RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Bine ai venit ! se pare ca esti rulotist vesel !!
Pe acest forum membrii organizeaza intalniri dansante cu muzica , unori si peste miezul noptii.
Daca nu te regasesti aici , nu intra !!! ... e o tara libera..

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Bine ai venit ! se pare ca esti rulotist vesel !!
Pe acest forum membrii organizeaza intalniri dansante cu muzica , unori si peste miezul noptii.
Daca nu te regasesti aici , nu intra !!! ... e o tara libera..
RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Camping Cabana CUMPANA

4 participanți

In jos

Camping Cabana CUMPANA Empty Camping Cabana CUMPANA

Mesaj  Sorin.Sibiceanu Mier Feb 22, 2012 8:07 am

Anul trecut am petrecut 4 zile la acest camping situat pe malul stang al lacului Vidraru , intrarea se poate face ori pe la barajul Vidraru prin partea stanga , ori pe la coada lacului . Inainte de cabana mai exista o locatie pentru Off Camping foarte frumoasa cu vedere splendida , se vede tot lacul pana aproape de baraj . Accesul prin coada lacului este putin dificil ca este drum forestier cam 15km si este destul de greut dar se merge cu grija .
Facilitatile acestui camping nu sint foarte bune dar merita camparea doar pentru aerul curat , vederea catre lac , miscarea prin padure si pe munte , ascuyltarea cucului , pasaricii (care?).
Preturi:
- campare 20 ron / echipaj / zi , aici apare problema de curent dar pentru mine se va rezolva
- bautura este destul de acceptabila 3.5 ron berea , 16 ron sticla de vin
- plimbarea cu barca (cand am fost eu nu era accesibila plim,barea )

Poze pun diseara , acum sint la munca si nu am posibilitate de pus pozne . Pot vorbii pentru anul acesta sa facem o iesire pa acest camping de joi pana duminica sau in cursul saptamanii iar la intoarcere se viziteaza Manastirea Curtea de Arges .

Probleme majore , in weekend de vineri pana duminica apar GRATARAGII cu manele si galagie , mai bine merge in cursul saptamanii


Sanatate
Sorin.Sibiceanu
Sorin.Sibiceanu
top membrii
top membrii

Mesaje : 236
Data de inscriere : 23/11/2011
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Camping Cabana CUMPANA Empty Re: Camping Cabana CUMPANA

Mesaj  george chirila Vin Mar 09, 2012 4:09 pm

Mai multe detalii despre locatia de la Cabana Cumpana ? Din cate am inteles nu ar exista curent electric in zona ? Multumesc pentru eventualele detalii .
george chirila
george chirila
top membrii
top membrii

Mesaje : 658
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 55
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Camping Cabana CUMPANA Empty Re: Camping Cabana CUMPANA

Mesaj  Sorin.Sibiceanu Vin Mar 09, 2012 4:33 pm

Exista curent electric la cabana , nu este tras in camping dar daca mergeti acolo va duceti la cel care are grija de cabana este un om extraordinar , il rugati sa va dea curent , se rezolva fara nici un moft .

In afara de camping-ul din fata cabanei cel cu vedere la laculu Vidraru , mai exista unul in lateralul cabanei este putin mai retras aproape de cabana de Wc , dus etc . Totodata este mult mai liniste decat in cel mare unde in weekend vin toti grataragii , manelisti etc . Si noi sintem veseli dar aia sint exagerati , pardon badarani ...



Multumesc
Sorin.Sibiceanu
Sorin.Sibiceanu
top membrii
top membrii

Mesaje : 236
Data de inscriere : 23/11/2011
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Camping Cabana CUMPANA Empty Re: Camping Cabana CUMPANA

Mesaj  george chirila Joi Mar 15, 2012 3:35 pm

Prin zona Cabanei Cumpana sunt locuri de campat off camping ?Daca da ,astept raspunsuri amanuntite despre acest lucru . Multumesc !
george chirila
george chirila
top membrii
top membrii

Mesaje : 658
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 55
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Camping Cabana CUMPANA Empty Re: Camping Cabana CUMPANA

Mesaj  LUPU CIPRIAN Joi Mar 15, 2012 6:02 pm

discutiile despre camping Bradet sau off camping Valea vLASANULUI AU FOST mutate catre
https://rulotistiiveseli.forumgratuit.ro/t156-camping-bradet-sau-off-camping-valea-vlasanului


se poate continua acolo fiind un topic separat .
va multumesc pt intelegere .
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Camping Cabana CUMPANA Empty Re: Camping Cabana CUMPANA

Mesaj  manu nicolae Mier Apr 18, 2012 3:18 pm

de la cabana cumpana spre coada lacului cca 1km este un fel de valea cerbului locala unde incap peste 20 de rulote si corturi la greu.Locol este situat pe un fel de peninsula care intra in lac si este inconjurat de brazi.Apa se gaseste in zona de la un izvor care a fost testat de firma forestiera care defriseaza in zona.problema este cu curatenia deoarece neexistand WC uri in zona ........asta e.In schimb locatia este f.frumoasa ,va garanteaza unul care am fost de cel putin 10 ori acolo.Apropo datorita aerului curat si tare acolo am reusit sa ma las de fumat acum 20 de ani.Tot in zona mai sant locatii de campare mai mici si mai mult pt corturi.

manu nicolae

Mesaje : 4
Data de inscriere : 14/03/2012

Sus In jos

Camping Cabana CUMPANA Empty Re: Camping Cabana CUMPANA

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum