RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Bine ai venit ! se pare ca esti rulotist vesel !!
Pe acest forum membrii organizeaza intalniri dansante cu muzica , unori si peste miezul noptii.
Daca nu te regasesti aici , nu intra !!! ... e o tara libera..

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Bine ai venit ! se pare ca esti rulotist vesel !!
Pe acest forum membrii organizeaza intalniri dansante cu muzica , unori si peste miezul noptii.
Daca nu te regasesti aici , nu intra !!! ... e o tara libera..
RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

O SAPTAMINA IN AUSTRIA- Donau Fest 28 iunie-3 iulie

In jos

O SAPTAMINA IN AUSTRIA- Donau Fest 28 iunie-3 iulie Empty O SAPTAMINA IN AUSTRIA- Donau Fest 28 iunie-3 iulie

Mesaj  FamiliaRusu Vin Mai 18, 2012 1:47 am

O SAPTAMINA IN AUSTRIA

Plecare (din Bucuresti) : Miercuri ( cei din tara pot pleca in functie de distanta pina la camping Mako unde va fi si punctul de intilnire Miercuri seara ) - deci : Noaptea 1 = "Camping Mako"

28.06 - Joi = Camping Mako - Wiena - Handelskai - 430 km - ( Port ) - parcare - masa - pauza - continuare spre Grein pe malul Dunarii 170 km (prin Krems) - sosire si campare 1 Joi seara

29.06- Vineri = Program de voie, acomodare - La prinz variante - 1-vizitarea Muzeului zonal - cu traducator - 2 - balaceala la bazinul de inot Grein - 3 - excursii cu bicicletele pe malul opus.

30.06-Simbata -FESTIVALUL DUNAREA FARA GRANITE- traversare la organizatorii romani unde putem consuma produse romanesti alaturi de cele traditionale, bere, voie buna si multe poze

01.07-Duminica- Revenire dupa ziua precedenta, cu o cafea si 1- (2) citeva beri, la bordul unui vaporas de croaziera, aproximativ 1-2 ore. Pe seara, vizitare a orasului Grein si o inghetata

02.07-Luni - vizitarea Lagarului de la Mauthausen la 30 km ( optional ) completat cu shoping in magazinele de interes feminin. Seara de Luni 02, Cina Festiva in Terasa Campingului Grein.

03.07-Marti- Plecare spre Wiena - Budapesta - Arad cu pauza dupa Wiena ( 185 km ) la Bruck an der Leitha 2460 - Pe seara, se intra in Romania dupa care fiecare liber spre directia dorita.

In cazul in care aveti alte propuneri referitoare la traseu sau chiar si la program, nu e nici o problema. Aceasta este doar ceea ce am gindit pentru cei ce nu-si pot lua mai multe zile libere..

Costuri :

Cazare Camping Grein - 5 nopti x 18 euro = 90 euro / echipaj (conform intelegerii cu Jorj Colesnicov) - In pret sint incluse toate facilitatile campingului -mai putin netul
Bilet Muzeu Grein = 3,5 euro - Intrare la Bazin piscina locala = 2,5 euro - traversare vaporas 2 euro - (per pers) toate acestea fiind deja acordate cu discount
Posibilitatea inchirierii de biciclete din camping Grein (trebuie anuntat numarul) La masa festiva, decidem la alegere fiecare ce dorim, sau fixam un "meniu comun"


Linkuri cit si paginile de facebook -partenerul Colesnicov Jorj, deja a inclus excursia, pe pagina : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ... 212337052/

Donaugrenze in FLUSS - [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] - sau - [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ... tungen138/ -

Lagarul de la Mauthausen - [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] sau - [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Camping Grein - [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] - sau drumul-imagini-salupa: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

E un gen de FESTIVAL, petrecere organizata la Grein, unde sint invitati sa participe vecinii apropiati ai Austriei, tari Balcanice, pe Tema Dunarea cu vecinii sai
Festivalul e Simbata 30 Iunie, pe tot parcursul zilei, in orasul Grein, respectiv in zona Campingului dar si pe malul opus al Dunarii, traversarile cu vaporasele fiind gratuite
Sectia Romania, va fi pe malul celalat, alaturi de alte tari vecine noua. Important e ca, se poate participa la liber in ambele locatii, cite ore dorim. Va voi da si linkuri

Avind in vedere serbarea, festivalul, ne-am gindit, a face o excursie organizata a "rulotistilor din Romania", in aceasta perioada, cu sedere la camping si cu un program..

In caz ca va suride ideea si programul, va rog sa mentionati ( + propuneri si altele ) Am dori sa facem o "excursie organizata" pt a arata si Austriei ca " existam "

Imagini in detaliu- CAMPING GREIN 3-5 APRILE 2012 - Link pe SunPhoto.ro : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Daca vi se pare interesant discutam. Inscrise 2 familii. Stiu, si-mi pare rau ca multi au ales alte destinatii, dar mi-am facut..."datoria"... Smile Concedii placute tuturor !
FamiliaRusu
FamiliaRusu

Mesaje : 26
Data de inscriere : 09/03/2012
Varsta : 67
Localizare : Ploiesti

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum