RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Bine ai venit ! se pare ca esti rulotist vesel !!
Pe acest forum membrii organizeaza intalniri dansante cu muzica , unori si peste miezul noptii.
Daca nu te regasesti aici , nu intra !!! ... e o tara libera..

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Bine ai venit ! se pare ca esti rulotist vesel !!
Pe acest forum membrii organizeaza intalniri dansante cu muzica , unori si peste miezul noptii.
Daca nu te regasesti aici , nu intra !!! ... e o tara libera..
RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Herculane , Transalpina , Fagaras , Litoral

+5
Manu Dobre
Iancu Gabi
Relu Deliu
LUPU CIPRIAN
Sorin.Sibiceanu
9 participanți

In jos

Herculane , Transalpina , Fagaras , Litoral Empty Herculane , Transalpina , Fagaras , Litoral

Mesaj  Sorin.Sibiceanu Vin Dec 09, 2011 8:04 am

Buna dimineata si bine v-am gasit dragi mei , cineva spera ca am ramas fara ideei , imi cer scuze in public dar am revenit. Hai sa trecem la lucruri serioase , la anu vreau sa fac concediu in iunie iulie nu stiu exact perioada . Plecarea va fii din Bucuresti - Baile Herculane - Baia de Arama - Transalpina - Sebes - Sibiu - Fagaras - Intorsura Buzaului - Venus , sper din tot sufletul sa iasa aceasta iesire..




Sanatate
Sorin.Sibiceanu
Sorin.Sibiceanu
top membrii
top membrii

Mesaje : 236
Data de inscriere : 23/11/2011
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Herculane , Transalpina , Fagaras , Litoral Empty iesire 2012 - Sibiceanu

Mesaj  LUPU CIPRIAN Vin Dec 09, 2011 1:31 pm

noi intre 29iun - 9 iul 2012 vom fi in Grecia cu rulotele , daca nu este in periada aasta mergem si noi dar max 4 zile ... Sad
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Herculane , Transalpina , Fagaras , Litoral Empty Re: Herculane , Transalpina , Fagaras , Litoral

Mesaj  Relu Deliu Dum Dec 11, 2011 10:40 pm

Sibiciosul, detaliaza traseul si-l facem.
Pe unde vrei sa ajungi la Herculane?
Traseul e de 2-3 saptamani daca vrei sa vizitezi manastirile si pesterile Olteniei.
Relu Deliu
Relu Deliu
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 168
Data de inscriere : 22/11/2011
Varsta : 61
Localizare : mai toata ziua in Bucuresti, dar scap eu

Sus In jos

Herculane , Transalpina , Fagaras , Litoral Empty Re: Herculane , Transalpina , Fagaras , Litoral

Mesaj  Iancu Gabi Lun Dec 12, 2011 4:35 pm

si noi vrem al fel sa mergem ,vrem si Apuseni,dar ptr asta nu am concediu decit in septembrie1-15 sept
Iancu Gabi
Iancu Gabi
top membrii
top membrii

Mesaje : 244
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Herculane , Transalpina , Fagaras , Litoral Empty Re: Herculane , Transalpina , Fagaras , Litoral

Mesaj  Sorin.Sibiceanu Vin Ian 13, 2012 8:59 pm

Sefu" a scris:Sibiciosul, detaliaza traseul si-l facem.
Pe unde vrei sa ajungi la Herculane?
Traseul e de 2-3 saptamani daca vrei sa vizitezi manastirile si pesterile Olteniei.

Plecarea din Buc. - Pit. - Cr. - Orsova o seara - Herculane campare acolo 5 zile , mers sa vizitez Moldova Noua , Clisura Dunarii , Pesteri etc. Plecare prin Baia de Arama ,intrare pe Transalpina prin Novaci ,inoptat 2 seri sau 1 pe Transalpina , plecat Sebes - Sibiu - Laguna Albastra 3 zile , plecare Bv- Bz - Venus.
Pentru mai multe detalii vorbim la un spritz , poate schimbam perioada ..


De trailes Baftalo
Sorin.Sibiceanu
Sorin.Sibiceanu
top membrii
top membrii

Mesaje : 236
Data de inscriere : 23/11/2011
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Herculane , Transalpina , Fagaras , Litoral Empty Re: Herculane , Transalpina , Fagaras , Litoral

Mesaj  Sorin.Sibiceanu Mier Feb 08, 2012 8:08 am

Daca sint doritori hai sa ne gandim sa schimbam perioada , eu vreau neaaparat sa ajung la Herculane ca vreau sa fac si ceva tratament .

Astept propuneri de schimbarea perioadei....
Sorin.Sibiceanu
Sorin.Sibiceanu
top membrii
top membrii

Mesaje : 236
Data de inscriere : 23/11/2011
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Herculane , Transalpina , Fagaras , Litoral Empty Re: Herculane , Transalpina , Fagaras , Litoral

Mesaj  Manu Dobre Vin Feb 10, 2012 10:00 pm

salut!!

Si eu vreau s-a ajung la herculane.Pentru cazane,baia de arama.Noi putem s-a mergem 7 zile maxim
Manu Dobre
Manu Dobre
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 98
Data de inscriere : 10/01/2012
Localizare : Bucuresti ,sector 4

Sus In jos

Herculane , Transalpina , Fagaras , Litoral Empty Re: Herculane , Transalpina , Fagaras , Litoral

Mesaj  Sorin.Sibiceanu Vin Feb 10, 2012 10:56 pm

Salut , mergem dar sa planuim perioada , vrea sa mearga si SEFU
Sorin.Sibiceanu
Sorin.Sibiceanu
top membrii
top membrii

Mesaje : 236
Data de inscriere : 23/11/2011
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Herculane , Transalpina , Fagaras , Litoral Empty Re: Herculane , Transalpina , Fagaras , Litoral

Mesaj  Vizitator Sam Feb 11, 2012 7:30 am

si noi vrem dar sa vedem perioada ca suntem in cls a VIII-a si avem capacitatea,cred ca spre sfirsitul lui august inceput de septembrie

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Herculane , Transalpina , Fagaras , Litoral Empty Re: Herculane , Transalpina , Fagaras , Litoral

Mesaj  Sorin.Sibiceanu Lun Feb 20, 2012 1:03 pm

Sorin.Sibiceanu a scris:
Sefu" a scris:Sibiciosul, detaliaza traseul si-l facem.
Pe unde vrei sa ajungi la Herculane?
Traseul e de 2-3 saptamani daca vrei sa vizitezi manastirile si pesterile Olteniei.

Plecarea din Buc. - Pit. - Cr. - Orsova o seara - Herculane campare acolo 5 zile , mers sa vizitez Moldova Noua , Clisura Dunarii , Pesteri etc. Plecare prin Baia de Arama ,intrare pe Transalpina prin Novaci ,inoptat 2 seri sau 1 pe Transalpina , plecat Sebes - Sibiu - Laguna Albastra 3 zile , plecare Bv- Bz - Venus.
Pentru mai multe detalii vorbim la un spritz , poate schimbam perioada ..


De trailes Baftalo

Aici vreau sa mai fac o adaugare , de la Sebes se va merge la Cheile Turzii pentru vizitarea salinei este ceva de vis si nu vreau sa pierd asa ceva . Dupa care voi merge la Laguna si restul ..
Sorin.Sibiceanu
Sorin.Sibiceanu
top membrii
top membrii

Mesaje : 236
Data de inscriere : 23/11/2011
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Herculane , Transalpina , Fagaras , Litoral Empty Re: Herculane , Transalpina , Fagaras , Litoral

Mesaj  LUPU CIPRIAN Lun Feb 20, 2012 2:31 pm

la Laguna merg si eu dar nu mai mult de 2 nopti
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Herculane , Transalpina , Fagaras , Litoral Empty Re: Herculane , Transalpina , Fagaras , Litoral

Mesaj  adrian05ro Mier Mar 21, 2012 11:18 am

la Herculane este un ( hai sa-i spun ) camping mai sus de statiune pe drumul spre 7Izvoare , Baia de Arama
este in curte la tanti Maria , chiar langa un strand cu apa termala
conditiile sunt modeste ( are in curte o constructie cu 4WC-uri , cu 2chiuvete la iesire ) si o cismea in curte cu 2robineti deasupra unui jgheab de ciment
se poate lua si curent , dar fara consumatori mari pentru ca instalatia este destul de firava
ca pret stiu ca am platit ceva in jur de 15RON/rulota , adica mai mult decat de bun simt

daca este vorba de inceputul lui septembrie s-ar putea sa mergem si noi

Cheile Turzii sunt Ok , se poate campa acolo off-camping
Salina de la Turda este super-tare ; nu degeaba s-au investit acolo "o caruta" de bani - o recomand ca punct de atractie
adrian05ro
adrian05ro
top membrii
top membrii

Mesaje : 1180
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti sector4

Sus In jos

Herculane , Transalpina , Fagaras , Litoral Empty Re: Herculane , Transalpina , Fagaras , Litoral

Mesaj  Ninel Gavanescu Dum Apr 01, 2012 8:42 am

AM INCERCAT aceasta experienta acum 2 ani si va spun ca nu se merita , este obositor , iar la sfarsitul concediului eram mai obositi decat initial , in plus pentru ,,a stoarce " totul din fiecare regiune vizitata trebuie timp si relaxare.
Ninel Gavanescu
Ninel Gavanescu

Mesaje : 32
Data de inscriere : 24/02/2012
Varsta : 51
Localizare : ALEXANDRIA

Sus In jos

Herculane , Transalpina , Fagaras , Litoral Empty Re: Herculane , Transalpina , Fagaras , Litoral

Mesaj  Sorin.Sibiceanu Joi Iun 07, 2012 8:40 am

Salut , din motive personale se va scurta traseul si anume se va merge in Laguna dupa care se va continua pe trans alpina cu sosire in Bucuresti . Se pare ca dupa acest traseu vreau sa merg si la mare la Venus la camping Palace dar sa vedem cum stam cu timpul .

Asa ca lista se va curge in continuare dar sa vedem exact cand va fii plecarea , eu cred ca undeva dupa 9.07.2012 daca sint doritori sint asteptati ...
Sorin.Sibiceanu
Sorin.Sibiceanu
top membrii
top membrii

Mesaje : 236
Data de inscriere : 23/11/2011
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Herculane , Transalpina , Fagaras , Litoral Empty Re: Herculane , Transalpina , Fagaras , Litoral

Mesaj  cornel ilie Joi Iun 07, 2012 7:55 pm

Salut sorin,eu vreau sa fac un traseu,Galati-pitesti-craiova-herculane-baia de arama-defileul jiului-hateg-baile felix-sovata-baile tusnad-covasna-intorsura buzaului-buzau-galati,si la urma marea,deja ma interesez de starea drumurilor,cine stie cum sunt drumurile,daca ati fost recent va rog sa ma ajutati cu detalii.
multumesc anticipat
cornel ilie
cornel ilie

Mesaje : 3
Data de inscriere : 04/06/2012
Varsta : 54
Localizare : Galati

Sus In jos

Herculane , Transalpina , Fagaras , Litoral Empty Re: Herculane , Transalpina , Fagaras , Litoral

Mesaj  Gabi Serban Joi Iun 07, 2012 9:12 pm

Cornele, merg si eu. Cool
Imi place traseul. Spune cand este plecarea.

Gabi Serban

Mesaje : 1
Data de inscriere : 20/05/2012

Sus In jos

Herculane , Transalpina , Fagaras , Litoral Empty Re: Herculane , Transalpina , Fagaras , Litoral

Mesaj  cornel ilie Joi Iun 07, 2012 10:42 pm

Gabi Serban a scris:Cornele, merg si eu. Cool
Imi place traseul. Spune cand este plecarea.
Numai sunt locuri,sau ocupat!!! Laughing
cornel ilie
cornel ilie

Mesaje : 3
Data de inscriere : 04/06/2012
Varsta : 54
Localizare : Galati

Sus In jos

Herculane , Transalpina , Fagaras , Litoral Empty Re: Herculane , Transalpina , Fagaras , Litoral

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum