RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Bine ai venit ! se pare ca esti rulotist vesel !!
Pe acest forum membrii organizeaza intalniri dansante cu muzica , unori si peste miezul noptii.
Daca nu te regasesti aici , nu intra !!! ... e o tara libera..

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Bine ai venit ! se pare ca esti rulotist vesel !!
Pe acest forum membrii organizeaza intalniri dansante cu muzica , unori si peste miezul noptii.
Daca nu te regasesti aici , nu intra !!! ... e o tara libera..
RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Negocieri de pret la diverse locatii

+3
Crisu Florin
LUPU CIPRIAN
Niky Radu
7 participanți

In jos

Negocieri de pret la diverse locatii Empty Negocieri de pret la diverse locatii

Mesaj  Niky Radu Mar Apr 03, 2012 10:28 am

Edit admin : am creat acest topic pt ca sa facem o discutie referitoare la negocieri sau o discutie BUDEASA VS LAGUNA dece nu ... ? avantaje si dezavantaje sau plecand de la ideea ca uniti suntem mai puternici vom putea negocia fiind mai multi !
postarea de mai jos a lui Niki face referite la tariful de 60 ron echipaj la Budeasa Pitesi cu piscina si curent incluse .



Frumos, 60 de lei este pt echipaj indiferent de persoane sau standard doar pt 2 persoane,fara curent e mai mic pretul? mi se pare piperat totusi, chiar daca are piscina,acest tarif este in high sezon la mare.
Niky Radu
Niky Radu
top membrii
top membrii

Mesaje : 312
Data de inscriere : 24/01/2012
Varsta : 57
Localizare : Bucuresti.11 Iunie

Sus In jos

Negocieri de pret la diverse locatii Empty Re: Negocieri de pret la diverse locatii

Mesaj  Niky Radu Mar Apr 03, 2012 12:07 pm

Pare frumos din poze, dar totusi e mult 60 de lei, la Laguna stau 2 zile de banii astia!!!...ar trebui o negociere de macar 35 de lei...dar mai asteptam si alte pareri!
Niky Radu
Niky Radu
top membrii
top membrii

Mesaje : 312
Data de inscriere : 24/01/2012
Varsta : 57
Localizare : Bucuresti.11 Iunie

Sus In jos

Negocieri de pret la diverse locatii Empty Re: Negocieri de pret la diverse locatii

Mesaj  LUPU CIPRIAN Mar Apr 03, 2012 12:15 pm

Sibiceanu a platit la Laguna 150 lei pe 2 zile .
nu confunda pretul de la intalnirea Nationala cu pretul de lista zilnic .
Repet la Laguna e dublu fata de ce crezi ...
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Negocieri de pret la diverse locatii Empty Re: Negocieri de pret la diverse locatii

Mesaj  Niky Radu Mar Apr 03, 2012 12:20 pm

Pentru intalniri organizate, asa cum ne dorim noi sa facem daca ne adunam macar 10 rulote minim, dar e posibil mai multe, avem gasca mare, iti garantez ca obtinem pret bun la Laguna,si platim 25 de lei pe zi, cam asta e ideea cu oricare alta locatie
Niky Radu
Niky Radu
top membrii
top membrii

Mesaje : 312
Data de inscriere : 24/01/2012
Varsta : 57
Localizare : Bucuresti.11 Iunie

Sus In jos

Negocieri de pret la diverse locatii Empty Re: Negocieri de pret la diverse locatii

Mesaj  LUPU CIPRIAN Mar Apr 03, 2012 12:44 pm

pana la urma daca ne face asa pret bun la Laguna mergem acolo , logic chiar daca e mai departe putin Wink
Eu am apreciat locatia asta ca fiind aproape , rapid de ajuns fara DN1 care scoate demonul din tine .....
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Negocieri de pret la diverse locatii Empty Re: Negocieri de pret la diverse locatii

Mesaj  Niky Radu Mar Apr 03, 2012 12:59 pm

Din ce ai aratat din poze arata super, este foarte convenabila si ca distanta dar la pretul de 60 de lei sa se duca pustnicii ca Sibiceanu si sa-i arda la pret ca se duce singur, la urma urmei nu cred ca piscina este incalzita, in ea se poate face baie dupa 1-15 iunie pentru ca apa e rece, deci ar trebui 2 categorii de preturi, in sezon, in afara lui...platesc 60 de lei daca apa din piscina are 20 de grade de 1mai!!!!(nu cred ca ar fi posibil) deci daca nu pot face baie in piscina, ma gandesc la Sumudica, cum i se face mai mica daca intru in apa aia rece,pentru vara pretul ar fi ok...Speech-ul ar trebui facut in felul urmator cu toate locatiile intalnite, intalniri organizate 25-35 lei fara curent, curentul separat pt cine doreste, daca se accepta venim pana atunci mergem unde stim ca accepta un pret bun...daaar asteptam si alte pareri
Niky Radu
Niky Radu
top membrii
top membrii

Mesaje : 312
Data de inscriere : 24/01/2012
Varsta : 57
Localizare : Bucuresti.11 Iunie

Sus In jos

Negocieri de pret la diverse locatii Empty Re: Negocieri de pret la diverse locatii

Mesaj  Crisu Florin Mar Apr 03, 2012 1:49 pm

Compexul se deschide de paste cu apa in bazin,dj pe plaja nu stiu daca se deschide si clubul dar nu este o problema daca sintem multi pot vb.sa ne lase la terasa clubului deste noapte la canapele,baldachine mici fite si de muzica ne ocupam noi.Daca este urit afara sau rece nu are rost mici la 50km de bucuresti sa pleci parerea mea dar trebuie hotarit pina de 15.04.2012 sa transmit sa se faca mici modificari in zona de campare(curent,apa).
Crisu Florin
Crisu Florin

Mesaje : 40
Data de inscriere : 24/11/2011
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Negocieri de pret la diverse locatii Empty Re: Negocieri de pret la diverse locatii

Mesaj  Manu Dobre Mar Apr 03, 2012 2:31 pm

Daca tot vb de diferenta intre Budeasa si Laguna imi dau si eu cu parerea.Pai Niky chiar daca e mai ieftin cu 20 lei pe zi la Laguna si faci acelasi lucru ca la Budeasa ,adica plaja ,piscina, disco etc diferenta se justifica in km,adica in bani dati pe motorina si cum spunea Cipo ajungi muuuuult mai repede.
Manu Dobre
Manu Dobre
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 98
Data de inscriere : 10/01/2012
Localizare : Bucuresti ,sector 4

Sus In jos

Negocieri de pret la diverse locatii Empty Re: Negocieri de pret la diverse locatii

Mesaj  Niky Radu Mar Apr 03, 2012 3:29 pm

Asta este cererea si oferta, daca omu'are clienti la 60 de lei pe zi o sa se gandeasca in curand sa salte pretul pana la vara,lasa-l sa ajunga singur la concluzia ca este prea mult, de 1 mai sunt 5 zile, de vineri pana marti-miercuri, adica aici ar costa 300 de lei de echipaj, la Laguna ar fi 125 lei, diferenta nu o dai pe motorina in nici un caz chiar daca este mai lung drumul, nu fac lobby pt Laguna, pur si simplu am folosit locatia doar pentru comparatie de pret, eu unul nu ma bag la cheltuieli inutile, poate sa fie luxul luxului, wc poleit cu aur,dansatoare la bara si beri plutind in piscina incurajez iesirile cu cheltuieli ieftine, spre deloc, adica off camping
Niky Radu
Niky Radu
top membrii
top membrii

Mesaje : 312
Data de inscriere : 24/01/2012
Varsta : 57
Localizare : Bucuresti.11 Iunie

Sus In jos

Negocieri de pret la diverse locatii Empty Re: Negocieri de pret la diverse locatii

Mesaj  Vizitator Mar Apr 03, 2012 4:26 pm

imi cer scuze ca ma bag in discutie dar la Laguna platesti camparea +biletul de persoana/zi X 3 persoane + diferenta de km sare de 60 ron/zi

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Negocieri de pret la diverse locatii Empty Re: Negocieri de pret la diverse locatii

Mesaj  Manu Dobre Mar Apr 03, 2012 4:42 pm

Ai dreptate Victor vis a vis de calculatie.Pana la urma Niky suntem la un topic de camping si nu off.Tu ai adus in discutie Laguna si de aici a plecat pro si contra a uneia dintre locatii.Noi am vrut sa venim cu argumente vis a vis de Budeasa fiind mai aproape si avand aceleasi servicii de oferit ,ba chiar mai multe la Budeasa pe bani si km mai putini.
Manu Dobre
Manu Dobre
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 98
Data de inscriere : 10/01/2012
Localizare : Bucuresti ,sector 4

Sus In jos

Negocieri de pret la diverse locatii Empty Re: Negocieri de pret la diverse locatii

Mesaj  Niky Radu Mar Apr 03, 2012 4:47 pm

@Victor...Si tu ai fost singur p-acolo?...bine va face patronul de la Laguna, si pe Sibiceanu l-a prins singur si i-a tras-o cu pretul...mai duceti-va singuri!!!!...uite aici ultima negociere facuta de Predonu pe clubrv
""In urma cu cateva minute am fost contactat de domnul Ovidiu Popa, patronul locatiei Laguna Albastra.
Domnul Ovidiu mi-a comunicat urmatoarele:
Considera un moment important contactul Clubrv si o onoare de a fi gazda intalnirii nationale a clubului.
Va face din acest eveniment, unul unic, care sa ramana in memoria participantilor clubului.
In acest sens, pretul oferit pentru campare a fost de 25 lei / rulota / zi / echipaj, cu acces la toate utilitatile complexului - piscina, terenuri de sport, pescuit, etc.etc.
Zona de camping este nou construita si ofera toate facilitatile necesare - alimentare cu apa potabila, curent electric, acces la canalizare, acces de deversare a toaletelor chimice, acces la grupurile sanitare (apa calda permanent), din imediata apropiere a terenurilor de sport, toate in pretul comunicat.""

...confirm si eu acelasi pret, de revelion am fost 20 de echipaje cu ACCCR tot la acelasi pret dat...deci sunt 2 intalniri diferite facute de alti participanti la pretul de 25 lei/zi/echipaj...ce nu intelegeti?...ca nu ati avut pretul asta cand ati fost singuri acolo?...mai insistati sa plecati singuri...asta este diferenta cand cineva organizeaza o iesire pentru un minim de rulote participante si poate sa faca un pret!!!...@Manu...am explicat mai jos cum s-a ajuns la Laguna, ideea este ca nu trebuie sa acceptam preturi mai mari doar de dragul locatiei respective
Niky Radu
Niky Radu
top membrii
top membrii

Mesaje : 312
Data de inscriere : 24/01/2012
Varsta : 57
Localizare : Bucuresti.11 Iunie

Sus In jos

Negocieri de pret la diverse locatii Empty Re: Negocieri de pret la diverse locatii

Mesaj  Manu Dobre Mar Apr 03, 2012 4:54 pm

Ok am inteles.daca este organizat pretul este de 25 lei/rulota,oricand.
Manu Dobre
Manu Dobre
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 98
Data de inscriere : 10/01/2012
Localizare : Bucuresti ,sector 4

Sus In jos

Negocieri de pret la diverse locatii Empty Re: Negocieri de pret la diverse locatii

Mesaj  LUPU CIPRIAN Mar Apr 03, 2012 5:08 pm

Pana la urma Niki ai dreptate si inteleg ce spui ! Uniti suntem mai puternici , aia era ideea ! Wink OK
dar daca vreau sa plec intr-un wekend nu pot sa astept sa vina intalnirea anuala CLUB "X" care a obtinut un pret special la o intalnire care va avea loc peste 3 luni si la care pretul a fost negociat pt 60 de rulote adica peste 100 de pers.
Eu vreau sa plec cu rulotistii veseli , suntem prezenti de exemplu la paste 7 rulote sau la 1 mai 5 -6 rulote.... nu suntem 100 deci prefer sa ma duc sa ma simt bine cu cativa decat sa particip doar la 3 intalniri intr un an intreg unde au fost negciate preturi de EN GROS...... am sa vin si acolo bine nteles ca sunt prezent si acolo ...
P.S. repet pretul de aici 60 ron e pret de lista pt noi , dar daca facem o intalnire de 30 -40 de rulote la fel ca la LAguna in extraezon 1 iun nu in toiu' verii cand e strandu' plin , logic ca putem negocia Wink ..si aici si oriunde .
Ps. 2 - sincer , si eu tot ca tine prefer off camping fara costuri , de aia mi a m luat panou solar si generator .sa nu depind de nimeni si sa nu vina unu sa-mi spuna ca e tare muzica , asa se intampla cand te iconjori de 60 de echipaje ( chiar daca e mai ieftin )


Ultima editare efectuata de catre LUPU CIPRIAN in Mar Apr 03, 2012 5:38 pm, editata de 1 ori
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Negocieri de pret la diverse locatii Empty Negocieri de pret la diverse locatii

Mesaj  Niky Radu Mar Apr 03, 2012 5:24 pm

Excelent, ai dedus perfect ce am vrut sa explic, nu am nimic impotriva locatiei asta, arata excelent, pt week, vorba ta, merge, nu se preteaza pentru mai multe zile sau concediu, poate ar trebui deschis un topic special in care sa stabilim preturi pentru intalniri organizate, din ce cunosc eu am explicat cazul Laguna care ar fi difereta de bani, cand se propune o locatie se va sti si numarul de rulote participante si se va negocia maxim acel pret stabilit de noi, daca se obtine cat vrem noi e bine daca nu, sunt destule locatii care ne vor la bani putini...nu cred ca un pret bun il faci daca ai 100 de rulote, sunt dovezi ca merge si pe mai putine, gen 10-20 de rulote in care ne incadram
Niky Radu
Niky Radu
top membrii
top membrii

Mesaje : 312
Data de inscriere : 24/01/2012
Varsta : 57
Localizare : Bucuresti.11 Iunie

Sus In jos

Negocieri de pret la diverse locatii Empty Re: Negocieri de pret la diverse locatii

Mesaj  Niky Radu Mar Apr 03, 2012 5:47 pm

Pentru ca ai deschis acest topic nou eu propun ca pretul maxim acceptat de noi la negocieri sa fie 35 de lei/echipaj/zi fara curent,pentru un minim 10 rulote participante, sunt dovezi ca s-ar gasi locatii si sub pretul asta si nu putem sa zicem decat...Doamne ajuta!...pe cat posibil trebuie sa tinem cont de preturi in extrasezon cand ar trebui sa fie mici si sezon unde pot fi acceptate si un pic mai mari!!
Niky Radu
Niky Radu
top membrii
top membrii

Mesaje : 312
Data de inscriere : 24/01/2012
Varsta : 57
Localizare : Bucuresti.11 Iunie

Sus In jos

Negocieri de pret la diverse locatii Empty Re: Negocieri de pret la diverse locatii

Mesaj  LUPU CIPRIAN Mar Apr 03, 2012 6:01 pm

Pai Victor a gasit la MUdy Land cu 10 lei pe zi fara curent deci putrem pleca de la 10 lei nu neaparat de la 35, cred ca nu ai citit inca topic ul de 1 mai ....
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Negocieri de pret la diverse locatii Empty Re: Negocieri de pret la diverse locatii

Mesaj  Vali Mocanu Mar Apr 03, 2012 6:04 pm

Ma bag si eu in seama....Locatia este SUPER, ca si distanta numai spun, iar ca pret este, in opinia mea, decent pentru ceea ce se ofera acolo! Demn de luat in seama pentru weekend-uri si intalniri.
Vali Mocanu
Vali Mocanu
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 52
Data de inscriere : 10/03/2012
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti, sector 3

http://www.refill-cartuse.ro

Sus In jos

Negocieri de pret la diverse locatii Empty Re: Negocieri de pret la diverse locatii

Mesaj  Vizitator Mar Apr 03, 2012 6:10 pm

am gasit cu 5 ron/zi fara curent la vulcanii noroiosi si pretul de 35 ron/zi fara curent mi se pare ffff.mare in contextul in care gasesti camera cu 50 ron unde face si curat dupa tine ,spala si lenjeria,curent etc.
preturi laguna albastra

In 2011, accesul in incinta Complexului de Agrement Laguna Albastra se va face achitand la intrare o taxa de:

20 lei / zi - adulti,
15 lei / zi - copii,

Pretul pentru camparea cu rulota este de 30 lei/zi/rulota, pret care include si accesul cu autovehiculul in incinta bazei de agrement, precum si accesul la energie electrica si alte utilitati

revin la socoteala 20ron/zi X 2adulti=40ron+15ron(un copil)=45ron+25ron camparea(eu atat am dat ca ma cunosc cu ala)=70ron/zi in contextul in care toboganele nu functioneaza nonstop deci avantaj Budeasa.Am asistat si la faze penibile la Laguna o cucoana de pe alt echipaj ca sa faca economie de 20ron le-a spus ca nu face baie ca e pe ciclu

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Negocieri de pret la diverse locatii Empty Re: Negocieri de pret la diverse locatii

Mesaj  cristian57 Mar Apr 03, 2012 6:41 pm

Mai oameni buni ,eu va propun sa veniti cu picioarele pe pamint.Lasati visele pentru noapte.In primul rind in "vichenduri" noi nu mergem 10-20-30..... de echipaje(mergem doar atiti citi sunt liberi la momentul acela).In al 2-lea rind noi nu prea suntem apti pentru locatii unde mai vine si alta lume,mai ales daca este pe bani.Si ceilalti colocatari (din campinguri) daca platesc au anumite pretentii,si conducerea locatiei va face totul ca toata lumea sa se simta bine si sa mai vina.Deci ori va lasati de bautura si de muzica ,ori cautati locatii fara alti musafiri,sau off camping.
cristian57
cristian57
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 119
Data de inscriere : 25/01/2012
Varsta : 66
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Negocieri de pret la diverse locatii Empty Re: Negocieri de pret la diverse locatii

Mesaj  Vizitator Mar Apr 03, 2012 6:51 pm

corect

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Negocieri de pret la diverse locatii Empty Re: Negocieri de pret la diverse locatii

Mesaj  LUPU CIPRIAN Mar Apr 03, 2012 9:48 pm

asa e , eu propun ca pe viitor macar Cristi Stoica sa nu mai bea la intalniri !
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Negocieri de pret la diverse locatii Empty Re: Negocieri de pret la diverse locatii

Mesaj  Niky Radu Mar Apr 03, 2012 10:21 pm

De ce ma certati cand eu am afirmat asta...eu am propus un pret maxim de 35 lei
Niky Radu a scris:... sunt dovezi ca s-ar gasi locatii si sub pretul asta si nu putem sa zicem decat...Doamne ajuta!...pe cat posibil trebuie sa tinem cont de preturi in extrasezon cand ar trebui sa fie mici si sezon unde pot fi acceptate si un pic mai mari!!
@Victor...am scris care pot fi preturile negociate pentru grup la Laguna, dar tu...batman, batman
Niky Radu
Niky Radu
top membrii
top membrii

Mesaje : 312
Data de inscriere : 24/01/2012
Varsta : 57
Localizare : Bucuresti.11 Iunie

Sus In jos

Negocieri de pret la diverse locatii Empty Re: Negocieri de pret la diverse locatii

Mesaj  adrian05ro Mier Apr 04, 2012 9:38 am

subiectul cred ca este mai simplu decat isi inchipuie unii
1. NU am vazut niciodata mai mult de 10rulote la o intalnire , oricat ne-am straduit noi sa il sunam pe unul sau pe altul si sa ii mobilizam
desemenea NU am vazut sa se combine 4-5-6 rulote sa mearga in concediu in Romania sau in lumea larga
2. pentru week-end_uri nu este o afacere ca platesc 35RON in loc de 40RON , 10RON in doua zile comparativ cu 200-250RON cat ma costa o iesire ( mancare , bautura , benzina ptr generator , motorina pentru deplasare ) este cam 5% asa ca pote sa fie sau nu la fel de bine
3. este labareala sa spui ca mergi in camping si nu iei curent
4. un pret de 35RON/zi/echipaj cu curent inclus este un pret decent , care in functie de alte facilitati sa ajunga la 50RON ( ex: cazul Bradulet unde are facilitati de petrecere a timpului liber - tiroliana ,trasee, piscina , pescuit , etc )
5. se pare ca in ultimul timp ( din cate s-a scris pe aici ) lumea s-a orientat spre campinguri si mai putin spre locatii off-camping ; asa cum spunea si "finu" Stoica in camping cu siguranta nu o sa mai facem atmosfera de pe campiile patriei sau daca o facem o sa fie intr-o perioada limitata de timp si cu acordul ad-tor_ului sau al celorlalti cazati/campati acolo
adrian05ro
adrian05ro
top membrii
top membrii

Mesaje : 1180
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti sector4

Sus In jos

Negocieri de pret la diverse locatii Empty Re: Negocieri de pret la diverse locatii

Mesaj  LUPU CIPRIAN Mier Apr 04, 2012 2:37 pm

de acord cu cele de mai sus si concluzionez doar din pct meu de vedere :
1 vrem "atmosfera " - galagie - mergem off camping pe Valea C, sau la Cheia sau unde se poate ...
2 vrem plaja , bazin mergem si platim chiar daca e mai scump ex. 50-60 ron pt ca ai ce face ( + alte facilitati )
3 vrem asa si asa , gen Ciofrangeni adica decent , curent inclus pret mediu - mergem platim cca 35 ron si cautam
sa ne distram in niste limite - sa nu deranjam Wink
4 varianta combinata 3 zile la Budeasa la plaja pe 60 lei + alte 3 off la Nuscoara sau pe la Vladeni la munte ( moka )

5 ....alte variante avantajoasa - vezi cazul Strand Ocnita RM Valcea ( apa sarata naturala ) 30 ron / zi echipaj , curent , intrare strand inclusa ) camparea se face la 30 m de bazine .
P.S. identificarea si negociarea cu astfel de locatii este esentiala pt ceea ce va urma in acest domeniu al rulotitului Smile
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Negocieri de pret la diverse locatii Empty Re: Negocieri de pret la diverse locatii

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum