RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Bine ai venit ! se pare ca esti rulotist vesel !!
Pe acest forum membrii organizeaza intalniri dansante cu muzica , unori si peste miezul noptii.
Daca nu te regasesti aici , nu intra !!! ... e o tara libera..

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Bine ai venit ! se pare ca esti rulotist vesel !!
Pe acest forum membrii organizeaza intalniri dansante cu muzica , unori si peste miezul noptii.
Daca nu te regasesti aici , nu intra !!! ... e o tara libera..
RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Topic despre curent de la generator VErsus panouri solare

+7
cristian57
harybald
Iancu Gabi
Petre Scolareanu
adrian05ro
Sorin.Sibiceanu
LUPU CIPRIAN
11 participanți

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

In jos

Topic despre curent de la generator  VErsus  panouri solare  - Pagina 3 Empty Re: Topic despre curent de la generator VErsus panouri solare

Mesaj  george chirila Joi Mar 29, 2012 10:41 am

In principiu m-ar interesa unul mecanic . Dar nici unul electronic ,nu mi-ar strica . Multumesc pentru informatii !
george chirila
george chirila
top membrii
top membrii

Mesaje : 658
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 55
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Topic despre curent de la generator  VErsus  panouri solare  - Pagina 3 Empty Re: Topic despre curent de la generator VErsus panouri solare

Mesaj  viostefanesti Vin Feb 22, 2013 8:48 pm

Se pricepe cineva la montat doua panouri solare de 80 vati, pe un camper,l-am gasit la doraly 6oo ron,buc.
invertor 150 ron, ( doraly P7)
Bafta, Viostefanesti


viostefanesti

Mesaje : 17
Data de inscriere : 16/02/2013

Sus In jos

Topic despre curent de la generator  VErsus  panouri solare  - Pagina 3 Empty Re: Topic despre curent de la generator VErsus panouri solare

Mesaj  george chirila Vin Feb 22, 2013 11:15 pm

Doresti ca panourile solare sa fie fixe sau mobile ?
george chirila
george chirila
top membrii
top membrii

Mesaje : 658
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 55
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Topic despre curent de la generator  VErsus  panouri solare  - Pagina 3 Empty Re: Topic despre curent de la generator VErsus panouri solare

Mesaj  Silviu Ghete Dum Mar 03, 2013 9:07 pm

Daca le montezi fix pe camper, iti dai seama ca va trebui sa stai cu camperul in soare?

Pune-le 10m de cablu si la plantezi unde vrei. In timpul asta, camperul sta la umbra.
Silviu Ghete
Silviu Ghete

Mesaje : 30
Data de inscriere : 18/03/2012
Varsta : 55
Localizare : Ploiesti

Sus In jos

Topic despre curent de la generator  VErsus  panouri solare  - Pagina 3 Empty Re: Topic despre curent de la generator VErsus panouri solare

Mesaj  LUPU CIPRIAN Lun Mar 04, 2013 1:41 pm

panoul e BUn !
invertorul de 150 w e slab eu am mai multe feluri de invertoare pe care le am probat .
INtreaba daca ti da garantie la invertor , macar verbala .
Iti recomand a sa ti iei invertot minim de 300w ca s anu zic mai mare chiar daca nu ai nevoie de atat macar stii ca nu se supra incalzaete ,,
gasesti si la Doraly invertor mai mare dar pe la 1 mil sau mai mult dar e mai bun ,

Varianta cu panoul solar de montat mobil este mai buna dar tre s ail ti in rulota in timpul trasportului si ai de strans un lucru nin plsu la plecare sau se poate fura daca nu esti la rulora
'
eu am tot mobil ....

mai e si varianta sa il pui la geam in fata si sa il poti scoate de acolo cand vrei .. de cate ori vrei tu .. deci e o varianta de misjloc asa cum a facut RElu Deliu deci e fix dar se poatre scoate la o adica daca ai gasit un loc la umbra frumusel Smile

LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Topic despre curent de la generator  VErsus  panouri solare  - Pagina 3 Empty Re: Topic despre curent de la generator VErsus panouri solare

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum