RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Bine ai venit ! se pare ca esti rulotist vesel !!
Pe acest forum membrii organizeaza intalniri dansante cu muzica , unori si peste miezul noptii.
Daca nu te regasesti aici , nu intra !!! ... e o tara libera..

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Bine ai venit ! se pare ca esti rulotist vesel !!
Pe acest forum membrii organizeaza intalniri dansante cu muzica , unori si peste miezul noptii.
Daca nu te regasesti aici , nu intra !!! ... e o tara libera..
RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

descriere categorie

2 participanți

In jos

 descriere   categorie  Empty descriere categorie

Mesaj  LUPU CIPRIAN Lun Aug 27, 2012 1:50 pm

Am deschis aceasta noua categorie " Hobby sau pasiuni " pt ca unii dintre rulotisti care s mai inventivi au contruit sau proiectat in regie proprie diverse " chestii " utile ca de exemplu :
- Nelu Predonu a facut impreuna cu fiul sau un CNC care este ca un cutter ploter ce decupeaza inclusiv 3d in diverse materiale plexix , lemn , polestiren si altele
- Bratulescu Ionut a facut in regie proprie o barca de fibra de sticla pt a merge in Delta unde e destul de scump sa inchiriezi zilnic ....
- Generalu Ionel a facut o bicicleta cu motor adaptat 9 o stiti ) pt ca a ajuns la mine
- Nelu Predonu a facut un foisor in regie proprie ( ca s anu mai zic de case ..... ) , proiectul de la foisor prin amabilitatea lui a ajuns la mai multi colegi inclusiv la GEo AVRAM ( BV ) care ser apuc a acum s a si faca un curte unul identic ....
- eu mi am modicat mobila ( patul ) din rulota pt a avea pat de mijloc in loc de pat lateral in dormitor
..de asemenea alte imporovizatii sau chestii artizanale care pot fi utile ar putea fi descrise in ideea de a ne ajuta reciproc ....
-F. Drumea de la ACCCR si-a facut singur terasa din cablu tv si material rafie ....+ 3 betze ....
- un alt coleg a facut boiler dintr- o butelie ( doza ) rezervor de coca cola ( model mare ) de dozator ....
Topic-urile vor fi create separat nu scrise ca raspuns aici in continuarea a ceea ce am scris eu ......

Il invit pe Nelu sa inceapa cu CNC ul care dupa mine e o chestie super tare ! si utila si care poate " produce " niste machete extraordinare !
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

 descriere   categorie  Empty Re: descriere categorie

Mesaj  Nelu Predonu Lun Aug 27, 2012 9:34 pm

Multumesc Ciprian si pentru deschiderea unei astfel de sectiuni.

Avand in vedere ca in ultimul timp mi-am schimbat ordinea anumitor prioritati, am sa deschid cateva topicuri cu cateva hobby-uri care ma pasioneaza si care pot veni in ajutorul unor colegi ce au abilitati in a-si realiza anumite lucruri in regie proprie, cu costuri minime.
Nelu Predonu
Nelu Predonu

Mesaje : 45
Data de inscriere : 27/04/2012
Varsta : 64
Localizare : Voluntari-Ilfov

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum