RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Bine ai venit ! se pare ca esti rulotist vesel !!
Pe acest forum membrii organizeaza intalniri dansante cu muzica , unori si peste miezul noptii.
Daca nu te regasesti aici , nu intra !!! ... e o tara libera..

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Bine ai venit ! se pare ca esti rulotist vesel !!
Pe acest forum membrii organizeaza intalniri dansante cu muzica , unori si peste miezul noptii.
Daca nu te regasesti aici , nu intra !!! ... e o tara libera..
RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Camping Strand OCnita - langa RM Valcea judetul Valcea

+2
Relu Deliu
LUPU CIPRIAN
6 participanți

In jos

Camping Strand OCnita - langa RM Valcea  judetul Valcea  Empty Camping Strand OCnita - langa RM Valcea judetul Valcea

Mesaj  LUPU CIPRIAN Joi Feb 16, 2012 3:50 pm

Locatia este la 280 km de Bucuresti pe ruta Buc/ Pitesti apoi la RM Valcea inainte de a intra in oras se face stanga pe centura si aveti indicatoare trebuie sa ajungeti in Onele Mari unde veti gasi un strand pe Dreapta DAR NU ESTE ACELA, cel de care vb noi este mai sus cu 2 km  in Ocnita .

tarif rulota in incinta trandului  cu curent electric este 30 ron echipaj zi

camera 70 ron zi casuta cca 60 ron dar sunt cam nasoale  sincer.

Camping ul nu este unul prea bine ingrijit dar apre 2 bazine de apa  sarata   naturala si poti campa la numai 10 metrii de ele .

IN cursul saptamanii nu sunt f multi clienti , acestia sunt prezenti mai mult in weekend.
NU se plateste strandul daca stai la rulota  care ar fi costat cca 10 ron pers... deci stai aproape gratis...

album poze -  pozele sunt  de la inceput pana la poza unde sunt in Barca , de acolo sunt poze de la PAltinu Valea Doftanei .


camping ul are cca 5000 mp bazinele ecca 400mp fiecare
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.253535228006803.82554.100000509820335&type=3

alte poze  pt cei ce nu au face buci
Camping Strand OCnita - langa RM Valcea  judetul Valcea  Img_1912

Camping Strand OCnita - langa RM Valcea  judetul Valcea  Img_1913

Camping Strand OCnita - langa RM Valcea  judetul Valcea  Img_1914

Camping Strand OCnita - langa RM Valcea  judetul Valcea  Img_1915

Camping Strand OCnita - langa RM Valcea  judetul Valcea  Img_1916


Ultima editare efectuata de catre LUPU CIPRIAN in Mar Mar 14, 2017 5:25 pm, editata de 1 ori
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Camping Strand OCnita - langa RM Valcea  judetul Valcea  Empty Re: Camping Strand OCnita - langa RM Valcea judetul Valcea

Mesaj  Relu Deliu Joi Feb 16, 2012 11:30 pm

Distanta bucuresti - Pitesti - Rm.Valcea - Ocnita = 180km.
Loc bun pentru un tratament cu bai sarate. In zilele innorate poti vizita manastirile si pesterile Olteniei, zona foarte frumoasa.
Telefon administrator 0730068945, Cristi.
Relu Deliu
Relu Deliu
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 168
Data de inscriere : 22/11/2011
Varsta : 61
Localizare : mai toata ziua in Bucuresti, dar scap eu

Sus In jos

Camping Strand OCnita - langa RM Valcea  judetul Valcea  Empty Re: Camping Strand OCnita - langa RM Valcea judetul Valcea

Mesaj  LUPU CIPRIAN Vin Feb 17, 2012 10:46 am

Se poate vizita si Salina Ocnele mari , am sa pun foto , sau asa cum se vede mai sus, il puteti mulge pe sefu de vin
lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!

\va spun un secret ! Wink il tine la marmida si e numa' bun de baut ! Wink
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Camping Strand OCnita - langa RM Valcea  judetul Valcea  Empty Re: Camping Strand OCnita - langa RM Valcea judetul Valcea

Mesaj  harybald Vin Feb 17, 2012 8:11 pm

cheers foarte frumos si liniste......numai paleru se aude ...in rest multe de vazut....si anul acesta vom fi acolo..... doar data sa o hotarati.... lol!
harybald
harybald
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 79
Data de inscriere : 23/01/2012
Varsta : 52
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Camping Strand OCnita - langa RM Valcea  judetul Valcea  Empty more photo

Mesaj  adrian05ro Vin Feb 17, 2012 8:28 pm

ai uitat sa pui poza aia cu voi in bazin facand pluta cu berea in mana Wink
este una dintre cele mai "tari" drunken

am sa o pun ca antet la prima pagina. Ciprian L.
adrian05ro
adrian05ro
top membrii
top membrii

Mesaje : 1180
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti sector4

Sus In jos

Camping Strand OCnita - langa RM Valcea  judetul Valcea  Empty Re: Camping Strand OCnita - langa RM Valcea judetul Valcea

Mesaj  harybald Vin Feb 17, 2012 8:34 pm

pozele ca poazele...dar faptele raman...si sper ca vor mai fi Very Happy Razz
harybald
harybald
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 79
Data de inscriere : 23/01/2012
Varsta : 52
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Camping Strand OCnita - langa RM Valcea  judetul Valcea  Empty Re: Camping Strand OCnita - langa RM Valcea judetul Valcea

Mesaj  Relu Deliu Mar Mar 20, 2012 1:56 pm

Imagini cu locul de campare;
Camping Strand OCnita - langa RM Valcea  judetul Valcea  Poze043

Camping Strand OCnita - langa RM Valcea  judetul Valcea  Poze036

Camping Strand OCnita - langa RM Valcea  judetul Valcea  Poze027

Camping Strand OCnita - langa RM Valcea  judetul Valcea  Poze049
Relu Deliu
Relu Deliu
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 168
Data de inscriere : 22/11/2011
Varsta : 61
Localizare : mai toata ziua in Bucuresti, dar scap eu

Sus In jos

Camping Strand OCnita - langa RM Valcea  judetul Valcea  Empty Re: Camping Strand OCnita - langa RM Valcea judetul Valcea

Mesaj  LUPU CIPRIAN Mar Mar 20, 2012 3:39 pm

felicitari SEFu' ai invatat de pui poze dupa 4 luni !

ne ai lasat pe noi sa facem topic uri si tu ai stat in umbra
Camping Strand OCnita - langa RM Valcea  judetul Valcea  Handjob
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Camping Strand OCnita - langa RM Valcea  judetul Valcea  Empty Re: Camping Strand OCnita - langa RM Valcea judetul Valcea

Mesaj  george chirila Mier Mar 21, 2012 12:00 pm

Apa sarata din strand este termala sau ...normala ? Cred ca am trewcut anul trecut pe langa locatie dar nefiind semnalizata ....am sarit-o !
george chirila
george chirila
top membrii
top membrii

Mesaje : 658
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 55
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Camping Strand OCnita - langa RM Valcea  judetul Valcea  Empty Re: Camping Strand OCnita - langa RM Valcea judetul Valcea

Mesaj  adrian05ro Mier Mar 21, 2012 12:20 pm

apa este cu incalzire solara Very Happy

vezi sa nu confunzi locatiile , pentru ca sunt doua stranduri relativ aproape unul de celalalt dar in localitati diferite in Ocnele Mari ( unde este si salina) si in Ocnita
adrian05ro
adrian05ro
top membrii
top membrii

Mesaje : 1180
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti sector4

Sus In jos

Camping Strand OCnita - langa RM Valcea  judetul Valcea  Empty Re: Camping Strand OCnita - langa RM Valcea judetul Valcea

Mesaj  george chirila Mier Mar 21, 2012 12:59 pm

Vecine ,cred ca am trecut pe langa strandul din Ocnele mari,nu pe langa cel din Ocnita .
george chirila
george chirila
top membrii
top membrii

Mesaje : 658
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 55
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Camping Strand OCnita - langa RM Valcea  judetul Valcea  Empty Re: Camping Strand OCnita - langa RM Valcea judetul Valcea

Mesaj  LUPU CIPRIAN Mier Mar 21, 2012 1:04 pm

Starndul la care am f  noi este OCNITA nu  Ocnele MARI .   e si la Ocnele Mari strand..
apa este sarata potroaca, nici nu poti sa inoti pt ca nu ai voie  - ii stropesti pe oameni in ochi ..... logic
langa bazin este si un instant model GEYSER cu apa calda .....   de fapt 2...  pt dus...
e placuta locatia ...dar nu prea e ingrijita,,,,,,,am facut cam 3 h pana acolo ....
din BUC


Ultima editare efectuata de catre LUPU CIPRIAN in Mar Mar 14, 2017 5:27 pm, editata de 1 ori
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Camping Strand OCnita - langa RM Valcea  judetul Valcea  Empty Re: Camping Strand OCnita - langa RM Valcea judetul Valcea

Mesaj  george chirila Mier Mar 21, 2012 1:16 pm

Sunt conditii decente pentru cei care doresc sa se duca cu rulota ? Ma refer la curent electric ,dusuri ,etc ?
george chirila
george chirila
top membrii
top membrii

Mesaje : 658
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 55
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Camping Strand OCnita - langa RM Valcea  judetul Valcea  Empty Re: Camping Strand OCnita - langa RM Valcea judetul Valcea

Mesaj  LUPU CIPRIAN Mier Mar 21, 2012 1:23 pm

nu  sunt prea decente.
dusul e afara  fara cabina fara nimic  e dus model  sexy...

pe acolo pe la toalete unde mai sunt alte dusuri nici macar nu era apa calda.
la wc e ca acum 10 ani sa nu zic 20  cam vechi 

PE noi nu  ne- a interesat asta pt ca  aveam la rulote dus  WC etc la ei doar am facut umplerea cu apa si  respectiv  golirea nimic altceva ..
partea buna e  ca am stat la 30 ron echipaj cu tot cu   electricitate si intrare la strand ceea ce  e zero  avand in vedere ca era 10 lei intrarea sau 15 chiar sambata .....
seara dupa h 18 eram numai noi cele 4 -5 rulote + inca niste pernsionari cu 2 rulote, care spre surprinderea noastra au fost incantati de faptul ca puneam muzica si faceam agitatie....  

Puteai  face baie si noaptea daca aveai chef sau de dimineata la 6-7......
camparea am facut - o la 10  metrii de  bazin ....
sunt  2  bazine mari  a cate 300mp +  inca unul  natural in spate ca o balta  dar e ne  betonat...


Ultima editare efectuata de catre LUPU CIPRIAN in Mar Mar 14, 2017 5:28 pm, editata de 1 ori
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Camping Strand OCnita - langa RM Valcea  judetul Valcea  Empty Re: Camping Strand OCnita - langa RM Valcea judetul Valcea

Mesaj  adrian05ro Mier Mar 21, 2012 1:52 pm

creza ca ne-ar mai primi aia acolo ? Embarassed
ar merita la vara sa facem acolo un week-end , de vineri dupa amiaza pana duminica seara
adrian05ro
adrian05ro
top membrii
top membrii

Mesaje : 1180
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti sector4

Sus In jos

Camping Strand OCnita - langa RM Valcea  judetul Valcea  Empty Re: Camping Strand OCnita - langa RM Valcea judetul Valcea

Mesaj  george chirila Mier Mar 21, 2012 2:05 pm

Da ,dupa ce srieti voi ,ar parea o locatie interesanta ,dar ar trebui evitat sfarsitul de saptamana !
george chirila
george chirila
top membrii
top membrii

Mesaje : 658
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 55
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Camping Strand OCnita - langa RM Valcea  judetul Valcea  Empty Re: Camping Strand OCnita - langa RM Valcea judetul Valcea

Mesaj  LUPU CIPRIAN Mier Mar 21, 2012 2:12 pm

ne primeste fara probleme , am ramas in relatii bune cu sefu' de acolo .....
Stoica C.   a stat 1 saptamana , eu am stat in  total  7 zile pt ca am fost 2 weekend -uri prelungite.. consecutiv....
am luat si camere de la el pe 70-80 ron pt colegii fara rulote ---- Crisu Florin si fiul cu nora lui   "Scufitza roz ".


Ultima editare efectuata de catre LUPU CIPRIAN in Mar Mar 14, 2017 5:28 pm, editata de 1 ori
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Camping Strand OCnita - langa RM Valcea  judetul Valcea  Empty Re: Camping Strand OCnita - langa RM Valcea judetul Valcea

Mesaj  harybald Sam Mar 24, 2012 10:21 pm

foarte frumos....merita incercat....
harybald
harybald
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 79
Data de inscriere : 23/01/2012
Varsta : 52
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Camping Strand OCnita - langa RM Valcea  judetul Valcea  Empty Re: Camping Strand OCnita - langa RM Valcea judetul Valcea

Mesaj  LUPU CIPRIAN Mier Apr 04, 2012 4:16 pm

Completez cu ceva informatii de la MMg MIhai GHeorghe

La Ocnita este ok pentru baile cu apa sarata, dar si vizita la Salina care nu trebuie ratata. Merita macar o zi dedicata sa te bucuri de racoare, jocuri, vizionari de filme, bar, restaurant etc. In film doar strandul...! Very Happy

LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Camping Strand OCnita - langa RM Valcea  judetul Valcea  Empty Re: Camping Strand OCnita - langa RM Valcea judetul Valcea

Mesaj  Mihai Gheorghe Mier Apr 04, 2012 8:13 pm

Acum am citit tot topicul si trebuiesc facute precizari referitoare la apa sarata. Nu este ca cea de la Ocna Sibiului sau Slanic. Daca era apa sarata naturala puneau baietii mana pe stranduri. Nici namolul nu este ca cel de Techirghiol, pur si simplu pamant /pasta derivat din amestec de apa sarata si pamant. Apa este adusa pe conducta la fiecare inceput de sezon dintr-o punga(in munte,care acum se surpa, poate ati vazut alunecarile) creata de-a lungul timpului, in care se pompa apa (muntele este de sare) si care pe vremuri alimenta Combinatul Oltchim. Apa se schimba cam de trei ori pe sezon ( pretul mare Very Happy ) de aceea este mai mult gri/kaki. Bine ca este sarata altfel...! Daca mergeti imediat dupa ce se schimba apa nu puteti intra la fund, atat este concentratia de sare de mare. Pentru cine doreste liniste sugerez sa treaca in timpul saptamanii, altfel galagia este la concurenta celor care stau cu cortul in exterior pe platforma de beton si cei de la campingul de casute. Partea buna este ca dupa 10 zile cat am stat noi chiar am simtit imbunatatiri..., si chiar performante Wink Very Happy Atat dai atat face, este un pret corect, si evitati sa mergeti printre casute sau in spatele lor. In film arat doar parte buna...

Mihai Gheorghe

Mesaje : 11
Data de inscriere : 14/03/2012

Sus In jos

Camping Strand OCnita - langa RM Valcea  judetul Valcea  Empty Re: Camping Strand OCnita - langa RM Valcea judetul Valcea

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum