RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Bine ai venit ! se pare ca esti rulotist vesel !!
Pe acest forum membrii organizeaza intalniri dansante cu muzica , unori si peste miezul noptii.
Daca nu te regasesti aici , nu intra !!! ... e o tara libera..

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Bine ai venit ! se pare ca esti rulotist vesel !!
Pe acest forum membrii organizeaza intalniri dansante cu muzica , unori si peste miezul noptii.
Daca nu te regasesti aici , nu intra !!! ... e o tara libera..
RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Calugareni ( GIURGIU ) la 30 de km de Bucuresti

4 participanți

In jos

Calugareni ( GIURGIU )  la 30 de km de Bucuresti  Empty Calugareni ( GIURGIU ) la 30 de km de Bucuresti

Mesaj  LUPU CIPRIAN Mar Mai 08, 2012 6:40 pm

Am " furat " cateva poze din postarea lui Bucataru ' ( Cristi Nastase ) pe care -l cunoasteti toti ca fiind " mondial "....
-ideea e ca as vrea ca in afara de Tantava - Gradinari sa mai avem o locatie de wekend aproape in caz ca va plictisiti sa mergem numai acolo , sau in caz ca suntem mai mult de 5 echipaje la o posibila intalnire ...
-pt mine Iepuresti cam iese din calcul pe viitor pt ca nu are umbra deloc , iar apa aceea de acolo de fiecare data a fost tulbure / murdara si nu am putut face baie in ea sau alimenta utilitatile rulotei ... deci mi-am adus acasa...
- aceste poze ale lui Buca .... mi-au starnit curiozitatea si m-au determinat sa dau " drumu " la un topic si poate chiar sa ajungem pe acolo in luna mai , iunie vom vedea ...
oricum in acest wekend ploua ,,, deci mai vorbim pe viitor...
-pana atunci am sa fac ceva investigatii spre a va prezenta drumul cel mai usor - asta in caz ca unu' din voi nu intervine ( care a fost deja si stie ) sau care s-a interesat de asta ....
- din ce stiu pana acum acolo unde se face stanga spre Iepuresti ,,,,dupa 19 km de la centura iesind pe drumul spre Bragadiru'.....- Magurele ... s a m d .... e si indicator de CALUGARENI dar cred ca mai simplu ar fi pe partea Bucuresti - Jilava - 1 dec - Calugareni

am sa revin cu info pana atunci fara alte prezentari iata locul faptei si iata-l pe Buca "parapantistu "

Calugareni ( GIURGIU )  la 30 de km de Bucuresti  Calugarenigeorgiana0605 Calugareni ( GIURGIU )  la 30 de km de Bucuresti  Calugarenigeorgiana0605Calugareni ( GIURGIU )  la 30 de km de Bucuresti  Calugarenigeorgiana0605 am incercat si eu parapanta proprie cu strigatul de rigoare ...zboara puiule ,zboara.. Calugareni ( GIURGIU )  la 30 de km de Bucuresti  Calugarenigeorgiana0605 echipat cu casca de protectie dintr-un sutien generos si ochelari gen VADIM TUDOR [url=https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/814/calugarenigeorgiana0605.jpg/]
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Calugareni ( GIURGIU )  la 30 de km de Bucuresti  Empty Re: Calugareni ( GIURGIU ) la 30 de km de Bucuresti

Mesaj  adrian05ro Mar Mai 08, 2012 10:40 pm

singurul loc de campare care merita luat in seama este cel de sub plopi , bineinteles daca mergem de vineri seara ca sa apucam loc : altfel ajungem in aceeasi "pozitie" ca la Iepuresti , adica batuti in cap ........de soare Very Happy

drumul de la Iepuresti la Calugareni SA VA IASA DIN CAP No , nici in visele voastre cele mai urate nu aveti voie nici sa visati la cum arata ; sigur redecorati interiorul rulotei de nici voi nu o sa-l mai cunoasteti

nu avem decat sa-l "corupem" pe Buca....taru sa ne insoteasca acolo la o iesire ca sa ne arate drumul si sa stea cu noi la un pahar de vorba ( bineinteles daca nu cumva medicul i-a interzis asta dupa operatie)
adrian05ro
adrian05ro
top membrii
top membrii

Mesaje : 1180
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti sector4

Sus In jos

Calugareni ( GIURGIU )  la 30 de km de Bucuresti  Empty Re: Calugareni ( GIURGIU ) la 30 de km de Bucuresti

Mesaj  cristi nastase Mier Mai 09, 2012 12:04 am

Buna seara oameni buni ,datorita lui Petrica Scolareanu am reusit sa intru si aici Very Happy
cristi nastase
cristi nastase

Mesaje : 37
Data de inscriere : 24/02/2012
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Calugareni ( GIURGIU )  la 30 de km de Bucuresti  Empty Re: Calugareni ( GIURGIU ) la 30 de km de Bucuresti

Mesaj  cristian57 Mier Mai 09, 2012 7:45 am

Am vorbit cu Cristi si mi-a spus cum se ajunge acolo.Am vorbit de asemenea si cu Ciprian sa dam o fuga simbata pina acolo sa vedem cu ochii nostri.Daca vremea ne-o va permite. (daca idea a aparut de la mine oare nu era mai frumos sa ma lasati pe mine sa deschid discutia................s-au si chestia asta face parte din vre-un concurs)
cristian57
cristian57
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 119
Data de inscriere : 25/01/2012
Varsta : 66
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Calugareni ( GIURGIU )  la 30 de km de Bucuresti  Empty Re: Calugareni ( GIURGIU ) la 30 de km de Bucuresti

Mesaj  adrian05ro Mier Mai 09, 2012 8:52 am

sa inteleg ca saptamana asta nu vreti sa iesim nicaieri cu rulotele ? Crying or Very sad
nu stiu daca este vorba sau nu de un concurs , dar ar trebui ca prin rotatie fiecare dintre noi sa propuna intalnirea saptamanala , adica sa nu vina aceste propuneri doar din partea unora si ceilalti doar sa carcotesca
adrian05ro
adrian05ro
top membrii
top membrii

Mesaje : 1180
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti sector4

Sus In jos

Calugareni ( GIURGIU )  la 30 de km de Bucuresti  Empty Re: Calugareni ( GIURGIU ) la 30 de km de Bucuresti

Mesaj  cristi nastase Mier Mai 09, 2012 10:37 am

Prietenii mei ,in zona mai sunt cateva locuri bestiale
Daca mergem impreuna va arat (asa este mai greu de explicat ) Razz
cristi nastase
cristi nastase

Mesaje : 37
Data de inscriere : 24/02/2012
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Calugareni ( GIURGIU )  la 30 de km de Bucuresti  Empty Re: Calugareni ( GIURGIU ) la 30 de km de Bucuresti

Mesaj  adrian05ro Mier Mai 09, 2012 4:27 pm

cristi nastase a scris:Prietenii mei ,in zona mai sunt cateva locuri bestiale
Daca mergem impreuna va arat (asa este mai greu de explicat ) Razz

baga-te sambata la o prospectiune in grup cu Stoica si cu Lupu Arrow
adrian05ro
adrian05ro
top membrii
top membrii

Mesaje : 1180
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti sector4

Sus In jos

Calugareni ( GIURGIU )  la 30 de km de Bucuresti  Empty Re: Calugareni ( GIURGIU ) la 30 de km de Bucuresti

Mesaj  LUPU CIPRIAN Mar Mai 15, 2012 5:39 pm

am vizitat locul am sa pun la poze / intalniri 2012 detalii despre intalnirea de wekendul trecut 14 mai , dar postez si aici cateva cu locul de campare care este langa un parau
se poate da la undita se prinde " p.......... ciobanului " mic cat degetu'
dar te distrezi
e si umbra , dar atentie vine o " cow girl " cu vacile si sa va feriti sa nu va : afecteze " amasina sau rulota
NU am gasit defecte acestui loc decat ca erau baligi pe jos deci pt mine a fost de nota 9.5 din 10
e frumos cam ca la Seimeni dar e aproape
pt unu' ca mine e dus intors distanta 100km..
Calugareni ( GIURGIU )  la 30 de km de Bucuresti  Dscn4310

se poate face baie
Calugareni ( GIURGIU )  la 30 de km de Bucuresti  Dscn4410

e loc pt toata lumea e si o cismea ,, nu e potabila apa , dar daca nu ti aduci apelezi la
" sun aun preten " BUcataru care are in zona o casa la numai 5 min ....

Calugareni ( GIURGIU )  la 30 de km de Bucuresti  Dscn4510
Calugareni ( GIURGIU )  la 30 de km de Bucuresti  Dscn4511
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Calugareni ( GIURGIU )  la 30 de km de Bucuresti  Empty Re: Calugareni ( GIURGIU ) la 30 de km de Bucuresti

Mesaj  adrian05ro Mar Mai 15, 2012 8:53 pm

cu toate ca "abia am ajuns acasa " - ca sa zic asa - ma bate gandul sa facem un REMAKE in vara asta Very Happy

daca alternam iesirile : la Tantava la padure , la Calugareni , mai "rupem" o Cheia sa o Recea , un pescuit sau chiar doua partide , facem cumva si avem calendarul ocupat pe anul asta Wink
adrian05ro
adrian05ro
top membrii
top membrii

Mesaje : 1180
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti sector4

Sus In jos

Calugareni ( GIURGIU )  la 30 de km de Bucuresti  Empty Re: Calugareni ( GIURGIU ) la 30 de km de Bucuresti

Mesaj  LUPU CIPRIAN Mar Mai 15, 2012 9:27 pm

sunt de acord cu mentiunea ca la Tantava trebuie sa mergem si la pescuit ca sa stii barem de ce ai ajuns acolo si inca ceva , ca sa fie egale locatiile ca valoare tre sa experimentam si acolo o baie ceva in Arges Wink
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Calugareni ( GIURGIU )  la 30 de km de Bucuresti  Empty Re: Calugareni ( GIURGIU ) la 30 de km de Bucuresti

Mesaj  adrian05ro Mier Mai 16, 2012 8:30 am

hai sa fiu putin off-topic Embarassed
la 2min de mers cu masina se ajunge pe malul Argesului , undeva sub podul care trece spre Gradinari
cand am fost ultima data am mers sa inspectez malul si este OK , iar apa in vremea aia era undeva la mai bine de 1m adancime
in drumul spre balastiera ( sau spre balta , daca preferi ) mai este un loc de pescuit intr-un fel de balta inundata din Arges , sunt multi care merg acolo pentru ca este fara plata
adrian05ro
adrian05ro
top membrii
top membrii

Mesaje : 1180
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti sector4

Sus In jos

Calugareni ( GIURGIU )  la 30 de km de Bucuresti  Empty Re: Calugareni ( GIURGIU ) la 30 de km de Bucuresti

Mesaj  LUPU CIPRIAN Mier Mai 16, 2012 1:11 pm

adrian05ro a scris:hai sa fiu putin off-topic Embarassed
la 2min de mers cu masina se ajunge pe malul Argesului , undeva sub podul care trece spre Gradinari
cand am fost ultima data am mers sa inspectez malul si este OK , iar apa in vremea aia era undeva la mai bine de 1m adancime
in drumul spre balastiera ( sau spre balta , daca preferi ) mai este un loc de pescuit intr-un fel de balta inundata din Arges , sunt multi care merg acolo pentru ca este fara plata

edit admin : am copiat si dincolo la TANTAVA GRADINARI treaba ast a ca sa se vada sa se stie Wink
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Calugareni ( GIURGIU )  la 30 de km de Bucuresti  Empty Re: Calugareni ( GIURGIU ) la 30 de km de Bucuresti

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum