RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Bine ai venit ! se pare ca esti rulotist vesel !!
Pe acest forum membrii organizeaza intalniri dansante cu muzica , unori si peste miezul noptii.
Daca nu te regasesti aici , nu intra !!! ... e o tara libera..

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Bine ai venit ! se pare ca esti rulotist vesel !!
Pe acest forum membrii organizeaza intalniri dansante cu muzica , unori si peste miezul noptii.
Daca nu te regasesti aici , nu intra !!! ... e o tara libera..
RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Baraj Paltinu - Valea Doftanei - jud. Prahova

3 participanți

In jos

Baraj Paltinu - Valea Doftanei - jud. Prahova Empty Baraj Paltinu - Valea Doftanei - jud. Prahova

Mesaj  LUPU CIPRIAN Joi Mar 01, 2012 6:43 pm

Locatia este situata la 120 km de Bucuresti se merge pe DN! de la BUC , Ploiesti centura apoi in continuare spre munte ....
cand vezi indicatorul de Campina iesi pa dreapta urci pe drumul spre Campina si la al3 lea semafor de duci pe centura la dreapta
Se merge pe centura si la un moment dat aveti directia inainte TELEga DAR faceti la stanga catre Valea Doftanei ,
se ajunge la baraj Palinu in 15-20 km .. drumul e asfaltat
Sunt pana in baraj locuri de campare destule,,,,,,
de urcat pe serpentine e destul de greu in zona Barajului dar peisajul este frumos acolo la lac ,, se poate merge si la Sandu Matei unde este cismea si o curte sau se poate sta vis a vis tot asa off camping pe platoul ce se afla in fata lacului ....
terenul in zona este putin inclinat dar sunt si locuri de rulota....... mai drepte....

Baraj Paltinu - Valea Doftanei - jud. Prahova Pa410


Baraj Paltinu - Valea Doftanei - jud. Prahova Pa510


Baraj Paltinu - Valea Doftanei - jud. Prahova Pa610

Baraj Paltinu - Valea Doftanei - jud. Prahova Pa710

aveti si album full de vazut



face buci :

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.392228100804181.110263.100000509820335&type=3


pozele sunt facute sus la Sandu
Baraj Paltinu - Valea Doftanei - jud. Prahova Pal110

Baraj Paltinu - Valea Doftanei - jud. Prahova Pa210

Baraj Paltinu - Valea Doftanei - jud. Prahova Pa310




Ultima editare efectuata de catre LUPU CIPRIAN in Lun Apr 23, 2012 4:23 pm, editata de 1 ori
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Baraj Paltinu - Valea Doftanei - jud. Prahova Empty Re: Baraj Paltinu - Valea Doftanei - jud. Prahova

Mesaj  Niky Radu Joi Mar 01, 2012 9:16 pm

Am fost si eu anul trecut aici,cu Hary si Sibiceanu (mi-a terminat vinul,duce mult i-a dat si la porc...) este foarte aproape de Bucuresti, mi-a placut...nu cred ca intra 20-30 rulote, terenul este foarte inclinat si este pericol sa atingi rulota de colturi, eu am fost aici cu o rulota mica si nu am avut probleme dar i-am vazut pe altii cum sau chinuit si au zgariat de colturi rulotele, in afara de asta poti urca in locurile bune doar la orele pranzului ca sa fie iarba uscata, pana atunci nu ai nici-o sansa din cauza ca iarba este umeda dimineata, am vazut si fumuri din ambreiaj sau cauciucuri a multora care au incercat iarba uda...eu nu mi-as dori sa mai ajung aici numai din aceste motive, tin si la masina si mai ales la rulota
Niky Radu
Niky Radu
top membrii
top membrii

Mesaje : 312
Data de inscriere : 24/01/2012
Varsta : 57
Localizare : Bucuresti.11 Iunie

Sus In jos

Baraj Paltinu - Valea Doftanei - jud. Prahova Empty Re: Baraj Paltinu - Valea Doftanei - jud. Prahova

Mesaj  LUPU CIPRIAN Joi Mar 01, 2012 10:00 pm

pai nu e neaparat sa urci in deal la Sandu poti campa pana in Baraj jos , putem , pardon ,,,,,,,,,,, fara nici o problema campa in zona , ma refeream la zona nu la Sandu in curte......
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Baraj Paltinu - Valea Doftanei - jud. Prahova Empty Re: Baraj Paltinu - Valea Doftanei - jud. Prahova

Mesaj  Niky Radu Joi Mar 01, 2012 10:03 pm

Corect, am vazut si eu cateva rulote pana in baraj, ar fi o idee
Niky Radu
Niky Radu
top membrii
top membrii

Mesaje : 312
Data de inscriere : 24/01/2012
Varsta : 57
Localizare : Bucuresti.11 Iunie

Sus In jos

Baraj Paltinu - Valea Doftanei - jud. Prahova Empty Re: Baraj Paltinu - Valea Doftanei - jud. Prahova

Mesaj  Sorin.Sibiceanu Vin Mar 02, 2012 7:47 am

Eu sint unul care am babardir suportul rotii de rezerva la urcarea in curte la Sandu , eu unul nu vreau sa mai merg acolo decat daca campez in alta parte . Eu n-mi permit sa omor ambreiajul la masina si nu la una la ambele sa urca acolo sa ce ? , ce pot face inafara sa beau sa stau in soare , si sa-mi fie rau ..

Exact cum ati zis se poate merge pana in baraj si se poate sta off fara mari probleme ..

Sorin.Sibiceanu
Sorin.Sibiceanu
top membrii
top membrii

Mesaje : 236
Data de inscriere : 23/11/2011
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Baraj Paltinu - Valea Doftanei - jud. Prahova Empty Re: Baraj Paltinu - Valea Doftanei - jud. Prahova

Mesaj  LUPU CIPRIAN Mier Mar 21, 2012 2:54 pm

pe 30 martie am sa fac o intalnire pe aici in zona ! urmariti tocpicurile de intalniri 2012 !
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Baraj Paltinu - Valea Doftanei - jud. Prahova Empty Re: Baraj Paltinu - Valea Doftanei - jud. Prahova

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum