RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Bine ai venit ! se pare ca esti rulotist vesel !!
Pe acest forum membrii organizeaza intalniri dansante cu muzica , unori si peste miezul noptii.
Daca nu te regasesti aici , nu intra !!! ... e o tara libera..

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Bine ai venit ! se pare ca esti rulotist vesel !!
Pe acest forum membrii organizeaza intalniri dansante cu muzica , unori si peste miezul noptii.
Daca nu te regasesti aici , nu intra !!! ... e o tara libera..
RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

RECLAMATII , zi ce nu-ti convine !

+10
george chirila
Ninel Gavanescu
Vali P
adrian05ro
aurelian pavel dobre
dorunegru
Iancu Gabi
Sorin.Sibiceanu
Relu Deliu
LUPU CIPRIAN
14 participanți

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

In jos

RECLAMATII ,   zi ce nu-ti convine  ! - Pagina 3 Empty Re: RECLAMATII , zi ce nu-ti convine !

Mesaj  dorunegru Mar Aug 07, 2012 11:50 am

Ce spuneam , prea multi membri bataie de cap si de batjocura , se pare ca cineva a inceput acea discutie intentionat pentru a crea starea de tensiune ,cearta si discutii.Aici adminul cat ne este de prieten si suflet mare ingaduitor trebuia sa intervina si jap BAN .

Pe alte forumuri nu se ii este acceptat asa ceva , cand incearca imediat a fost pus la punct.Pana la urma unde este "Rulotismul Vesel " ?

dorunegru
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 123
Data de inscriere : 06/01/2012
Varsta : 54

Sus In jos

RECLAMATII ,   zi ce nu-ti convine  ! - Pagina 3 Empty Re: RECLAMATII , zi ce nu-ti convine !

Mesaj  LUPU CIPRIAN Mar Aug 07, 2012 12:07 pm

OK , pe jumatate aveti dreptate , poate chiar jumatate + 1 , dar sa nu uitam cand ati mitraliat CU DIRECTIE , ca nici voi nu ati fost banati , desi ati facut aluzii care nu erau deloc fine , inclusiv Adrian.. asa ca fiecare sa-si vada de treaba lui si de rulota lui nu sa faca evaluari asupra faptului ca un altul este sau nu rulotist sau forumist......
....multi care scriu pe aici nu au pana acum macar 3 topic-uri cu ceva camping uri descrise sau obiective turistice , insa la carcoteala sunt campioni..... si la search pe gogle si pe alte forumuri ( cand au nevoie sa gaseasca locuri )
....exceptie face Adrian care a facut cele mai multe topicuri ( dupa mine ) oricum , DAR A FACUT si le-a facut cu placere.....
....daca ne-am fi limitat la atat si la a iesi cu rulotele era super ok , dar ne-a placut sa arucam cu " ceva " in altii sa-i evaluam , sa-i provocam , etc ....
BUCURATI-VA CA EXSISTA Oameni care si scriu nu doar citesc , nu-i descurajati prin atacuri la persoana... nu iau apararea nimanui dar nu stiu de unde atata dusmanie .... degeaba.. si pt nimic....
....mai bine faceti un topic cu o intalnire , cine vine , e rulotist , cine nu vine , nu re timp sau placere de a se intalni cu noi , am inteles acest capitol , OK ! Wink
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

RECLAMATII ,   zi ce nu-ti convine  ! - Pagina 3 Empty Re: RECLAMATII , zi ce nu-ti convine !

Mesaj  Vizitator Mar Aug 07, 2012 3:34 pm

LUPU CIPRIAN a scris:......
....multi care scriu pe aici nu au pana acum macar 3 topic-uri cu ceva camping uri descrise sau obiective turistice , insa la carcoteala sunt campioni..... si la search pe gogle si pe alte forumuri ( cand au nevoie sa gaseasca locuri ) ......


am inteles substratul mesajului, era vorba de mine cand cautam locatii ,zone de interes si trasee pentru concediu.... parerea mea a fost de la inceput ca nu trebuie sa existe aici topicuri cu informatii care se regasesc si pe alte forumuri de profil luate cu copy paste,(volumul de informatii care e pe clubrv nu va fi depasit nici in20 de ani de alt forum, decat stergandu-ise baza de date intentionat).Adminul a conceput forumul asta ca exclusivist si ne-a atras de pe alte forumuri cu conceptul ca aici sa nu se regaseasca decat rulotistii veseli carora le place sa-si petreaca timpul impreuna la o masa comuna, un spritz, muzica, lumini,karaoke, dedicatii, tobe,mai se scapa si o injuratura si altele.Dar consiliul director a hotarat ca de la maxim 30 sa evoluam la peste 100 si sa scrie fiecare cel taie capu' pentru un tricou Cu parere de rau consider ca gasca rulotistilor veseli se va scinda oricat unii dintre noi nu dorim asta.

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

RECLAMATII ,   zi ce nu-ti convine  ! - Pagina 3 Empty Re: RECLAMATII , zi ce nu-ti convine !

Mesaj  LUPU CIPRIAN Mar Aug 07, 2012 3:55 pm

Asta nu s-a facut pt un tricou , s-a facut pt noi si pt a ne ajuta reciproc..
Pe club rv au fost si sunt si "scriitori " NU doar cititori....
a nu exsista informatii e ca si cum informatiile deranjeaza pe cineva .
Discutia e inutila ....
Adrian a pus informatiile ca sa ajute si sa arate nu ca nu avea 29 ron de un tricou , la fel si altii ca Ninel G sau George C.. sau eu ....
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

RECLAMATII ,   zi ce nu-ti convine  ! - Pagina 3 Empty Re: RECLAMATII , zi ce nu-ti convine !

Mesaj  Vizitator Mar Aug 07, 2012 4:03 pm

asta era cel mai tare sa castige Adminul tricoul Very Happy

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

RECLAMATII ,   zi ce nu-ti convine  ! - Pagina 3 Empty Re: RECLAMATII , zi ce nu-ti convine !

Mesaj  dorunegru Mier Aug 08, 2012 8:30 pm

Colegul nostru Doru Negru a primt avertisment in urma postarilor sale ironice din ultima vreme + alte atacuri facute in urma care au fost tolerate in ideea de a evita un conflict .
Urmatoarea abatere de la bun simt va fi sanctionata cu eliminarea de pe forum .


Nu vad unde am parasit bunul simt (poate nu este asa ) in acceptiunea mea termenul folosit este grav , astept colegii de forum sa exemplifice astfel de nesimtiri ale mele , iar acum nu vad cu ce am incalcat regulamentul sau cat de grav ca imi este neclar de unde atata aversiune.

dorunegru
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 123
Data de inscriere : 06/01/2012
Varsta : 54

Sus In jos

RECLAMATII ,   zi ce nu-ti convine  ! - Pagina 3 Empty Re: RECLAMATII , zi ce nu-ti convine !

Mesaj  LUPU CIPRIAN Mier Aug 08, 2012 8:43 pm

Eu cred ca ne-ai luat la misto suficient de mult , daca vrei sa polemizam o facem la infinit dar cred ca pt mine e mai bine sa ma abtin si pun punct aici .....
Eu am considerat ca ai depasit limita bunului simt prin modul ironic in care ai postat azi de 2 ori ....
NU avem litere prea multe la regulament fapt pt care trebuie sa ne respectam intre noi ....
daca vrei neaparat sa arati ca fraternizezi cu Adrian si esti soldar fa-o DAR nu mai ataca pe nimeni aici te rog !
Asta ca sa poti continua sa mai scrii.....
Ia-o ca pe o avertizare nu o amenintare ! Wink
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

RECLAMATII ,   zi ce nu-ti convine  ! - Pagina 3 Empty Re: RECLAMATII , zi ce nu-ti convine !

Mesaj  dorunegru Mier Aug 08, 2012 9:03 pm

SA stii ca discut cu tine din respect ca am cu cine , uita interesele si priveste posturile mele dezinteresat , am undeva subliniat o persoana pe care o sustin si alta pe care vreau sa o denigrez ? Vorbesc aici de fapte in sine.Nu am nici interese ascunse nici polite de platit , imi doresc o comunitate lipsita de scursuri,discutii inutile, certuri, s.a.m.d. m-ai vazut , ne-am cunoscut , vreau ca timpul in care reusesc sa evadez din cotidian (destul de rar si scurt din pacate ) sa il petrec in mod cat mai placut cu putinta , datorita acestui motiv o completare este urmarirea posturilor colegilor de aici si pe alte forumuri , cu observatiile facute in timp util ,nu vreau sa jignesc pe nimeni .De aici vin si comenturile mele vizavi de prestigioasa lor activitate.

dorunegru
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 123
Data de inscriere : 06/01/2012
Varsta : 54

Sus In jos

RECLAMATII ,   zi ce nu-ti convine  ! - Pagina 3 Empty Re: RECLAMATII , zi ce nu-ti convine !

Mesaj  Vizitator Dum Aug 12, 2012 6:24 pm

Parerea mea este ca Adminul ar trebuii sa-si puna niste semne de intrebare avand in vedere ca doi membrii marcanti au cerut stergerea contului.Adrian Vatamaniuc si Relu Deliu au fost stalpi de rezistenta in forumul asta si consider ca motivele pentru care au cerut public autoexcluderea se refera la atitudinea adminului.Pacat ca s-a ajuns aici si sper sa se gaseasca solutia de a nu se sparge gasca ca e posibil ca forumul asta sa ajunga ca a lui popescu cv daca unii nu raman cu picioarele pe pamant.

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

RECLAMATII ,   zi ce nu-ti convine  ! - Pagina 3 Empty Re: RECLAMATII , zi ce nu-ti convine !

Mesaj  Vizitator Dum Aug 12, 2012 10:48 pm

... personal ma doare sufletul cand un rulotist cu care am petrecut clipe exceptionale se retrage.In momentul in care cere pe forum stergerea contului cred ca motivul este legat de forum sau de administrarea lui.

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

RECLAMATII ,   zi ce nu-ti convine  ! - Pagina 3 Empty RE

Mesaj  MIHNEA DONESCU Dum Aug 12, 2012 11:11 pm

Eu zic asa,e inutil ca Ciprian a creat acest forum,deoarece dincolo ne puneau altii pumnu-n gura,stergere de postari si alte similaritati,dar aici e la fel vad,s-a schimbat doar stapinul.Parerea mea,cel mai echitabil e fara stapin,adica sa se continue prin crearea unei comunitati pe o retea de socializare,tip facebook,UNDE TOTI SUNT EGALI,NU BANEAZA NIMENI,NU STERGE NIMENI POSTARILE NIMANUI.Insasi stergerea postarilor cuiva este o jignire la adresa persoanei respective,e ca si cum ii dai peste gura in timp ce vorbeste.

MIHNEA DONESCU

Mesaje : 26
Data de inscriere : 18/05/2012
Varsta : 54
Localizare : Italia

Sus In jos

RECLAMATII ,   zi ce nu-ti convine  ! - Pagina 3 Empty Re: RECLAMATII , zi ce nu-ti convine !

Mesaj  cristian57 Lun Aug 13, 2012 7:38 am

De regula, de cind e lumea si pamintul,ca sa te pronunti asupra unui lucru trebuie sa ai toate datele:Deliu a cerut stergerea userului pe forumul nostru dar si-a cerut iesirea din toate asociatiile rulotistice.
Toate comunitatile din lume care nu au respectat reguli nu au dainuit ,cele care au respectat reguli exista si azi.
Mihnea spune ca se simte jignit daca i se sterge o postare,dar cum se simt cei care discuta un anumit subiect si cineva intervine peste ei si pe linga subiect si citeodata mai si jigneste? Ei nu se simt jigniti? Eu zic ca subiectul este unul putin mai delicat si daca nu-l discuti serios si obiectiv nu are rost sa-l mai discuti.Cind intri in casa la cineva respecti regulile casei ,daca-ti convin intri ,daca nu-ti convin nu intri. Daca am jignit pe cineva ,scuze,nu am intentionat asta.Este doar o parere.
cristian57
cristian57
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 119
Data de inscriere : 25/01/2012
Varsta : 66
Localizare : bucuresti

Sus In jos

RECLAMATII ,   zi ce nu-ti convine  ! - Pagina 3 Empty Re: RECLAMATII , zi ce nu-ti convine !

Mesaj  Relu Deliu Lun Aug 13, 2012 9:19 am

Doresc sa fac cateva precizari legate de cererea mea de retragere:
-am luat aceasta decizie pentru ca asa consider ca este mai bine pentru mine, in acest moment;
-nimeni din acest forum si nimic din acest cadru nu m-a influentat in aceasta decizie;
-nu mai faceti caz de retragerea mea. Sunt un om obisnuit care doreste o pauza si va rog sa mi-o acordati.
Victor, nu-l mai criticati pe Ciprian pentru ce se intampla pe forum, ar trebui sa va analizati pozitia voastra.
Inca de la primele posturi ale forumului, a facut mentiunea ca fiecare e liber sa scrie ce doreste , ce simte, fara ingradiri.
A fost si vad ca este mai mult decat permisiv. Repet, forumul nu are legatura cu retragerea mea.
Nu plec din tara, nu dispar, vreau doar o pauza pe forumuri si fara inchiderea conturilor n-o vad posibila.
Cu placere voi onora orice invitatie la vreun eveniment, cu sau fara rulota. Nu-mi schimb nr. de telefon, nu vand rulota.
Aici si in celelalte forumuri am cunoscut oameni cu care am petrecut clipe de neuitat si vreau sa pastrez vii aceste amintiri, nu vreau sa devina trecut.
Deci, daca nu sunt pe forum, nu inseamna ca nu exist. In continuare voi participa la onomastici, sprituri si viata rulotistica.
Va salut cu respect pe toti si sa ne intalnim sanatosi.

Relu Deliu
Relu Deliu
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 168
Data de inscriere : 22/11/2011
Varsta : 61
Localizare : mai toata ziua in Bucuresti, dar scap eu

Sus In jos

RECLAMATII ,   zi ce nu-ti convine  ! - Pagina 3 Empty Re: RECLAMATII , zi ce nu-ti convine !

Mesaj  Vizitator Lun Aug 13, 2012 9:42 am

Este bine venita motivatia ta Relule fapt perntru care imi retrag acuzele aduse.Am facut acest lucru pentru ca asta am simtit cand am vazut ca intr-o saptamana se retrage al doilea membru marcant si imi pasa de tot ce privesterulotistii veseli

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

RECLAMATII ,   zi ce nu-ti convine  ! - Pagina 3 Empty Re: RECLAMATII , zi ce nu-ti convine !

Mesaj  LUPU CIPRIAN Lun Aug 13, 2012 3:45 pm

MIHNEA DONESCU a scris:Eu zic asa,e inutil ca Ciprian a creat acest forum,deoarece dincolo ne puneau altii pumnu-n gura,stergere de postari si alte similaritati,dar aici e la fel vad,s-a schimbat doar stapinul.Parerea mea,cel mai echitabil e fara stapin,adica sa se continue prin crearea unei comunitati pe o retea de socializare,tip facebook,UNDE TOTI SUNT EGALI,NU BANEAZA NIMENI,NU STERGE NIMENI POSTARILE NIMANUI.Insasi stergerea postarilor cuiva este o jignire la adresa persoanei respective,e ca si cum ii dai peste gura in timp ce vorbeste.

DACA ACEST FORUM ESTE INUTIL TE INVIT SA NU IL MAI ACCESEZI . NU e nici o suparare , nu esti o pierdere pt noi .
NU prea ai venit cu informatii turistice , rulotistice ...
NU ti -am sters nici o postare . Acolo unde s-au sters postari au fost jigniri sau MESAJE OFF TOPIC, am sters pt a evita sa se certe colegii ....

Avem niste reguli dupa care ne ghidam , nu poate veni oricine sa scrie orice oriunde ...
Poti face un grup pe face book , si inviti acolo 1000 de prieteni , aici eu am facut acest forum dupa propriile mele conceptii , reguli ce nu -s obligatorii , nu se plateste cotizatie .... nimic ....

Poti sa-ti faci si tu unul pe forumgratuit.ro sau pe pagina de facebook , daca am sa intru la tine " in casa " am sa-ti respect regulile ...
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

RECLAMATII ,   zi ce nu-ti convine  ! - Pagina 3 Empty salut

Mesaj  MIHNEA DONESCU Lun Aug 13, 2012 8:24 pm

Este inutil forumul,cel putin noua participantilor,deoarece la creearea lui ai lasat impresia ca oferi altceva,dar PE CLUBRV TAIE SI SPINZURA MAI MULTI,SI AICI UNUL SINGUR.CARE E DIFERENTA?Diferenta ar fi daca ai face tot posibilul sa nu plece nimeni.Nu am nevoie de forum,altfel mi-as fi facut pina acum.Cit despre forum,ce rost isi are SI CE REZULTA DIN FAPTUL ca pe linga el TU stai si pe clubrv?Despre pierderi,niciunul nu suntem de neinlocuit,deci remarcile tale nu isi au rostul.Daca consideri ca nu am contribuit cu rulotistice e problema ta,nu e o conditie esentiala ca participant.Nici pe clubrv nu era obligatorie aderarea ca si membru cotizant,deci este gratuitate ca si aici.Nicaieri in lume nu se sterg postari preventiv ca sa se evite ipotetice conflicte.Moderarea se face la ivirea problemelor.Sugestia cu retele de socializare este impartiala,dar asa se poate comunica liber,si DEZINTERESAT.

MIHNEA DONESCU

Mesaje : 26
Data de inscriere : 18/05/2012
Varsta : 54
Localizare : Italia

Sus In jos

RECLAMATII ,   zi ce nu-ti convine  ! - Pagina 3 Empty Re: RECLAMATII , zi ce nu-ti convine !

Mesaj  LUPU CIPRIAN Lun Aug 13, 2012 8:42 pm

Mihnea , nu am creat acest forum ca sa ofer altceva si nici ca sa concurez Clubul RV Romania.
L-am creat pt ca multi dintre noi suntem mai galagiosi si am vrut sa separ grupurile prin organizarea de intalniri mai galagioase ceea ce am si facut cu ajutorul colegilor ( cca 20 de intalniri intr un an ! )
NU toti vor odihna , unii mai vor si agitatie ....
Chiar daca stau si pe alt forum nu inseamna ca acesta nu poate functiona .. dar acesta ma reprezinta pe mine mai mult de aceea l-am si facut !

NU am facut forumul ca urmare a unei frustari , deci plecat din CLUB RV sau din alta parte ....
acesta creat de mine a fost facut repet dupa conceptiile si regulile pe care eu le-am considerat ca ne reprezinta pe noi si se potrivesc ....
..trebuie sa ne ghidam totusi dupa niste reguli ca sa rezistam , altfel devine sat fara caini !
Postarile sterse de care vorbeai , nu le-am sters preventiv , le-am sters dupa ce deja aveam un conflict care " crestea " ... conflictul mocnea de 2 luni pe forum dar nu ai urmarit tot probabil de aceea nu stii... sau nu ai vazut ...

NU putem lasa chiar orice amenintare sau obscenitate la un moment dat ... doar ca sa nu se supere unii ...
E chiar de recomandat zic eu sa mai fac curat din cand in cand ....
Daca avem probleme nu le ascundem sub pres le lasam la vedere , le discutam ( ca si acum ) , dar daca avem lipsa de respect injuraturi , jigniri ,intrigi , carcoteli si alte rahaturi e de datoria mea sa le elimin .....

LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

RECLAMATII ,   zi ce nu-ti convine  ! - Pagina 3 Empty salut

Mesaj  MIHNEA DONESCU Lun Aug 13, 2012 9:02 pm

E o discutie ce nu duce nicaieri.,parerea mea.Pot conclude doar repetind ca Orice conflict sau discutie aprinsa se rezolva prin Comunicare,cel putin intre adulti,oameni.Daca dai cu parul,stergi exprimari sau similaritati,NU TE POTI INTOARCE LA COMUNICARE FIREASCA SI PACIFICATOARE.Si astati-o spune unul ce modereaza conflicte printre oameni din 1999,si nu oameni in toate facultatile,ci beti,drogati sau alte dragalasenii.Si daca tot sunt tolerat si nu contribui cu nimic nici aici, Cool ,ia sa-mi vad de drumul meu....Va urez intelegere....

MIHNEA DONESCU

Mesaje : 26
Data de inscriere : 18/05/2012
Varsta : 54
Localizare : Italia

Sus In jos

RECLAMATII ,   zi ce nu-ti convine  ! - Pagina 3 Empty Re: RECLAMATII , zi ce nu-ti convine !

Mesaj  LUPU CIPRIAN Mar Aug 14, 2012 11:11 am

Ai dreptate e discutie ce nu duce nicaieri .
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

RECLAMATII ,   zi ce nu-ti convine  ! - Pagina 3 Empty Re: RECLAMATII , zi ce nu-ti convine !

Mesaj  aurelian pavel dobre Mier Aug 15, 2012 8:47 am

..din partea mea ,cel mai mare respect si apreciere pentru hotarirea luata Sefule' cit de curind o sa te contactez pentru organizarea unui gratar la mine acasa cu cea mai mare placere {stii ca am promis si vreau sa ma tin de cuvint}
aurelian pavel dobre
aurelian pavel dobre

Mesaje : 49
Data de inscriere : 14/01/2012
Varsta : 51
Localizare : bucuresti

Sus In jos

RECLAMATII ,   zi ce nu-ti convine  ! - Pagina 3 Empty Re: RECLAMATII , zi ce nu-ti convine !

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum