RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Bine ai venit ! se pare ca esti rulotist vesel !!
Pe acest forum membrii organizeaza intalniri dansante cu muzica , unori si peste miezul noptii.
Daca nu te regasesti aici , nu intra !!! ... e o tara libera..

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Bine ai venit ! se pare ca esti rulotist vesel !!
Pe acest forum membrii organizeaza intalniri dansante cu muzica , unori si peste miezul noptii.
Daca nu te regasesti aici , nu intra !!! ... e o tara libera..
RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

SEIMENI + Capidava - langa Dunare - Cernavoda off camping + pescuit

+2
Vali P
LUPU CIPRIAN
6 participanți

In jos

SEIMENI + Capidava -  langa Dunare - Cernavoda  off camping + pescuit Empty SEIMENI + Capidava - langa Dunare - Cernavoda off camping + pescuit

Mesaj  LUPU CIPRIAN Joi Mar 01, 2012 12:21 pm

LOcatia este una din cele mai " tari " posibile din Romania , in sensul ca se poate face baie !
Este plaja cu nisip si loc de pescuit
Intr adevar apa trage un pic la dreapta dar daca nu te duci pana in mijloc nu trage aproape deloc
Aici am pus si o barca gonflabila pe apa , ne am distrat , am sarbatorit si ziua lui Stoica Cristian...
Daca-s probleme se poate sa il sunam pe Miai Soare care e primar intr- o localitate vecina.

VALI PANAIT poate da detalii mai multe care e din zona sau V . Grosu.....



LOcatia e la 5 km de CErnavoda pe drumul spre Capidava .



in zona se ajunge de la BUc pe a2 pana la Cernavoda unde se iese si se merge peste pod Sf MAria in Cernavoda apoi la dreapta si la benzinarie Rometrol spre centura ( dupa rond in cca 100m ) iar dreapta f strans pe centura cca 15 min ( sunt ceva gropi ) dar merita ,,,, cand se termina centura si ai STOP faci la stanga catre SEimeni ,,
la intrarea in Seimeni ai indicator dreapta HArsova te duci dupa el apoi ai stanga Harsova te duci dupa el si coborand o panta in viraj usor se va vedea locul de campare care este de 10 hectare cred fara sa exagerez .......


am si ceva poze copiate de la VALI PANAIT ... cu etapele drumului de care am scris ...

pod unde faci dreapta dupa pod....
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


apoi centura la benz...
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

apoi faci stanga cand ai stop si s a terminat centra ,,
apoi la intrare in Seimeni faci dreapta Harsova
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


apoi in cateva momente vei face stanga HARSOVA
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


cobori valea asta si ajungi la locu' faptei
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



care e e asta
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
si loc in padure

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

peisaj
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

dai la peste

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


dai la buci ...............
...............................
.................................lipsa poza

THIS PHOTO HAS BEEN REMOVED BY USER

...............................
avem si pe facebook ceva poze de aici
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



iata si un goagal map!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]








Ultima editare efectuata de catre LUPU CIPRIAN in Lun Oct 15, 2012 6:08 pm, editata de 2 ori
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

SEIMENI + Capidava -  langa Dunare - Cernavoda  off camping + pescuit Empty Re: SEIMENI + Capidava - langa Dunare - Cernavoda off camping + pescuit

Mesaj  Vali P Joi Mar 01, 2012 1:39 pm

Nus' ce alte pretioase indicatii sa va dau...intrebati si raspundem Laughing
De 1 mai anul acesta va fi sigur o iesire in zona cu conditia ca sa nu fie Dunarea crescuta si locul inundat, da' mai vedem ce si cum pana atunci.
Invitatia va fi facuta de mine sau de Viorel pe ClubRv, ACCCR si aici, cu mentiunea ca nu vor fi numai VESELIOSI ca voi deci...cu muzica ajungem noi la o intelegere sunny s-a ascultat si la celelalte iesiri la un numar rezonabil de decibeli jocolor si pana la spartul targului de comun acord lol!

SEIMENI + Capidava -  langa Dunare - Cernavoda  off camping + pescuit Img8716so
cica prind peste...sanchi !
SEIMENI + Capidava -  langa Dunare - Cernavoda  off camping + pescuit Img8738i
locul de campare vazut de sus
SEIMENI + Capidava -  langa Dunare - Cernavoda  off camping + pescuit Img8759lf
SEIMENI + Capidava -  langa Dunare - Cernavoda  off camping + pescuit Img8770x
se servea vestita ciorba de peste, made by fam Zarnescu...hmmm...bunaciune tongue
Vali P
Vali P
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 92
Data de inscriere : 15/02/2012
Varsta : 54
Localizare : Fetesti-Ialomita

Sus In jos

SEIMENI + Capidava -  langa Dunare - Cernavoda  off camping + pescuit Empty Re: SEIMENI + Capidava - langa Dunare - Cernavoda off camping + pescuit

Mesaj  LUPU CIPRIAN Joi Mar 01, 2012 2:09 pm

Multumesc Vali ,, si celelalte erau copiate tot de la tine....
mentionez ca dus intors sunt in total fata de Bucuresti 350km deci la un 7 % te costa motorina sau benzina la un astfel de drum undeva la 150 de lei dus intors... max 200 lei daca ai consum 10 % cu rulota trasa .......
si practic e la fel ca la mare si fara stres sau aglomeratie ......
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

SEIMENI + Capidava -  langa Dunare - Cernavoda  off camping + pescuit Empty Seimeni

Mesaj  adrian05ro Vin Mar 02, 2012 9:11 am

am fost si eu de ziua lui Stoica , anul trecut
era mai interesant daca se putea intra in padure cu rulota , pentru ca pe malul Dunarii este mai mereu soare
am impresia ca de la Cernavoda pana acolo sunt vreo 15Km , daca imi aduc bine aminte , calitatea drumului fiind aproximativa
ca traseu eu am venit prin oras , nu am luat-o pe centura ; dupa ce treci podul peste Dunare faci dreapta si apoi la sensul giratoriu faci stanga ; la 100m este o intersectie unde in stanga este o mica piata iar in dreapta este un magazin Penny ; tot inainte este o panta usor abrupta care se poate urca fara probleme chiar daca asfaltul este traversat de canale acoperite cu grilaje de fier ; mergand pe drumul principal se iese din oras in 5min

si acolo trebuie vazut daca se mai poate merge
adrian05ro
adrian05ro
top membrii
top membrii

Mesaje : 1180
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti sector4

Sus In jos

SEIMENI + Capidava -  langa Dunare - Cernavoda  off camping + pescuit Empty Re: SEIMENI + Capidava - langa Dunare - Cernavoda off camping + pescuit

Mesaj  MrViorel51 Vin Mar 02, 2012 9:35 am

Acum cel mai bine este ca,la iesirea de pe pod, se tine drumul inainte, se urca o mica panta,o curba dubla dreapta ,stinga si tineti inainte,traversati o intersectie si mergeti pana la urmatoarea intersectie,unde se face stanga si drumul va scoata din oras spre Seimeni. Vi se pare greu pt ca sunt curbe, intersectii dar in realitate nu este asa. Drumul este proaspat asfaltat si nu puteti sa sa il ra taci ca nu aveti unde va duce decat inainte. Am sa filmez drumul si am sa-l postez. Pe drumul spus de Adrian s-au facut multe gropi. La fel si pe centura. Pe centura era bine ca nu sunt pante si va scoate la "apa calda",la 3 km de Seimeni si nu traversati orasul
MrViorel51
MrViorel51
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 67
Data de inscriere : 15/02/2012
Varsta : 64
Localizare : Cernavoda,Constanta - 0766223301

Sus In jos

SEIMENI + Capidava -  langa Dunare - Cernavoda  off camping + pescuit Empty Seimeni

Mesaj  adrian05ro Vin Mar 02, 2012 10:03 am

Pai Viorele
daca tot esti in zona poate te interesezi de un nume si un telefon al celor care au arondata locatia ca sa putem vorbi cu ei sa vedem care sunt cerintele ( sau pretentiile ) lor de cand cu legea asta
adrian05ro
adrian05ro
top membrii
top membrii

Mesaje : 1180
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti sector4

Sus In jos

SEIMENI + Capidava -  langa Dunare - Cernavoda  off camping + pescuit Empty Re: SEIMENI + Capidava - langa Dunare - Cernavoda off camping + pescuit

Mesaj  MrViorel51 Vin Mar 02, 2012 2:22 pm

Terenul este arondat primariei Seimeni si este dat in folosinta ca pasune. Am mai spus, am sa ma duc singur sau cu Mihai Soare, daca vrea, sa vorbesc cu primarul din Seimeni pentru un acord de principiu,pentru a putea face intruniri pe acea locatie.
MrViorel51
MrViorel51
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 67
Data de inscriere : 15/02/2012
Varsta : 64
Localizare : Cernavoda,Constanta - 0766223301

Sus In jos

SEIMENI + Capidava -  langa Dunare - Cernavoda  off camping + pescuit Empty Re: SEIMENI + Capidava - langa Dunare - Cernavoda off camping + pescuit

Mesaj  LUPU CIPRIAN Vin Mar 02, 2012 6:35 pm

ca sa facem o treaba organizata acolo ceva gen 1 mai , asta daca nu e inundata zona , ar trebui sa vb cu primaru' sa ne ia banii pe 2 wc ecologoce inchiriate de vineri pana luni , la fel si un container de gunoimodel din acela care se ia cu macaraua tot asa de vneri pana luni , costurile care ar fi cca 5 sau 600 ron sa le impartim la 30 de echipaje de exemplu si asa iti vine de plata de echipaj 7 lei pe zi , dar nu poluezi si lasi loc de buna ziua !
daca sunt doritori pt 1mai pt asa ceva dam un tel sau mal catre Soare sa vb cu primaru de la Seimeni ...
am vazut idei si pe club rv in acest sens - 1 mai
Asa cum zicea si Vali sa vedem daca esau nu inudabila zona , mai exact inundata in acea perioada adic apeste 2 luni
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

SEIMENI + Capidava -  langa Dunare - Cernavoda  off camping + pescuit Empty Re: SEIMENI + Capidava - langa Dunare - Cernavoda off camping + pescuit

Mesaj  FamiliaRusu Vin Mar 09, 2012 1:42 pm

Ma bag un pic ca musca-n lapte, pt ca e o locatie ce mai rar gasesti pe la noi, de aceea am si zis sa repetam 1 Mai acolo.
Noi o sa mergem chiar de Paste, asta daca dau Vali si Viorel ok-ul. Cit despre Mihai Soare, n-am cuvinte e om de nota 10
Itr-adevar, e o problema cu chimicele, dar totusi exista variante oficiale si neoficiale de rezolvare si intr-un mod civilizat ..
Ce cred eu e ca acolo cu putina intelegere intre prieteni, se poate pune si muzica in conditiile in care spunea si Vali Panait
Oricum, e o locatie de luat in seama, atit timp cit se va mai putea campa, asta pt ca auzisem ca in viitor nu va mai fi liber.

Ca orientare pt cei care nu au fost in zona, este si clipul meu de la primul 1 Mai anul trecut acolo pe muzica..Dobrogeana Smile



La mijlocul clipului, chiar am lasat sonor original, pt a se vedea ca nu s-a stat fara muzica...Ce e rau, e ca nu prea e loc de dans.. Smile
Mamaaaa ...ce m-am "chinuit" pina am gasit muzica adecvata...dar am rezolva-to pina la urma...Sa ne re gasim si la la Seimeni !
.
FamiliaRusu
FamiliaRusu

Mesaje : 26
Data de inscriere : 09/03/2012
Varsta : 67
Localizare : Ploiesti

Sus In jos

SEIMENI + Capidava -  langa Dunare - Cernavoda  off camping + pescuit Empty organizare

Mesaj  adrian05ro Vin Mar 09, 2012 1:51 pm

in ceea ce priiveste organizarea nu cred ca trebuie sa vorbesti cu primarul si sa inchiriezi WC-uri ecologice
arata-mi si mie pe unu care nu are WC in rulota - fie ca este fix sau mobil toate rulotele din cei cunoscuti de mine au asa ceva
asta cu stransul gunoiului este mult mai de actualitate , deoarece prin prisma noii legi ar trebui ca gunoiul sa fie colectat selectiv , DAR nu este asta problema noastra ci a primariei
noi il strangem , il punem in saci separati , ei doar sa ne ofere un container sau un saptiu de depozitare , in cel mai rau caz sa trimita un tarctor cu o remorca sau o caruta si sa punem sacii in ele ; in cazul asta ce pret ar fi pentru colectat gunoiul ?
2 - 3 - 5 lei/rulora-echipaj ? WAX Wink
adrian05ro
adrian05ro
top membrii
top membrii

Mesaje : 1180
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti sector4

Sus In jos

SEIMENI + Capidava -  langa Dunare - Cernavoda  off camping + pescuit Empty Re: SEIMENI + Capidava - langa Dunare - Cernavoda off camping + pescuit

Mesaj  Vali P Vin Mar 09, 2012 4:18 pm

Cand nea Mihai a folosit expresia ''problema cu chimicele'' sa referit la deversarea toaletelor, he,he, doar nu mergem cu ''magiunul'' dupa noi pana acasa Very Happy , exista solutii, neortodoxe cei drept...sapam o groapa, ascundem ''comoara'', punem semn sa o gasim si altadata lol!
Cu gunoiul ne-a ajutat de fiecare data Mihai Soare, a adus o remorcuta cu apa menajera, lemne, barca, tuci, ceaun si alte acareturi, in ia am pus si sacii cu gunoi pe care apoi ''ia ridicat primaria'' Laughing
Vali P
Vali P
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 92
Data de inscriere : 15/02/2012
Varsta : 54
Localizare : Fetesti-Ialomita

Sus In jos

SEIMENI + Capidava -  langa Dunare - Cernavoda  off camping + pescuit Empty Re: SEIMENI + Capidava - langa Dunare - Cernavoda off camping + pescuit

Mesaj  FamiliaRusu Sam Mar 10, 2012 12:43 am

Exact VALI ! Tu mi-ai citit gindurile cum eu voua cu Cheile Dobrogei ...asa gindeam, iar cu gunoiul din 2 m cubi, dupa faoc, .. daca au ramas 2 kg.. Smile
FamiliaRusu
FamiliaRusu

Mesaje : 26
Data de inscriere : 09/03/2012
Varsta : 67
Localizare : Ploiesti

Sus In jos

SEIMENI + Capidava -  langa Dunare - Cernavoda  off camping + pescuit Empty Re: SEIMENI + Capidava - langa Dunare - Cernavoda off camping + pescuit

Mesaj  MrViorel51 Lun Mar 19, 2012 10:45 pm

Asa cum am promis iata filmul cu trasel prin oras pentru cei ce vin pe A2. La iesirea de pe A2 se face la stanga spre Cernavoda iar la iesirea de pe pod conform filmului.

Si cateva poze facute duminica. Nu stiu cine era rulotistul.Am trecut in fuga .
SEIMENI + Capidava -  langa Dunare - Cernavoda  off camping + pescuit Dsc01219bf
Oile pregatesc terenul,mananca iarba uscata ca sa iasa cea noua verde.Deja este de 1 cm.
SEIMENI + Capidava -  langa Dunare - Cernavoda  off camping + pescuit Dsc01220k
Dar in fundal la liziera padurii se vad cativa gratargii.
SEIMENI + Capidava -  langa Dunare - Cernavoda  off camping + pescuit Dsc01221g
MrViorel51
MrViorel51
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 67
Data de inscriere : 15/02/2012
Varsta : 64
Localizare : Cernavoda,Constanta - 0766223301

Sus In jos

SEIMENI + Capidava -  langa Dunare - Cernavoda  off camping + pescuit Empty Re: SEIMENI + Capidava - langa Dunare - Cernavoda off camping + pescuit

Mesaj  LUPU CIPRIAN Lun Mar 19, 2012 11:08 pm

multumim de detalii - cum e apa in zona acrescut nivelul ?
raman la parerea ca este in primele 5 locatii din Romania acest loc pt ca are si apa de facut baie are si un pic de umbra are si padure e si langa autostrada - drumul e bun si intins.... pana acolo , si e si accesibila locatia in 2 h aprox !
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

SEIMENI + Capidava -  langa Dunare - Cernavoda  off camping + pescuit Empty Re: SEIMENI + Capidava - langa Dunare - Cernavoda off camping + pescuit

Mesaj  MrViorel51 Mar Mar 20, 2012 8:09 am

Apa a scazut in ultimile 24 ore cu 50cm, pamantul este zvantat ,mugurii de la salcii stau sa pocneasca. Ca sa inunde locul ar trebui sa creasca Dunarea 1,5m.
SEIMENI + Capidava -  langa Dunare - Cernavoda  off camping + pescuit 20120319102331
Partea mai inchisa la culoare arata cat a scazut apa.
SEIMENI + Capidava -  langa Dunare - Cernavoda  off camping + pescuit 20120319102706
Si alte poze:
Locul de campare.
SEIMENI + Capidava -  langa Dunare - Cernavoda  off camping + pescuit 20120319102420
SEIMENI + Capidava -  langa Dunare - Cernavoda  off camping + pescuit 20120319102453
SEIMENI + Capidava -  langa Dunare - Cernavoda  off camping + pescuit 20120319102844
O sa vad pana de 1 Mai cum evolueaza nivelul apei si va tin la curent cu noi informatii.
MrViorel51
MrViorel51
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 67
Data de inscriere : 15/02/2012
Varsta : 64
Localizare : Cernavoda,Constanta - 0766223301

Sus In jos

SEIMENI + Capidava -  langa Dunare - Cernavoda  off camping + pescuit Empty Re: SEIMENI + Capidava - langa Dunare - Cernavoda off camping + pescuit

Mesaj  Aurelian Zarnescu Mar Mar 20, 2012 11:51 am

Multumim nene Viorele.
De 1 mai poate facem una "lata" ca cele de anul trecut.
Dar cum ramane treaba cu legea picnicului acolo, sau chiar si in alte locatii off ?
Sanatate!
Aurelian Zarnescu
Aurelian Zarnescu

Mesaje : 33
Data de inscriere : 13/03/2012
Varsta : 49
Localizare : Tulcea

Sus In jos

SEIMENI + Capidava -  langa Dunare - Cernavoda  off camping + pescuit Empty Re: SEIMENI + Capidava - langa Dunare - Cernavoda off camping + pescuit

Mesaj  LUPU CIPRIAN Mar Mar 20, 2012 3:36 pm

si eu sunt pt Seimeni de 1 mai ....
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

SEIMENI + Capidava -  langa Dunare - Cernavoda  off camping + pescuit Empty Re: SEIMENI + Capidava - langa Dunare - Cernavoda off camping + pescuit

Mesaj  Vali P Mar Mar 20, 2012 4:56 pm

Aurelian Zarnescu a scris:Dar cum ramane treaba cu legea picnicului acolo, sau chiar si in alte locatii off ?

Nu-ti face probleme...daca este cazul(doamne feri !) impartim amenda Wink un procent mai mare ti-l dam tie... Laughing tongue
Vali P
Vali P
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 92
Data de inscriere : 15/02/2012
Varsta : 54
Localizare : Fetesti-Ialomita

Sus In jos

SEIMENI + Capidava -  langa Dunare - Cernavoda  off camping + pescuit Empty Re: SEIMENI + Capidava - langa Dunare - Cernavoda off camping + pescuit

Mesaj  Aurelian Zarnescu Mar Mar 20, 2012 7:35 pm

Esti generos Vali, multumesc.
Mai bine Doamne feri!
Sa ne vedem cu bine.
Aurelian Zarnescu
Aurelian Zarnescu

Mesaje : 33
Data de inscriere : 13/03/2012
Varsta : 49
Localizare : Tulcea

Sus In jos

SEIMENI + Capidava -  langa Dunare - Cernavoda  off camping + pescuit Empty Re: SEIMENI + Capidava - langa Dunare - Cernavoda off camping + pescuit

Mesaj  LUPU CIPRIAN Lun Oct 15, 2012 6:07 pm

IN wekend am ajuns la Seimeni ( am sa fac separat un topic despre acest lucru ) ... dar am dorit sa continui aici cu ceva informatii turistice ca sa nu mai deschid alt topic pt a va scrie cateva despre cetatea CAPIDAVA si MAnastirea pe care le -am vizitat in drumul care merge spre directia HARSOVA de aici de la locul de campare.... de la Seimeni .
......... se ajunge in cca 10 km la Capidava aici se vor putea vizita ( gratuit ) ruinele cetatii CApitava sec II- IX ,,, care candva avea rol de aparare destul de important mai ales la DUnare !
La aceasta ora se mai fac inca sapaturi arheologice , iar cetatea este in restaurare , cel putin acest lucru este scris pe panourile informative gasite de noi la fata locului ...
Zona si acest obiectiv istoric/ turistic din pacate nu sunt promovate deloc .
Drumul pe asfalt este ok , iar peisajul unul placut , in anumite zone se vede bratul Dunarii ( navigabil ) in toata splendoarea lui ( cand ajungi la CApidava ) .

Tot la Capidava am mers si la manastire unde am aprins si noi o lumanare... Aceasta se afla pe dreapta ( se vede indicatorul ) la numai 1km pe un drum forestier ....



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

SEIMENI + Capidava -  langa Dunare - Cernavoda  off camping + pescuit Empty Re: SEIMENI + Capidava - langa Dunare - Cernavoda off camping + pescuit

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum