fost un alt circuit de 200 km  facut tot asa in cateva ore …  dupa care la retur am mers si la Zimbrarie in zona unde in afara de acesti bizoni / zimbrii sunt si alte animale , adica este o  mini gradina zoo.
Cetatea Neamt am ratat-o pt ca am ajuns acolo in afara orarului de vizitare , fapt pt care am admirat-o numai din exterior.
Desi atat eu cat si Rusu M  am anuntat pe mail televiziunile despre intalnirea rulotistilor , la fata locului nu a sosit decat un reporter ( dl Popescu ) de la TVR , care spre surprinderea noastra  a  dat materialu’ catre KanalD si catre Antena3 .
La inviere am fost la Sihastria ( manastire de calugari ) pt. ca la Secu era renovare , fusesera fetele la slujba facuta vineri in salonul alaturat  manastririi  .
Cu toate acestea s-a putut merge la inviere si la Secu , dar noi am vrut sa vedem cum este si la Sihastria unde atmosfera a fost una deosebita , am sa revin cu video si foto in urmatoarele postari .
Pana atunci iata cateva fotografii :
Am sa incep cu statuia lui Stefan cel Mare ,  in Bacau...  

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Paste n Moldova  Empty Re: Paste n Moldova

Mesaj  Niky Radu Vin Apr 25, 2014 9:11 pm

Super, felicitari pentru distractie, instantanee frumoase, am vazut si reportajul pe kanal D cu domnul vice, aveai burta cam mare, cred ca era plina de oo.... Razz
Niky Radu
Niky Radu
top membrii
top membrii

Mesaje : 312
Data de inscriere : 24/01/2012
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti.11 Iunie

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum