RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Bine ai venit ! se pare ca esti rulotist vesel !!
Pe acest forum membrii organizeaza intalniri dansante cu muzica , unori si peste miezul noptii.
Daca nu te regasesti aici , nu intra !!! ... e o tara libera..

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Bine ai venit ! se pare ca esti rulotist vesel !!
Pe acest forum membrii organizeaza intalniri dansante cu muzica , unori si peste miezul noptii.
Daca nu te regasesti aici , nu intra !!! ... e o tara libera..
RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Manastirea ( Brancoveanu ) Sambata de Sus - jud Brasov

2 participanți

In jos

Manastirea ( Brancoveanu ) Sambata de Sus - jud  Brasov  Empty Manastirea ( Brancoveanu ) Sambata de Sus - jud Brasov

Mesaj  LUPU CIPRIAN Mier Aug 08, 2012 7:47 pm

Am vizitat aceasta manastire in aceeasi zi in care am vizitat si Herghelia de la Sambata de jos pe care de asemenea v-o recomand , dar pt asta am sa fac un topic separat .

In zona se poate campa in conditii of dar noi eram campati la Fagaras ( distanta 15 km) la Laguna Albastra ...
Ce m-a impresionat pe mine aici a fost pictura murala realizata in interiorul curtii bisericii pe peretii exteriori ai cladirii pe o lungime de peste 100m si inaltime de 2 m minim ......
De asemenea mi a placut culoarul de coloane pe care il vedeti mai jos in foto ....

cateva cuvinte despre manastire ...



Mănăstirea Sâmbăta de Sus, cunoscută și sub denumirea Mănăstirea Brâncoveanu Sâmbăta de Sus, este un așezământ monahal de călugări. Inițial, a avut o biserică de lemn având dublu hram (Adormirea Maicii Domnului și Izvorul Tămăduirii), fiind construită în 1657, din inițiativa vornicului Preda Brâncoveanu.



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


aveti aici si o alta sursa de informatii


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Manastirea ( Brancoveanu ) Sambata de Sus - jud  Brasov  Empty Re: Manastirea ( Brancoveanu ) Sambata de Sus - jud Brasov

Mesaj  Ralu Joi Aug 09, 2012 11:32 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



Sambata de Sus , iulie 2011
Ralu
Ralu

Mesaje : 35
Data de inscriere : 31/07/2012
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

http://sapunpentrusuflet.wordpress.com/

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum