RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Bine ai venit ! se pare ca esti rulotist vesel !!
Pe acest forum membrii organizeaza intalniri dansante cu muzica , unori si peste miezul noptii.
Daca nu te regasesti aici , nu intra !!! ... e o tara libera..

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Bine ai venit ! se pare ca esti rulotist vesel !!
Pe acest forum membrii organizeaza intalniri dansante cu muzica , unori si peste miezul noptii.
Daca nu te regasesti aici , nu intra !!! ... e o tara libera..
RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Legea Picnicului - se poate off Camping sau NU? cu ce risc ?

+8
LILIANABV
george chirila
cristian57
Relu Deliu
MrViorel51
adrian05ro
Sorin.Sibiceanu
LUPU CIPRIAN
12 participanți

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

In jos

Legea Picnicului  - se poate off Camping sau NU?  cu ce risc ? - Pagina 2 Empty Re: Legea Picnicului - se poate off Camping sau NU? cu ce risc ?

Mesaj  Sorin.Sibiceanu Joi Feb 23, 2012 8:38 am

Salut , sa vedeti acum bulangii de patroni de campinguri ce preturi vor face pentru anul acesta , stiti ce vor zice ?, acesta este pretul la mine , nu-ti convine dute ado vis a vis unde este propietatea statului si sigur vei primii amenda , ha ha ha .
Ideea este sa vorbim prin toti cunoscutii sa vedem pe unde putem obtine aprobari de la primarii sau ocolul silvic , sa putem campa fara nici o problema , la mare sa zicem ca daca merge 4 zile vom sta in camping (care ? , ca trebuie discutat si acolo .)

Deci trebuie sa hotaram cateva locatii unde vrem sa mergem , sa discutam cu primariile , sa trimitem o cerere oficiala din partea forumului sa putem obtine libera trecere .


Trebuie sa facem ceva ..
Sorin.Sibiceanu
Sorin.Sibiceanu
top membrii
top membrii

Mesaje : 236
Data de inscriere : 23/11/2011
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Legea Picnicului  - se poate off Camping sau NU?  cu ce risc ? - Pagina 2 Empty campinguri

Mesaj  adrian05ro Joi Feb 23, 2012 8:50 am

sunt sigur ca oricare dintre noi ar fi fost patron de camping si nu rulotist ar fi vazut interesele propriei afaceri
probabil ca nimeni nu ar rezista tentatiei de a ridica pretul ; cum sa dai cu piciorul la o asa "prajitura" ?
s-ar putea ca noi cei cu rulotele sa avem un "mic" avantaj in fata celorlalti deoarece locurile pentru noi nu ar trebui sa fie dotate cu toalete ecologice pentru ca noi "le aducem de acasa"
daca cei de la mare vor ridica preturile peste limita bunului simt nu avem decat sa mergem la bulgari , la turci sau la greci sa sa lasam banii acolo
daca te gandesti putin , sa ajungi pe litoral la bulgari in zona Varna este aproape aceeasi distanta ca si cum ai merge la Eforie 270-280km pe sens
asa ca variante sunt , numai ca trebuie sa le cautam
adrian05ro
adrian05ro
top membrii
top membrii

Mesaje : 1180
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti sector4

Sus In jos

Legea Picnicului  - se poate off Camping sau NU?  cu ce risc ? - Pagina 2 Empty Re: Legea Picnicului - se poate off Camping sau NU? cu ce risc ?

Mesaj  Sorin.Sibiceanu Joi Feb 23, 2012 8:53 am

Asa este sint de acord cu tine ..


Traiasca ADI
Sorin.Sibiceanu
Sorin.Sibiceanu
top membrii
top membrii

Mesaje : 236
Data de inscriere : 23/11/2011
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Legea Picnicului  - se poate off Camping sau NU?  cu ce risc ? - Pagina 2 Empty Re: Legea Picnicului - se poate off Camping sau NU? cu ce risc ?

Mesaj  george chirila Mar Feb 28, 2012 2:09 pm

Momentan se poate ,pana cand este ratificata de catre Presedintele Romaniei . Dupa care mai avem putin timp ,pana cand autoritatile locale ,vor face locuri special amenajate pentru desfasurarea de astfel de activitati . Dupa care ......Dumnezeu cu mila !!
george chirila
george chirila
top membrii
top membrii

Mesaje : 658
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 55
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Legea Picnicului  - se poate off Camping sau NU?  cu ce risc ? - Pagina 2 Empty Re: Legea Picnicului - se poate off Camping sau NU? cu ce risc ?

Mesaj  LUPU CIPRIAN Mier Feb 29, 2012 12:30 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Sunt curios unde se vor duce in weekend uri acesti oameni iesiti la un gratar ! cu noua lege ,

oare se va aplica sau se va respecta ?
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Legea Picnicului  - se poate off Camping sau NU?  cu ce risc ? - Pagina 2 Empty Re: Legea Picnicului - se poate off Camping sau NU? cu ce risc ?

Mesaj  cristian57 Mier Feb 29, 2012 6:36 pm


Aici va fi zona legala de picnic.
cristian57
cristian57
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 119
Data de inscriere : 25/01/2012
Varsta : 66
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Legea Picnicului  - se poate off Camping sau NU?  cu ce risc ? - Pagina 2 Empty Re: Legea Picnicului - se poate off Camping sau NU? cu ce risc ?

Mesaj  LUPU CIPRIAN Mier Feb 29, 2012 7:07 pm

atunci mergem si noi si stam off camping - ma intreb aore daca nu cumv aaceasta lege ne va avantaja in sensul ca astia vor pun epeste tot wc uri ecologice si containere de colectarea gunoiului -astfel vom avea unde sa ne golim sertarele si unde sa punem sacii ca sa nu i mai caram la plecare .....
e posibil sa fie cu taxa dar suntem in Romania iar taxa nu va putea sa fie ceva mai mult de 10 lei de masina , logic,, pt ca omu' nu da...
Cel mai bun exemplu este zona Cernica unde locuiesc eu unde primaria vara care a trecut a pus si wc uri si container si lua doar in weekend taxa 5-10 lei de masina ......

Mi se pare super OK , abia ca nu mai ai nici un stres ca bine vre un bou sa te deranjeze ca nu ai voie sau ceva de acest gen .....
Ba din contra astia cu camping uri vor vedea ca ne ducem numai in astfel de locuri si vor mai scade - vezi cazul Ciofrabgeni 50 ron / zi sau Camping S Navodari 75 -80 ron /zi sau Holiday 100 ron/zi...

La fel va fi si la Valea Cerbului , unde sunt 99 % ca va fi zona amenajata special si va fi cca 10 lei .... deci

nu va mai speriati !
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Legea Picnicului  - se poate off Camping sau NU?  cu ce risc ? - Pagina 2 Empty nu m-am speriat

Mesaj  adrian05ro Mier Feb 29, 2012 9:23 pm

eu unul nu m-am speriat si am spus de la inceput ca nu avem motive sa ne facem ganduri negre
asa cum am afirmat si mai inainte chiar mi-ar face placere sa plec de la locul de campare si sa las undeva intr-un loc amenajat gunoiul ( chiar daca va trebui selectat) fara sa mai plec cu sacii dupa mine acasa , si mai mult de ata sa am oarecum garantia ca la venire nu mai gasesc dezastrul lasat de altii
adrian05ro
adrian05ro
top membrii
top membrii

Mesaje : 1180
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti sector4

Sus In jos

Legea Picnicului  - se poate off Camping sau NU?  cu ce risc ? - Pagina 2 Empty Re: Legea Picnicului - se poate off Camping sau NU? cu ce risc ?

Mesaj  LILIANABV Lun Mar 05, 2012 12:00 am

In zona Brasovului,Costi va cauta cateva locatii off,unde sa nu fie probleme cu legea.Fie ca vor fi pe teren privat sau stat.Preturile sa fie mici si evident sa ai macar sursa de apa.Sa treaca zapada si avem timp de plimbat si cautat.Pentru toti rulotistii,nu conteaza de pe ce forum sunt... Very Happy Pana la urma unii nu inteleg ca a iesii cu rulota,nu inseamna sa imparti "tara",eventual un firicel de iarba...si o berica rece Very Happy
Eu cred ca daca fiecare dintre noi am cauta astfel de locuri ,in zonele de unde suntem,o sa avem campare "off",suficient in orice colt al tarii.Totul este sa vrem sa ne facem viata frumoasa si iesirile in natura cat mai reusite.
LILIANABV
LILIANABV

Mesaje : 13
Data de inscriere : 14/02/2012
Varsta : 59
Localizare : Brasov

Sus In jos

Legea Picnicului  - se poate off Camping sau NU?  cu ce risc ? - Pagina 2 Empty Bun asa

Mesaj  adrian05ro Lun Mar 05, 2012 9:39 am

Bravo Lili & Costi cheers
asa cum am mai spus , daca la fiecare 10membri se posteaza cate un singur loc de campare nu o sa avem timp sa alergam in toate
asteptam vesti bune ! Wink
adrian05ro
adrian05ro
top membrii
top membrii

Mesaje : 1180
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti sector4

Sus In jos

Legea Picnicului  - se poate off Camping sau NU?  cu ce risc ? - Pagina 2 Empty Re: Legea Picnicului - se poate off Camping sau NU? cu ce risc ?

Mesaj  arcadie.sandu Lun Mar 05, 2012 2:37 pm

Am citit declaratia sefului Garzii de Mediu.
In 2012 nu vor fi date amenzi pentru "legea picnicului" (an electoral)
vor incepe din 2013 bounce odata cu identificarea si amenajarea locurilor pentru "activitatea de picnic"
T'ule muma-n c.r de hoti!!!!!!!
arcadie.sandu
arcadie.sandu
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 88
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 50
Localizare : bucuresti, sector 5

Sus In jos

Legea Picnicului  - se poate off Camping sau NU?  cu ce risc ? - Pagina 2 Empty Re: Legea Picnicului - se poate off Camping sau NU? cu ce risc ?

Mesaj  LUPU CIPRIAN Lun Mar 05, 2012 3:05 pm

o veste buna !

Arcadie te invit sa dai in prima pagina si conectare clik pe conectare la chat ca sa mai vb cand esti online
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Legea Picnicului  - se poate off Camping sau NU?  cu ce risc ? - Pagina 2 Empty Re: Legea Picnicului - se poate off Camping sau NU? cu ce risc ?

Mesaj  george chirila Vin Mar 09, 2012 3:51 pm

Pana va intra in vigoare aceasta lege ,va mai curge multa apa pe Dunare !
george chirila
george chirila
top membrii
top membrii

Mesaje : 658
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 55
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Legea Picnicului  - se poate off Camping sau NU?  cu ce risc ? - Pagina 2 Empty aplicare lege

Mesaj  adrian05ro Dum Mar 11, 2012 10:37 pm

george chirila a scris:Pana va intra in vigoare aceasta lege ,va mai curge multa apa pe Dunare !

Chirolov , ce te face sa crezi ca nu o sa se plice ?
eu mi-as dori sa se aplice de ieri , daca se poate
adrian05ro
adrian05ro
top membrii
top membrii

Mesaje : 1180
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti sector4

Sus In jos

Legea Picnicului  - se poate off Camping sau NU?  cu ce risc ? - Pagina 2 Empty Re: Legea Picnicului - se poate off Camping sau NU? cu ce risc ?

Mesaj  george chirila Joi Mar 15, 2012 2:02 pm

Legea Picnicului ,va intra in vigoare din 2013 !
george chirila
george chirila
top membrii
top membrii

Mesaje : 658
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 55
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Legea Picnicului  - se poate off Camping sau NU?  cu ce risc ? - Pagina 2 Empty gresit

Mesaj  adrian05ro Joi Mar 15, 2012 2:38 pm

legea este in vigoare dar se va aplica (speram) incepand cu 2013
anul acesta este electoral si se prefera multumirea populatiei
DAR
nu se stie peste ce imbecil dai si iti strica distractia
asadar , in continuare sunt pentru contactarea celor de la autoritatile locale pentru a ne anunta prezenta in locuri off-camping
adrian05ro
adrian05ro
top membrii
top membrii

Mesaje : 1180
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti sector4

Sus In jos

Legea Picnicului  - se poate off Camping sau NU?  cu ce risc ? - Pagina 2 Empty Re: Legea Picnicului - se poate off Camping sau NU? cu ce risc ?

Mesaj  george chirila Joi Mar 15, 2012 3:37 pm

Imi cer scuze . Am grasit . Am dorit sa spun ,vecine ca va incepe aplicarea ei in anul 2013 . Si cred ca si atunci ...lipa ,lipa !
george chirila
george chirila
top membrii
top membrii

Mesaje : 658
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 55
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Legea Picnicului  - se poate off Camping sau NU?  cu ce risc ? - Pagina 2 Empty Re: Legea Picnicului - se poate off Camping sau NU? cu ce risc ?

Mesaj  LUPU CIPRIAN Vin Mar 16, 2012 5:39 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Legea Picnicului  - se poate off Camping sau NU?  cu ce risc ? - Pagina 2 Empty Re: Legea Picnicului - se poate off Camping sau NU? cu ce risc ?

Mesaj  Crisu Florin Mar Mar 20, 2012 4:42 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Am puso cu muzica dar propun sa avem fiecare casti wailes. Razz
Crisu Florin
Crisu Florin

Mesaje : 40
Data de inscriere : 24/11/2011
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Legea Picnicului  - se poate off Camping sau NU?  cu ce risc ? - Pagina 2 Empty Re: Legea Picnicului - se poate off Camping sau NU? cu ce risc ?

Mesaj  LUPU CIPRIAN Mar Mar 20, 2012 5:05 pm

eu zic ca daca ne intelegem cu ei sa ne dea 300 lei amenda nu e mult daca suntem 30 de pers dam cate 10 lei si aia e ramanem in continuare la spritz
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Legea Picnicului  - se poate off Camping sau NU?  cu ce risc ? - Pagina 2 Empty Re: Legea Picnicului - se poate off Camping sau NU? cu ce risc ?

Mesaj  Crisu Florin Mar Mar 20, 2012 6:17 pm

daca dai de unul care nu primeste ne baga si la mita.....
Crisu Florin
Crisu Florin

Mesaje : 40
Data de inscriere : 24/11/2011
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Legea Picnicului  - se poate off Camping sau NU?  cu ce risc ? - Pagina 2 Empty Re: Legea Picnicului - se poate off Camping sau NU? cu ce risc ?

Mesaj  adrian05ro Mar Mar 20, 2012 9:45 pm

niciodata amenda nu o sa se dea unui grup
va fi vorba de 300RON/pers , asa ca nu prea este de gluma
ramane sa facem asa cum am spus del a inceput , adica sa vorbim cu cei ce sunt administratori pe plan local si sa le facem cunoscuta de la inceput intentia de a campa
adrian05ro
adrian05ro
top membrii
top membrii

Mesaje : 1180
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti sector4

Sus In jos

Legea Picnicului  - se poate off Camping sau NU?  cu ce risc ? - Pagina 2 Empty Re: Legea Picnicului - se poate off Camping sau NU? cu ce risc ?

Mesaj  george chirila Mier Mar 21, 2012 11:09 am

Din fericire ,normele de aplicare inca nu sunt stabilite .Acest lucru inseamna ca momentan nu suntem pasibili de a primi ....amenzi !
george chirila
george chirila
top membrii
top membrii

Mesaje : 658
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 55
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Legea Picnicului  - se poate off Camping sau NU?  cu ce risc ? - Pagina 2 Empty Re: Legea Picnicului - se poate off Camping sau NU? cu ce risc ?

Mesaj  adrian05ro Mier Mar 21, 2012 11:21 am

eu zic ca decat sa mergi la "cacialma" sau sa stai numai cu ochii pe Monitorul Oficial , mai bie incercam sa ne conformam
mai devreme sau mai tarziu aceste reguli vor intra in vigoare si putin probabil ca aceasta lege sa fie abrogata prea curand
nu trebuie decat sa incercam sa gasim solutii , nu sa stam cu ochii pe drobul de sare de pe soba
adrian05ro
adrian05ro
top membrii
top membrii

Mesaje : 1180
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti sector4

Sus In jos

Legea Picnicului  - se poate off Camping sau NU?  cu ce risc ? - Pagina 2 Empty Re: Legea Picnicului - se poate off Camping sau NU? cu ce risc ?

Mesaj  george chirila Mier Mar 21, 2012 11:48 am

Intradevar , mai devreme sau mai tarziu vor incepe vanatorile de " vrajitoare " . Oricum aceasta lege nu cred ca va mai fi abrogata vreodata . Noi intotdeauna am incercat sa copiem de la altii . Iar in aceasta cauza ,copiem intrutotul legile europene . Ceea ce nu copiem este structura europeana de campinguri si locuri de picnic,plus preturile acestora,care la noi sunt nesimtite ,iar in viitor ,vor creste si mai mult profitand de aceasta lege !
george chirila
george chirila
top membrii
top membrii

Mesaje : 658
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 55
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Legea Picnicului  - se poate off Camping sau NU?  cu ce risc ? - Pagina 2 Empty Re: Legea Picnicului - se poate off Camping sau NU? cu ce risc ?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum