RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Bine ai venit ! se pare ca esti rulotist vesel !!
Pe acest forum membrii organizeaza intalniri dansante cu muzica , unori si peste miezul noptii.
Daca nu te regasesti aici , nu intra !!! ... e o tara libera..

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Bine ai venit ! se pare ca esti rulotist vesel !!
Pe acest forum membrii organizeaza intalniri dansante cu muzica , unori si peste miezul noptii.
Daca nu te regasesti aici , nu intra !!! ... e o tara libera..
RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Off Camping Tantava-Gradinari

+2
adrian05ro
dorunegru
6 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Off Camping Tantava-Gradinari Empty Off Camping Tantava-Gradinari

Mesaj  dorunegru Mar Mai 08, 2012 10:10 pm

Intrucat nu a fost inca nominalizata aceasta locatie dar majoritatea Membrilor Marcanti au si am profitat de aceasta oaza de liniste si verdeata, propun sa o trecem pe lista prioritara a locatiilor off camping (cinste statutului rulotistilor off camping cheers cheers bounce cheers bounce cheers ) si sa intreprindem ceva in asigurarea cat de cat a unor conditii minime ( buda taraneasca pentru urgente si deservirea invitatilor cu cort sau zilierii veniti la un gratar,eventual pentru golirea propriilor 'cozonaci din forme' (cei cu rulote), un foisor pentru a nu mai sta sub cortul unuia sau altuia distrugand somnul de frumusete de dupa amiaza, eventual stabilirea unei vetre de foc pentru gratar,disc sau foc de tabara(lucru ce ar usura alegerea locului de campare si calare a rulotelor pentru a evita afumarea in axces a unora sau altora) .

Luand in calcul ultima iesire si numarul celor prezenti cred ca imprejurimile locului de campare arata ca o plantatie de bumbac datorita hartiei igienice abandonata pe acolo.Spun asta deoarece la doua saptamani dupa iesirea de "Buna Vestire" la gratar a unor colegi , am sosit acolo impreuna cu cativa care am pus umarul la cat de cat organizarea acelui loc si am constatat la jumatatea aleii de acces pe partea dreapta o suprafata de cativa metri patrati de reziduuri si hartie igienica ce dadea un aspect josnic de mizerabil locului, mai ales ca unii venim si insotiti de copii.

Propun sa agajam o persoana din partea locului pentru a sapa o toaleta rustica pentru a evita cazuri de genul asta , si sa achizitionam indiferent de sursa materiale pentru finalizarea PROIECTULUI .

dorunegru
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 123
Data de inscriere : 06/01/2012
Varsta : 54

Sus In jos

Off Camping Tantava-Gradinari Empty Re: Off Camping Tantava-Gradinari

Mesaj  adrian05ro Mar Mai 08, 2012 10:54 pm

vorba unui "clasic in viata" : de acord !Very Happy

Lulu este de acord sa ne ajute si cu "buda tzaraneasca" si cu foisorul , dar pana nu ne mobilizam sa mergem acolo sa facem cateva masuratori si un necesar de materiale , degeaba mai discutam

stiu ca este usor sa vii doar duminica si sa te c....aci in poteca , fara sa iti pese de ce va fi mai tarziu si sper ca intr-un viitor nu prea indepartat sa intelegem necesitatea unei minime amenajari ; din pacate o mobilizare la munca este mai greu de facut

pana acum am facut acolo trei iesiri cu rulotele , dintre care prima eu si cu Ciocan , a doua singur , a treia cu Lupu si cu Ciocan , adica prezenta cu rulotele este mica si deocamdata aceasta locatie pare mai degraba un hatar de-al meu sau un loc de gratar pentru duminica decat ceva organizat pentru iesirea cu rulotele

asa cum spune si Doru , am fost acolo si am cosmetizat putin locul , dar pana nu mergem si cu rulotele sa vedem exact ce mai trebuie facut degeaba mai discutam ; in momentul in care vom fi 5-6 care sa mergem acolo mai des si o sa se vada un interes din partea noastra cu siguranta ca si Lulu o sa faca mai multe ; trebuie sa fim constienti ca pana acum nu am platit nimic pentru camparea pe acel loc asa ca nici pretentii nu putem avea
adrian05ro
adrian05ro
top membrii
top membrii

Mesaje : 1180
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti sector4

Sus In jos

Off Camping Tantava-Gradinari Empty Re: Off Camping Tantava-Gradinari

Mesaj  dorunegru Mier Mai 09, 2012 9:48 am

Pretentii inca nu putem ridica proprietarului, pana acum a fost destul de intelegator si ne-a acordat maximum de ajutor posibil , dar tebui sa stabilim un grup care vrem sa mergem frecvent acolo si sa facem o cheta sa il platim pe nea Gica sau Ghita cum il cheama sa sape acea groapa , urmand sa facem si constructia din lemn , eu am ceva paleti iar restul sa il cumparam.

Sa facem o lista de asa zis" Aderare la grupul pentru Tantava"

1. Adi
2. Doru

dorunegru
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 123
Data de inscriere : 06/01/2012
Varsta : 54

Sus In jos

Off Camping Tantava-Gradinari Empty Re: Off Camping Tantava-Gradinari

Mesaj  cristi nastase Mier Mai 09, 2012 10:32 am

Daca este nevoie,va ajut si eu cu carca
Este lac,rau ceva in zona ?
cristi nastase
cristi nastase

Mesaje : 37
Data de inscriere : 24/02/2012
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Off Camping Tantava-Gradinari Empty Re: Off Camping Tantava-Gradinari

Mesaj  dorunegru Mier Mai 09, 2012 10:56 am

In imediata vecinatate (100 m) este Argesul iar la 400-500 m dou bazine destul de mari de pescuit cu 500 lei/zi lumina .


https://rulotistiiveseli.forumgratuit.ro/t310-tantava-giurgiu-5-mai-ziua-barbatului

dorunegru
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 123
Data de inscriere : 06/01/2012
Varsta : 54

Sus In jos

Off Camping Tantava-Gradinari Empty Re: Off Camping Tantava-Gradinari

Mesaj  LUPU CIPRIAN Mier Mai 09, 2012 11:39 am

ma bag si eu pt acest grup , imi convine locatia pt ca e aproape , particip cu ce trebuie NU E PROBLEMA Smile

@ DORU N> observatie :tarif pescuit 50 lei nu 500 !

de asemenea vreau sa facem o bariera la intrare ( de lemn ) pt ca nu vreau sa gasesc grataragii acolo , deci sa nu se intre nici macar sa priveasca cu masina ....pe acel culoar ,.,, NIMENI sa nu intre fara sa stinm noi si punem o chestie " proprietate privata - acces interzis - o plastifiem si o punem pe bariera - facem o capra din lemne ....

deci
nr 3 sau 4 cat e - Lupii

Prioritar e sa facem groapa de caca maca

Ciocan Marian a zis ca daca luam niste scoabe - si avem lemn ( luam de la LULU) ,,,,,, taiem pe loc lemnul si facem tot intr - o singura intalnire de wekend daca suntem 6-7 barbati acolo .
Daca e cazul aduc si generatorul de 1000 sau are Sibiceanu sau Sefu de 2000w de asemenea CIOCAN are sigur un generator de santier mai mare sau sunam pe GRECEA C. ( 2500w )
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Off Camping Tantava-Gradinari Empty Re: Off Camping Tantava-Gradinari

Mesaj  Marian Ciocan Mier Mai 09, 2012 8:16 pm

5-6 >> MARIAN SI MIHAELA ciocan Smile)) hehehehehe
deci LUPULE nu ai ce face cu generator de 2500 ca doar nu sudezi lemnele alea ,nu de alta dar nu am electrozi de lemn
daca ne strangem acolo sigur il dovedim in 2-3-4 zile muncind cate 1 ora pe zi ..eu zic ca este foarte bine asa

Marian Ciocan

Mesaje : 29
Data de inscriere : 18/03/2012

Sus In jos

Off Camping Tantava-Gradinari Empty Re: Off Camping Tantava-Gradinari

Mesaj  dorunegru Mier Mai 09, 2012 8:26 pm

Mariane sunt sigur ca Lupu s-a gandit sa le batem in cuie dar vrea sa le taiem cu plasma . Laughing

dorunegru
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 123
Data de inscriere : 06/01/2012
Varsta : 54

Sus In jos

Off Camping Tantava-Gradinari Empty Re: Off Camping Tantava-Gradinari

Mesaj  Silviu Ghete Mier Mai 09, 2012 11:11 pm

Urmatorul pe lista ( lu' Schindler) - Silviu.
Generator de 1200W am la mine, macar sa avem cu ce consuma puterea aia.
Am si un burghiu de pamant, foarte util cand vrei sa bagi stalpi pana pe la vre-un metru. Din pacate este manual, dar, cu o bere rece.... gasim si petrol.
Cat despre cacastoare, parerea mea este sa nu abuzam de dl. Lulu, si nici de fortele noastre (ne trebuiesc ca sa ducem halba la gura, nu?). Mai simplu e sa angajam un palmas localnic, castiga si el un ban cinstit si iese si treaba faina.
Oricum ar fi, particip (inclusiv financiar), numai sa ma anuntati.
P.S. Se prinde si peste pe acolo?
Silviu Ghete
Silviu Ghete

Mesaje : 30
Data de inscriere : 18/03/2012
Varsta : 55
Localizare : Ploiesti

Sus In jos

Off Camping Tantava-Gradinari Empty Re: Off Camping Tantava-Gradinari

Mesaj  Vizitator Mier Mai 09, 2012 11:29 pm

se prinde la METRO

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Off Camping Tantava-Gradinari Empty Re: Off Camping Tantava-Gradinari

Mesaj  adrian05ro Joi Mai 10, 2012 8:50 am

Silviu Ghete a scris:Urmatorul pe lista ( lu' Schindler) - Silviu.
Generator de 1200W am la mine, macar sa avem cu ce consuma puterea aia.
Am si un burghiu de pamant, foarte util cand vrei sa bagi stalpi pana pe la vre-un metru. Din pacate este manual, dar, cu o bere rece.... gasim si petrol.
Cat despre cacastoare, parerea mea este sa nu abuzam de dl. Lulu, si nici de fortele noastre (ne trebuiesc ca sa ducem halba la gura, nu?). Mai simplu e sa angajam un palmas localnic, castiga si el un ban cinstit si iese si treaba faina.
Oricum ar fi, particip (inclusiv financiar), numai sa ma anuntati.
P.S. Se prinde si peste pe acolo?

Lista este in continuare deschisa pentru oricine doreste sa puna mana sau umarul la tyreaba
Burghiul este binevenit , in conditiile in care Lulu propusese sa imprejmuim cu sarma ghimpata locul , sarma sustinuta de pari .
Pentru cacastoare este vorbit deja , locul este ales , omul este desemnat , ramane doar punerea in practica
Anuntarea datei la care se face mobilizarea va fi ca si pana acum la acest topic , totul este sa aveti activat butonul de urmarire a subiectului ; voi anunta cu cel putin 10zile inainte
Daca citeai topicul de la inceput vedeai ca la 500m este balta de pescuit amenajata , la 300m este una salbatica si de pescuit se prinde peste atata timp cat ai scule , momeala , rabdarea si bafta necesare .

Te asteptam la o bere , un tzarush , un foisor , etc.... Very Happy Smile Very Happy
adrian05ro
adrian05ro
top membrii
top membrii

Mesaje : 1180
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti sector4

Sus In jos

Off Camping Tantava-Gradinari Empty Re: Off Camping Tantava-Gradinari

Mesaj  cristi nastase Joi Mai 10, 2012 12:03 pm

Cred ca cea mai buna varianta este cu burghiul .
Cel care-si face nevoile sapa o gropa si il decarteaza ,planteaza un pomisor si face doua lucruri bune ,scapa si de necaz si populeaza si padurea Laughing
Sau alta varianta,sapi o groapa ,si in loc de constructie iti pui o punga pe cap ...si buletinul atarnat de gat (sa stie lumea cine este fericitul )
Contra cainilor folositi aracul
cristi nastase
cristi nastase

Mesaje : 37
Data de inscriere : 24/02/2012
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Off Camping Tantava-Gradinari Empty Re: Off Camping Tantava-Gradinari

Mesaj  dorunegru Joi Mai 10, 2012 12:33 pm

Sa nu puna el aracul pe tine . Laughing affraid


dorunegru
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 123
Data de inscriere : 06/01/2012
Varsta : 54

Sus In jos

Off Camping Tantava-Gradinari Empty Re: Off Camping Tantava-Gradinari

Mesaj  LUPU CIPRIAN Joi Mai 10, 2012 1:25 pm

@ DORU , atentie ce vome puneti pe forum !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! riscati banarea pana pe 3 iun Wink

@ MArian Ciocan - curent 220 v am zis ca trebuie poate pt taierea lemnelor la dimensiune cu un flex cu foaie pt lemn sau au tu o scula de aia speciala de taiat "unghiulara" stii tu fierastrau cu foaie .....si consuma peste 1000w .

@ Bucataru - eu mi-a duc arac de acasa Wink
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Off Camping Tantava-Gradinari Empty Re: Off Camping Tantava-Gradinari

Mesaj  dorunegru Joi Mai 10, 2012 1:54 pm

Bei Lupe daca buda e la comun , nu te bagi la aracu' de mai sus tot la comun ?

dorunegru
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 123
Data de inscriere : 06/01/2012
Varsta : 54

Sus In jos

Off Camping Tantava-Gradinari Empty Re: Off Camping Tantava-Gradinari

Mesaj  cristi nastase Joi Mai 10, 2012 2:27 pm

Sa nu aduceti hartie ptr. buci ,aduc eu un sac de coceni batuti (si masca de gaze ), plus un bax de supozitoare HEMORZON (prietenii stiu de ce ... ) affraid
cristi nastase
cristi nastase

Mesaje : 37
Data de inscriere : 24/02/2012
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Off Camping Tantava-Gradinari Empty Re: Off Camping Tantava-Gradinari

Mesaj  LUPU CIPRIAN Joi Mai 10, 2012 2:29 pm

ok dar sa nu te stergi cu el la cur ! Wink
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Off Camping Tantava-Gradinari Empty Re: Off Camping Tantava-Gradinari

Mesaj  adrian05ro Vin Iul 27, 2012 10:02 am

de caterinka nu ne intrece nici dreaku' , sa mor io scratch

la nivel de declaratii stam foarte bine, mai greu cu mobilizarea si cu "pus osul la treaba"

in conditiile in care totul este MOKA , ce pretentii putem avea ? am"tras" de Lulu si l-am batut la cap sa ne lase sa facem acolo un loc de week-end , am facut apel catre toata lumea sa vina sa isi aleaga un loc printre copaci si sa si-l amenajeze fiecare cum doreste( sa taie crengile copacilor , sa niveleze terenul , sa scoata buturugile ramase de la taiatul salcamilor ) dar degeaba ; eu l-am platit si l-am cinstit pe Costica sa scoata buturugile si sa mai taie din iarba si nu am avut si nici nu voi avea pretentia sa iau bani cuiva , am facut-o din placere

singur nu pot face totul , si ma voi limita la locul pe care il ocup si imprejurimi; cine vrea sa vina si sa stea nu are decat sa puna mana sa faca - idei de amenajare a locului am si eu destule , dar pusul in practica este mai greu

asta e ! eu unul tin foarte mult la acesta locatie indiferent daca le place sau nu unora , si voi continua sa merg acolo
adrian05ro
adrian05ro
top membrii
top membrii

Mesaje : 1180
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti sector4

Sus In jos

Off Camping Tantava-Gradinari Empty Off-Camping "La Lulu"

Mesaj  adrian05ro Mier Dec 04, 2013 10:45 pm

In acesta primavara am pus de la mine bani si Ciocan a fost acolo cu un tractor multi-functional si a indreptat putin terenul.
Dupa aia am fost cu Nutzi si am semanat 6pungi de gazon peste pamantul ravasit. Tot pe banii mei.
Acum pot merge acolo 5-6 rulote lejer.

Am carat materiale si am muncit cu nea Costica si cu Generalu, si am facut "cacastoarea" , dar dat fiind faptul ca vreo 3-4 saptamani nu am mai trecut pe acolo tzaranii din zona au binevoit sa o ia cu totul. A ramas in schimb groapa.
Am pus o bariera la intrare , placute cu "Accesul interzis" in toate colturile parcelei , si un sant pentru a limita accesul cu caruta sau tractorul.
Intentionam sa fac si un put acolo , dar am avut 2probleme :
1. cel cu sculele de sapat a fost prins cu alte lucrari
2. singur nu vreau sa support cheltuielile de executie ; si nici sa muncesc singur

Pentru anul viitor cu siguranta se va institui o taxa de campare , cel putin 10RON/rulota/zi , pentru ca tin la silueta rulotistilor, cortistilor si a celor care vin la un gratar. Dupa cum se stie pomana ingrasa , si de doi ani tot pomana a fost acolo.
adrian05ro
adrian05ro
top membrii
top membrii

Mesaje : 1180
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti sector4

Sus In jos

Off Camping Tantava-Gradinari Empty Re: Off Camping Tantava-Gradinari

Mesaj  LUPU CIPRIAN Joi Dec 05, 2013 12:12 pm

Eu sunt dispus sa pun bani la lemne sa facem iar  WC ul  facem cheta  nu stiu......    e bine si cu 10 ron inclusiv cei care vin la gratar NU DOAR CEI CARE RAMANEM PESTE NOAPTE !
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Off Camping Tantava-Gradinari Empty Taxa acces

Mesaj  adrian05ro Joi Dec 05, 2013 12:40 pm

Trebuie sa fie instituita o taxa PENTRU TOTI , si din banii care se strang sa se mai faca ceva amenajari : imprejmuire, pietruire alee din padure , eventual un put pentru apa.
Idei de amenajare sunt destule, dar trebuiesc sustinute financiar de toti prin plata unei taxe. 
Cine vrea sa inteleaga destinatia acestei taxe - este foarte bine , cine nu - este liber sa mearga in oricare alta locatie.

Materialul pentru "fostul" WC l-am carat cu masina mea de la Lulu de la asociatie. L-a trimis pe nea Costica cu scule si in cateva ore l-am ridicat. M-a costat : 2ltr.benzina , un lant de drujba, 30RON lu'Costica pentru o bere si un pachet de tigari , 1/2kilogram cuie, 2mp de linoleum. Cu toate astea eu nu l-am folosit nici macar o data !Neutral 

Maine ma duc la Bolintin cu ceva treaba si la intoarcere o sa trec si pe la Lulu sa vorbesc cu el sa vedem ce ar fi de facut pentru la anu'. O sa trec si pe la padure sa vad ce mai este pe acolo. Revin cu poze.
adrian05ro
adrian05ro
top membrii
top membrii

Mesaje : 1180
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti sector4

Sus In jos

Off Camping Tantava-Gradinari Empty Poze mai recente

Mesaj  adrian05ro Mier Ian 01, 2014 1:47 pm

am fost la sfarsitul lui noiembrie acolo
toate la locul lor
aveti aici o pagina de facebook (tineti cursorul pe link si dupa ce isi schimba culoarea dati click)
https://www.facebook.com/pages/Campare-Tantava-La-LULU/445607442212089
adrian05ro
adrian05ro
top membrii
top membrii

Mesaje : 1180
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti sector4

Sus In jos

Off Camping Tantava-Gradinari Empty Traseu

Mesaj  adrian05ro Mier Apr 16, 2014 12:34 pm

Mai jos cateva poze cu traseul de urmat din Bucuresti , si coordonatele GPS in doua variante
Din pacate nu este disponibila varianta "street view" pentru a posta si cateva imagini de pe traseu
Eu zic ca explicatiile mele sunt destul de bune , dar daca totusi mai este cineva care are nevoie de detalii ma poate suna oricand .
In continuare ramane ca pentru acest an sa fie stransa de fiecare data o taxa , doantie , sau cum vreti sa-i spunem , pentru a mai aduce imbunatatiri locului, sau pur si simplu pentru a "lasa loc de buna ziua"
 
Off Camping Tantava-Gradinari Wiof3s

Off Camping Tantava-Gradinari 35l6r0j
adrian05ro
adrian05ro
top membrii
top membrii

Mesaje : 1180
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti sector4

Sus In jos

Off Camping Tantava-Gradinari Empty Re: Off Camping Tantava-Gradinari

Mesaj  adrian05ro Lun Mai 19, 2014 7:51 pm

Cred ca in sfarsit este momentul sa facem si ceva constructiv, de aceea revin  in atentia voastra cu urmatoarele :
Am discutat cu Lulu , administratorul de acolo, si mi-a spus ca poate vorbi cu cei de la balastiera sa aduca niste piatra din aia numita "refuz de ciur" sa o imprastie cu Fadroma pe drumul de acces din padure , ca sa scapam de stressul sleaurilor ce se fac  dupa o ploaie mai serioasa .
Pentru a sustine financiar acesta initiativa propun sa facem o cheta cu prima ocazie cand mergem acolo si sa trecem la treaba. Eu zic ca prima ocazie sa fie peste doua saptamani , adica 30/31mai/1iunie, pentru ca in week-end_ul ce urmeaza avem de sarbatorit Sfintii C-tin si Elena si nu cred ca o sa sacrifice cineva spritul in detrimentul muncii voluntare.
Deschiderea ,ca sa zic asa , a facut-o Cristi Stoica si a donat 60RON .
Eu desemenea voi da tot 60 RON , plus o sticla de whisky .
Oricine altcineva care  doreste sa participe si sa sustina benevol aceasta actiune este binevenit. 
Toti cei care vor sponsoriza actiunea vor avea gratuit camparea pentru tot anul 2014.  Daca fondurile stranse vor fi peste necesarul pietruirii drumului , vom folosi diferenta in primul rand la amenajarea a inca 2-3 locuri de rulota in padure.
adrian05ro
adrian05ro
top membrii
top membrii

Mesaje : 1180
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti sector4

Sus In jos

Off Camping Tantava-Gradinari Empty Re: Off Camping Tantava-Gradinari

Mesaj  adrian05ro Joi Iun 05, 2014 10:02 am

Saptamana trecuta am strans 300RON si I-am dat lui Lulu ca sa inceapa pietruirea drumului din padure

Aseara am vorbit cu Lulu si mi-a spus ca au adus piteris in capatul drumului din padure.
Dat fiind faptul ca si acolo a plouat destul de abundent in ultima vreme deocamdata nu se poate intra cu utilajul sa imprastie pietrisul prin padure.
Asadar asteptam ca saptamana asta sa avem 2-3zile insorite ca sa se zvante putin locul .
In alta ordine de idei , am gasit ceva materiale ca sa refacem WC-ul din padure , asa ca daca vremea o sa fie OK in week-end o sa trebuiasca sa ne mobilizam putin sa facem cateva amenajari : WC-ul , bariera , "coafat" coroanele pomilor , cel mai probabil si cosita iarba
Toti cei care si-au anuntat intentia de a dona bani pentru amenajare sunt asteptati in primul rand sa vada locatia , sa ne cunoastem mai bine si sa se convinga ca acolo se misca lucrurile. Vreau ca totul sa fie transparent.
adrian05ro
adrian05ro
top membrii
top membrii

Mesaje : 1180
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti sector4

Sus In jos

Off Camping Tantava-Gradinari Empty Re: Off Camping Tantava-Gradinari

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum