RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Bine ai venit ! se pare ca esti rulotist vesel !!
Pe acest forum membrii organizeaza intalniri dansante cu muzica , unori si peste miezul noptii.
Daca nu te regasesti aici , nu intra !!! ... e o tara libera..

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Bine ai venit ! se pare ca esti rulotist vesel !!
Pe acest forum membrii organizeaza intalniri dansante cu muzica , unori si peste miezul noptii.
Daca nu te regasesti aici , nu intra !!! ... e o tara libera..
RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

23 dec - 5 ian cu Rulota sau camperul

3 participanți

In jos

23 dec -  5 ian cu  Rulota sau camperul Empty 23 dec - 5 ian cu Rulota sau camperul

Mesaj  LUPU CIPRIAN Lun Oct 07, 2013 5:57 pm

Caut tovarasi de drum pt a ne plimba si petrece in zona montana perioada 23 dec -5 ian cu rulota sau camperul...

Pt cine nu are a ceva colegul Gh Papuc ofera la inchiriat rulota sau camper la 50 ron zi sau 100 Pt zile mai putine......
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

23 dec -  5 ian cu  Rulota sau camperul Empty Re: 23 dec - 5 ian cu Rulota sau camperul

Mesaj  gasgas Mier Oct 16, 2013 1:40 am

LUPU CIPRIAN a scris:Caut tovarasi de drum pt a ne plimba si petrece in zona montana perioada 23 dec -5 ian cu rulota sau camperul...

Pt cine nu are a ceva colegul Gh Papuc ofera la inchiriat rulota sau camper la 50 ron zi sau 100 Pt zile mai putine......
sunt amator,mai vb

gasgas

Mesaje : 2
Data de inscriere : 16/10/2013

Sus In jos

23 dec -  5 ian cu  Rulota sau camperul Empty Re: 23 dec - 5 ian cu Rulota sau camperul

Mesaj  LUPU CIPRIAN Joi Oct 24, 2013 3:43 pm

Ne intereseaza sa gasim si un  loc in  care sa  facem revelionul, adica la un restaurant  sau  s aluam o cabana cu cateva camere  care s aaiba spatiu si pt 5 rulote e de exemplu poate facem un mic grup......
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

23 dec -  5 ian cu  Rulota sau camperul Empty Re: 23 dec - 5 ian cu Rulota sau camperul

Mesaj  Irimia Ionut Dum Noi 03, 2013 3:33 pm

Cipriane conteaza pe prezenta mea! Oriunde va fi..Numai sa fie un salonas pt masa si spritz santa Cu rulota dupa mine rendeer
Irimia Ionut
Irimia Ionut

Mesaje : 15
Data de inscriere : 08/12/2012
Varsta : 42
Localizare : Suceava

Sus In jos

23 dec -  5 ian cu  Rulota sau camperul Empty Re: 23 dec - 5 ian cu Rulota sau camperul

Mesaj  Irimia Ionut Lun Noi 25, 2013 12:51 pm

Nimik doritori inca Cipriane?te-ai gandit la ceva concret?Ca abia astept sa ies  iarna:rendeer:
Irimia Ionut
Irimia Ionut

Mesaje : 15
Data de inscriere : 08/12/2012
Varsta : 42
Localizare : Suceava

Sus In jos

23 dec -  5 ian cu  Rulota sau camperul Empty Re: 23 dec - 5 ian cu Rulota sau camperul

Mesaj  LUPU CIPRIAN Lun Noi 25, 2013 2:30 pm

Concret !
24 dec  marti  as vrea sa vin spre Moldova  daca nu  e zapada .  ajung la Comanesti la Camperland  sau la BC stau la  familia Irinei 2-3 zile  dupa care dupa Craciun as vrea sa venim catre  BV sau  catre SB sau catre  FAgaras, dar nu  vreau s amai urc pe la Oitiz pt ca e f greu daca vii de la  TG Ocna catre  Tragu Secuiesc e f mult de urcat 

daca insa vii invers  e mai mult de coborat...

deci prefer spre Focsani ....  apoi BZ si  Ploiesti sau  munte direct.....   la Bsuteni sau udneva la CAmipg Aviator sau altul sau off la BV sau la Poiana BV- Rasnov etc.. sau in cirte la pensiunea Rasnov .
pe 30-31  ne gandim unde  facem revelionul  de ex sunt  rulotisti la LAguna Albastra , rulotisti de la  ACCCR   nu m am inscris inca acolo pt ca studiem ...
 dupa revelion care va fi marti spre miercuri ,  ramanem la munte toata saptamana pana duminica    deci 23 pana pe 5 ian sunt cam 13 nopti  din care 2-3 la BC le stau acasa la socrii .

Planul nu e facut inca dar am scris ca itinerariu ... nu tre sa stam neaparat legati permanent desi  e mai bine sa fim 203 echipaje legate mereu ... Smile 
IN aceste zile  mergem  din 2 in 2 zile sa luam masa la restaurant la o pizza o ciorba etc ... nu stau sa fac mancare in  rulota .. desi o sa am saramle la pachet si mai facem cate un gratar.. Smile 

REvelionul trebuie clar la salon !
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

23 dec -  5 ian cu  Rulota sau camperul Empty Re: 23 dec - 5 ian cu Rulota sau camperul

Mesaj  Irimia Ionut Lun Noi 25, 2013 5:06 pm

E interesant aviatorul la Busteni fiind mai multe atractii prin zona..Cat despre mancare ...Gratare si restaurante..Daca e sa fie vin direct la BV cu doua zile inainte de rev,s-au ne sincronizam dupa ce pleci de la Bacau..Iar despre noapte de rev e interesant la restaurant unde ai petrecut anul trecut..Eu oricum daca vii cu camperul spun Prezent cu rulota
Irimia Ionut
Irimia Ionut

Mesaje : 15
Data de inscriere : 08/12/2012
Varsta : 42
Localizare : Suceava

Sus In jos

23 dec -  5 ian cu  Rulota sau camperul Empty Re: 23 dec - 5 ian cu Rulota sau camperul

Mesaj  Irimia Ionut Sam Dec 07, 2013 12:03 pm

Ceva concret pt noaptea de revelion?a-ti stabilit domnu Ciprian?s-au un itinerariu de la craciun pana dupa rev mai sigur?Si daca m-ai sunt si alti doritori?
Irimia Ionut
Irimia Ionut

Mesaje : 15
Data de inscriere : 08/12/2012
Varsta : 42
Localizare : Suceava

Sus In jos

23 dec -  5 ian cu  Rulota sau camperul Empty Re: 23 dec - 5 ian cu Rulota sau camperul

Mesaj  LUPU CIPRIAN Lun Dec 16, 2013 12:52 pm

@Ionut nu am stabilit exact 
plecam sambata 21 dec. intr-un concediu / circuit de 2 saptamani cu RV-ul ! 23 dec -  5 ian cu  Rulota sau camperul Icon_smile 
Nu am organizat nimic pe Club pt. ca nu mai vreau negocieri sau comentarii " dincolo era mai bine " ... iar daca e zapada pe drumuri , schimbam ruta ... nu vreau sa incurc pe nimeni cu planuri fixe si date exacte .

I-am promis Irinei ca nu ma ocup nici de tabele , nici de organizari , nici nu umblu ca maidanezu' din rulota-n rulota cu liste de concursuri ,dar ne vom intalni cu priteni aflati in diverse locatii ...
Plec spre Focsani - Bacau si ajung apoi la munte Brasov , Poiana BV , Predeal , Busteni ... pe la partii etc ...
Cred ca mergem si pe la Nicu la Camperland Comanesti 2-3 zile ...


intre craciun si revelion suntem pe la Rasnov , Predeal , Busteni
cred ca o sa campam iar la Aviator la Busteni cateva zile ....
nu am hotarat nimic exact!
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

23 dec -  5 ian cu  Rulota sau camperul Empty Re: 23 dec - 5 ian cu Rulota sau camperul

Mesaj  Irimia Ionut Lun Dec 16, 2013 4:08 pm

Ok Cipriane..Vb ta ..ne sincronizam prin telefon,daca vremea va tine cu noi,iar dupa ce pleci de la Bacau spre Camperland vb la telefon,ajung si eu acolo daca e,si de acolo mai vedem..ce si cum..Daca mai postezi ceva sa ne tii la curent e bine,daca nu te sun de Craciun sa vedem exact pe unde va gasim Very Happy
Irimia Ionut
Irimia Ionut

Mesaje : 15
Data de inscriere : 08/12/2012
Varsta : 42
Localizare : Suceava

Sus In jos

23 dec -  5 ian cu  Rulota sau camperul Empty Re: 23 dec - 5 ian cu Rulota sau camperul

Mesaj  LUPU CIPRIAN Mar Dec 17, 2013 4:41 pm

Craciunul il fac la BC. dupa aceea vineri 27  vin la Camperland Comanesti , Darmanesti la pranz pt weekend si ramanem aici 2 zile campati. sau 3 .
luni 30  daca nu e zapada  mare venim  catre  TG Secuiesc - Brasov - Rasnov ( Pensiunea Rasnov  ) in curte campati , curent apa tot!   daca e zapada tot acolo ajungem dar cu o ocolire pe la campie nu peste muncti peste OITUZ.

Ramanem aici cateva zile , cred si revelion .
Mai  vine si  Daniel Serban din ce am vb acum la tel si ramane cateva zile si merge si la ski in Poiana BV si merge si el si la piscina etc ......

 dupa rev o luam spre Busteni pe  1-2 sau mai ramanem  aici pana pe 5 ... cum o fi nu stiu cre dca e bine de schimbat locul spre Busteni la aviator ca sa mai schimbam sa nu devina plictisitor  cu  toate ca la Pens Rasnov  e frumos si e langa Cheile Rasnoavei  fata de Aviator care e in Poiana Tapului si e inghesuit dar nu ne placesa stam mai mult de 4-5 zile pe loc mai ales ca avem camper deci  suntem fara masina ,,,,,

NOi cand schimbam locul ne facem si cumparaturile pt urmatoarele 4 zile  Smile  sau 5 .....

PS  LA PEns Rasnov avem  inca 3 rulote preteni si e un foisor inchis pe care avem cu ce sa il incalzim pe gaz ( ciuperca ) , deci avem living pt stat seara la un vin fiert la vrajeala sau ziua la remy , carti , glume.. etc ... 
SE merge si la partie....   

cam asta e  ce am in cap-  deci  ma gasesti la NICU CAMPERLAND  dupa Craciun ( vineri ) daca vrei sa ne unim drumurile ... Smile

chiar daca plec de sambata acum21  mai am un var la Focsani unde ma opresc peste wekend pana luni .... 


PS.2. peste tot beneficiezi de preturi f bune ca medie 25 -35  lei  .
Putem sta si off, dar  nu stiu .... ce sa zic ... acum prefer in  siguranta mai ales ca mai si pleci ore in sir de la rulota nu e ca vara ....
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

23 dec -  5 ian cu  Rulota sau camperul Empty Re: 23 dec - 5 ian cu Rulota sau camperul

Mesaj  Irimia Ionut Mar Dec 17, 2013 6:51 pm

Ok Cipriane ne auzim la Camperland pe 27-28 si de acolo vedem ce si cum..Sa ajungem sanatosi pana atunci..Craciun fericit si ne auzim la telefon. Cat despre masina am eu  Very Happy si mergem impreuna la eventuale distractii,Piscine si cumparaturi ca sa nu misti Camperul
Irimia Ionut
Irimia Ionut

Mesaje : 15
Data de inscriere : 08/12/2012
Varsta : 42
Localizare : Suceava

Sus In jos

23 dec -  5 ian cu  Rulota sau camperul Empty Re: 23 dec - 5 ian cu Rulota sau camperul

Mesaj  LUPU CIPRIAN Lun Dec 23, 2013 2:41 pm

..
Incepand de astazi am sa va informez despre traseul nostru ,  starea vremii in zona in care ne aflam  cu Rv-urile ... si starea drumurilor.
Am consultat prognoza meteo pe 2 saptamani si se pare ca nu vor fi zapezi de care  sa ne temem !  Smile    asa ca  am plecat la drum !

Ruta este  Bucuresti (Pantelimon) -  Focsani  2 zile  - Bacau 2 zile - Comanesti (Camperland ) 2 zile  - Busteni (Camp. Aviator ) 2-3 zile -  .. apoi 1 zi rezerva + 4-5 zile Rasnov ( Pens. Rasnov ) ...  total   2 saptamani  in  camper !  ( pana pe 6 ian ) ... nu stam mai multde 3 zile intr-un loc pt ca ne plictisim ... ne  putem  muta repede pt. ca nu avem nimic de strans  si de aceea am si facut trecerea de la rulota la camper ca sa ne mutam repede in circuit de colo - colo ... ( ni se potriveste mai bine ) . Asta am constat dupa ce am tinut 2 rulote 6+2 ani .

Avem cauciucuri de iarna , termoizolatie  in podea  ext + interior 3+ 3 cm si    hidroziolatie ( lazura ) ambele facute de curand   de un prieten Adrian ... 
Am pus si pe scaune  huse electrice la 12v  in  cabina pe scaune pt. sofer si respectiv pt. pasager .

Am cumparat 2 butelii mari de propan 100 % de la un prieten Jugaru ( tel 0744804220 pt cine are nevoie )  ,  am un incalzitor de "ceas" de la Cosmin Prund ,  buteliile izolate in isopren si incalzite cu husa auto de 3amperi  12v ,  aflate in compartiment izolat termic la camper.
In plus am cumparat de la Norauto  huse  " lanturi  textile " in caz de ...
le vedeti aici :
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Pana acum cheltuielile sunt : 450 ron   disel si  150 ron gaz . ( husele pt   roti nu intra la cheltuiala acestui circuit sau alte chestii pt camper ) 

Am sa fac si un total cu ceea ce tine de rulotit ca sa va faceti o idee  cu tot cu camping ... etc.. pt. acest circuit de 700 km  facut iarna  cu un Fiat Ducato 2500 cc Alkoven  ,   2 saptamani " in camping".
Avem autonomie 100 %  sa stam off camping cu acumulator  de 150 amperi , panou solar , dar am decis ca nu  vom sta off pt. ca sa socializam peste tot cu prietenii rulotisti , mergem impreuna la partii , etc...

Urmeaza ca peste 2-3 zile sa ne vedem la Bacau cu fam.  Irimia de la Suceava si sa continuam aceast circuit alaturi de alti rulotisti cu care ne mai vedem pe traseu ...Comanesti ,  Busteni si  respectiv  Rasnov  , unde  va fi nr. mai mare de echipaje fata  de celelalte locuri unde suntem 2-3 ....  max. 4 echipaje . 

Va uram de pe acum "La multi ani"  si "Sarbatori fericite " ! 
Drumuri bune !  Ciprian &  Irina - " Lupii " .

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

23 dec -  5 ian cu  Rulota sau camperul Empty Re: 23 dec - 5 ian cu Rulota sau camperul

Mesaj  LUPU CIPRIAN Vin Ian 03, 2014 11:56 am

nu am avut f multi timp de scris dar am sa prezint exact fiecare etapa ce si cum am afacut de la nr de km si disel gaz pana la obiectivele atinse...


23 dec -  5 ian cu  Rulota sau camperul Kpdz
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

23 dec -  5 ian cu  Rulota sau camperul Empty Re: 23 dec - 5 ian cu Rulota sau camperul

Mesaj  LUPU CIPRIAN Dum Ian 05, 2014 5:08 pm

Am ajuns acasa .. de maine incep sa scriu... am stat 13 zile si am facut 800km .
1 zi Focsani 3 Bacau 3 Valea Cerbului la Busteni 4 Rasnov 1 zi iar la Valea Cerbului.. si acum am ajuns acasa .

LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

23 dec -  5 ian cu  Rulota sau camperul Empty Re: 23 dec - 5 ian cu Rulota sau camperul

Mesaj  LUPU CIPRIAN Mar Ian 07, 2014 1:55 pm

Cateva date :

Am parcurs aproape  800km pe 11 %  consum deci 550 ron disel .
50 L  gaz  s-au cosmumat in 10 zile  de stat in rulota .. pt. ca am mai stat 3-4  zile acasa la apartament la BC.
gaz 150 ron +    o butelie pe care am pus-o impreuna cu Jeremy la oala acolo la  incalzire salon ( foisor ) .
cam 5 L pe zi  la  temperatura medie de 0 grade Celsius .

de parcurs am parcurs  in prima zi 200km  in a2a 100 in a 6 a 260  in a 9a 35 in a 12a 35  in a 13 a    135 


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

23 dec -  5 ian cu  Rulota sau camperul Empty Re: 23 dec - 5 ian cu Rulota sau camperul

Mesaj  LUPU CIPRIAN Mier Ian 08, 2014 5:51 pm

Am, stat la Bacau 3 zile , apoi am ajuns la Busteni pe 28dec

NU era zapada decat la partie la Kalinderu , loc unde am si  plecat a-II-a zi dis de dimineata .
Vazusem Castelul Cantacuzino fapt pt care am decis sa mergem la partie si la Manastirea Caraiman,  acestea aflandu-se relativ aproape una de cealalta .
Masina am lasat-o pe Valea Cerbului ca sa facem miscare .
La partie ajunsi , am urcat cu telescaunul , ne-am  dat cu bobul la Fun Park ( pe linie/sina  metalica , nu pe zapada ) .
In Busteni era destul de frumos aranjat pt sarbatori cu intalatii si figurine luminate  .
In zona primariei era organizat si un targ de vechituri destul de interesant ...
La intoarcere ne-a prins intunericul pe Valea Cerbului , fapt pt care colegu' Liviu Dumitru ne-a iesit in drum cu masina ....sa ne aduca la "domiciliu" .... ( prahovenii nu te lasa la greu  Wink    ) 
Au urmat chestii placute Smile  cum ar fi  un maraton de sarmale de la mamuca ( cum spune Irina ) ,  BINEMERITATE  dupa un asa efort , insotite de smantana ... 
N-am vrut sa facem gratar , pt ca gratare am facut tot anul ...
Dupa un cozonac cu nuca si cacao , 2 vorbe si 3 cani de vin fiert , am cazut ca impuscati incalziti si de focul de tabara  pe care-l facusera colegii din Ploiesti ...
Getulin a spart lemne cu toporul , era bine antrenat !  Smile 
A-III-a zi aveam s-o luam de la capat ...
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

23 dec -  5 ian cu  Rulota sau camperul Empty Re: 23 dec - 5 ian cu Rulota sau camperul

Mesaj  LUPU CIPRIAN Joi Ian 09, 2014 3:28 pm

Alte  pozecu prietenii veniti la Valea Cerbului .
 De maine pun cu revelionul in Rasnov la Pensiunea RAsnov !

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

23 dec -  5 ian cu  Rulota sau camperul Empty Re: 23 dec - 5 ian cu Rulota sau camperul

Mesaj  LUPU CIPRIAN Mar Ian 14, 2014 3:01 pm

aveti link cu   albumul cu seara de revelion 
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

si aici  

dupa revelion 


iar la VAlea Cerbului ....

film de la Tanasa Adrian  care a fost pe Valea CErbului intre  2-5 ian ...
pe final  sunt cateva poze in care aparem si noi ... ( eu ) .

LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

23 dec -  5 ian cu  Rulota sau camperul Empty Re: 23 dec - 5 ian cu Rulota sau camperul

Mesaj  LUPU CIPRIAN Mier Ian 15, 2014 3:16 pm

album partea 3 

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

23 dec -  5 ian cu  Rulota sau camperul Empty Re: 23 dec - 5 ian cu Rulota sau camperul

Mesaj  LUPU CIPRIAN Mar Ian 21, 2014 5:33 pm

Poze revelion  si un filmulet 






[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

23 dec -  5 ian cu  Rulota sau camperul Empty Re: 23 dec - 5 ian cu Rulota sau camperul

Mesaj  LUPU CIPRIAN Mier Ian 22, 2014 2:26 pm

Am mai bagat ceva foto si pe facebook 

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

23 dec -  5 ian cu  Rulota sau camperul Empty Re: 23 dec - 5 ian cu Rulota sau camperul

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum