RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Bine ai venit ! se pare ca esti rulotist vesel !!
Pe acest forum membrii organizeaza intalniri dansante cu muzica , unori si peste miezul noptii.
Daca nu te regasesti aici , nu intra !!! ... e o tara libera..

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Bine ai venit ! se pare ca esti rulotist vesel !!
Pe acest forum membrii organizeaza intalniri dansante cu muzica , unori si peste miezul noptii.
Daca nu te regasesti aici , nu intra !!! ... e o tara libera..
RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Camping strand Laguna Albastra

+3
LUPU CIPRIAN
adrian05ro
Sorin.Sibiceanu
7 participanți

In jos

Camping strand Laguna Albastra  Empty Camping strand Laguna Albastra

Mesaj  Sorin.Sibiceanu Mier Feb 22, 2012 8:18 am

Dupa cum spune si titlul Laguna Albastra , da , este situat in Fagaras la intrare . Aici majoritatea se axeaza pe stand care este cotat de 3 *** dar se poate merge cu rulota si campa fara nici un mare efort . Pe linga stand , camping exista si 3 lacuri de pescuit unde se poate prinde peste fara probleme
Preturile dupa cum urmeaza:
- campare 30 ron /zi/echipaj
- strand 20ron/zi/persoana
- pescuit 10ron/zi
Patronul Ovidiu este un om extraordinar , se poate discuta cu el fara mare efort si te asculta si totodata incearca sa-ti satisfaca doleantele . Eu anul trecut am platit 85ron/zi dupa ce am discutat cu mama patronului pentru ca nu era el , iar dupa ce am vorbit cu el ajunsesem la un pret cu totate incluse de 55 ron dar a fost prea tarziu ca plecam acasa
Anul acesta vreau sa ajung iar acolo (doar in cursul saptamanii) , dar vorbesc direct cu el sa pot obtine pret bun si tot atunci vreau sa scot pret bun si pentru forumul nostru ..
Diseara vin cu poze facute la aceasta locatie ..


Multumesc
Sorin.Sibiceanu
Sorin.Sibiceanu
top membrii
top membrii

Mesaje : 236
Data de inscriere : 23/11/2011
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Camping strand Laguna Albastra  Empty nu-i rau .........DAR

Mesaj  adrian05ro Mier Feb 22, 2012 9:19 am

aia este locatie de concediu unde sa stai cel putin 4-5 zile ca sa se merite "deranjul" pana acolo

in ceea ce priveste pretul eu credeam ca sunt talhari aia de la Baile Felix care mi-au luat 60ron/zi , dar se pare ca nici cu astia de la Laguna nu imi este rusine

la Dragos la Ciofrangeni am platit in primvara trecuta 50RON/zi ( pentru ca nu era el acolo si nevasta-sa Luminita nu a luat decizia de a ne acorda o reducere ) iar in vara am platit 35RON/zi/rulota cu curent inclus , toalete curate , dus cu apa calda , si mini-piscina aia care a fost la super-inaltime
am facut acolo o petrecere de Sf.Maria care a ramas in sufletul nostru ca fiind una dintre cele mai reusite
adrian05ro
adrian05ro
top membrii
top membrii

Mesaje : 1180
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti sector4

Sus In jos

Camping strand Laguna Albastra  Empty Re: Camping strand Laguna Albastra

Mesaj  LUPU CIPRIAN Mier Feb 22, 2012 2:21 pm

LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Camping strand Laguna Albastra  Empty Re: Camping strand Laguna Albastra

Mesaj  Sorin.Sibiceanu Mier Feb 22, 2012 2:47 pm




postarea a fost mutata aici :
https://rulotistiiveseli.forumgratuit.ro/t56-paste-2012#776

si se va continua si cu raspunsul lui Adrian + alte discutii tot la discutii despre Ciofrangeni si paste ....
Sorin.Sibiceanu
Sorin.Sibiceanu
top membrii
top membrii

Mesaje : 236
Data de inscriere : 23/11/2011
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Camping strand Laguna Albastra  Empty Re: Camping strand Laguna Albastra

Mesaj  Relu Deliu Mier Feb 22, 2012 2:51 pm

Personal recomand locul doar pentru popas 2-3zile maxim si doar in timpul saptamanii.
Locul este frumos, curat, de buna calitate, dar bun pentru odihna in tranzit.
Relu Deliu
Relu Deliu
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 168
Data de inscriere : 22/11/2011
Varsta : 61
Localizare : mai toata ziua in Bucuresti, dar scap eu

Sus In jos

Camping strand Laguna Albastra  Empty Re: Camping strand Laguna Albastra

Mesaj  Petre Scolareanu Mier Feb 22, 2012 2:53 pm

Eu am rulota la Laguna Albastra din decembrie, imediat dupa ce s-a terminat intalnirea de la 1 Decembrie, acolo am facut si revelionul, am vrut sa facem si ziua indragostitilor dar vremea ne-a fost potrivnica si petrecerea dedicata zilei internationale a femeii tot acolo o vom face.
Locatia excelenta, patronul super caracter, mancare prea buna si prea multa si formatia super!
Daca ar fi dupa mine, acolo as tine rulota in permanenta, mai ales ca nu e asa o distanta mare pana la ea de aici din Bucuresti.
Petre Scolareanu
Petre Scolareanu

Mesaje : 45
Data de inscriere : 08/02/2012
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti - sector 3

Sus In jos

Camping strand Laguna Albastra  Empty Re: Camping strand Laguna Albastra

Mesaj  LUPU CIPRIAN Mier Feb 22, 2012 3:12 pm

oo informatie buna ! zi-ne cat costa sa o tii acolo pe luna ..... sau cum e treaba ...
am vazut ca ACCCR ul a facut intalnire de revelion f frumoasa acolo ..... Smile
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Camping strand Laguna Albastra  Empty Re: Camping strand Laguna Albastra

Mesaj  Petre Scolareanu Mier Feb 22, 2012 6:35 pm

Pentru membrii asociati din cadrul ACCCR taxele de parcare pe timpul iernii sunt zero (O), iar la revelion am platit 25lei/zi camparea si 150lei/persoana masa de revelion+masa de pe 01.01.2012(carnaval).
Pentru ziua internationala a femeii (masa festiva pe 10 martie) pret 70lei/persoana masa festiva + 25lei/zi camparea.
Petre Scolareanu
Petre Scolareanu

Mesaje : 45
Data de inscriere : 08/02/2012
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti - sector 3

Sus In jos

Camping strand Laguna Albastra  Empty Re: Camping strand Laguna Albastra

Mesaj  harybald Mier Feb 22, 2012 8:42 pm

frumos revelion....si isi merita toti bani.. nu stiu cum o fi vara dar iarna merita sa ti rulota acolo...
harybald
harybald
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 79
Data de inscriere : 23/01/2012
Varsta : 53
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Camping strand Laguna Albastra  Empty Re: Camping strand Laguna Albastra

Mesaj  LUPU CIPRIAN Mier Mai 16, 2012 8:58 pm

film - de - prezentare facuta de NElu Predonu

LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Camping strand Laguna Albastra  Empty Re: Camping strand Laguna Albastra

Mesaj  LUPU CIPRIAN Joi Mai 17, 2012 5:46 pm

copiat de la MIhai GH. MMG

LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Camping strand Laguna Albastra  Empty Re: Camping strand Laguna Albastra

Mesaj  IRINA Vin Mai 18, 2012 2:37 pm

Din punctul meu de vedere strandul este superb , si merita fiecare banut . Felicitari d.lui Predonu si d.lui Mihai ( MMG) pt filmele realizate . Vom fii si noi prezenti in acest complex pe 1 iunie , impreuna cu fam. Iancu si toti ceilalti membrii ai clubului Rv . Cine mai doreste sa ni se alature , este bine venit ! Pe data de 4 iunie vom parasi complexul , desi , frumos ar fii fost sa mai fii stat o saptamana . Dar vorba mamei d;lui Admin " Unii dintre noi mai au si servici " Razz
IRINA
IRINA
Admin
Admin

Mesaje : 131
Data de inscriere : 24/11/2011
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Camping strand Laguna Albastra  Empty Re: Camping strand Laguna Albastra

Mesaj  LUPU CIPRIAN Lun Iun 25, 2012 9:27 pm

tot dela profesoru de rulotism...... copy paste Wink


LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Camping strand Laguna Albastra  Empty Re: Camping strand Laguna Albastra

Mesaj  LUPU CIPRIAN Mar Iul 10, 2012 4:36 pm

Impreuna cu fam. Stoica si Sibiceanu am fost la Laguna Albastra de luni h 12 pana vineri h 12 .
Mentionez ca am avut legitimatii FICC , toti , mai putin Gica Papuc care a platit separat dar a stat 2 zile .

Pt cele 4 nopti am platit 100 ron de rulota , curent inclus .
Pt intrarile la strand 2 adulti x20 ron = 40 ron avand in vedere ca o zi am fost plecati de la 10 la h 18 , ( am anuntat si ne-a notat la poarta ) , iar vineri la h 11 am fost sa platim anuntand ca strangem , am fost taxati doar 3 zile x 40 = 120 ron , apoi din totalul de 100+ 120 =220 ron doamna ( mama lui Ovidiu), ne -a mai scazut suplimentar inca 20 ron si ne-a spus ca mai putem ramane sa facem o baie inainte de plecare, sa nu ne grabim .
Total 200 ron rulota 2 pers de luni pana vineri .
Familiei Sibiceanu avand copilul cat de cat mic 5 ani , nu i-au perceput taxa pt acesta .
In incinta intr-una din zile am servit la restaurant , meniul "casei " 15 ron - ciorba + felul 2 si am fost multumiti .
Se poate comanda dincolo la terasa si pizza diverse sortimente 15-19 ron .
Zilnic a fost vreme buna, zilele in care ploua nu se taxeaza ( intrare bazin ) , oamenii -s super amabili .
Am vorbit si cu dl. Ovidiu inainte de a ajunge acolo ,pt a ne anunta prezenta , acesta tocmai pleca in Austria fapt pt care la fata locului am discutat doar cu mama acestuia care , repet este f f amabila !
Am gasit loc la umbra , am campat in zona unde au fost campati Titel Cojocaru si Vali Dumitru . ( la 1 iun. )
PT A PUTEA MENTINE PARTENERIATUL SI AVANTAJELE CREATE MEMBRILOR ASOCIATI DE CATRE DL OVIDIU , VA RECOMAND VA MERGETI IN ACEASTA LOCATIE , MERITA FIECARE BANUT PLATIT !

Am sa fac un topic separat cu impresii si imagini din concediul nostru , circuit in care am inclus si Laguna .
Alte detalii ale locatiei :
- aveti la 2 km catre Fagaras in rond , la intrare in oras , magazinele Kaufland si LIDL .
- in zona in care am campat noi este o cismea cu 2 iesiri , la una am conectat o mufa rapida si ne-am tras furtunul din dotare pt. a avea acces facil la apa .
- pe jumatatea suprafetei terenului de sport adica pe cca 1000 mp , este amenajata o pista de karting - tarif 10 ron - 10 ture.
In imagine este subsemnatu' dupa 2 beri la volan Smile
Camping strand Laguna Albastra  Dscn6419


Cealalta jumatate a ramas asa cum era teren de fotbal , am jucat si noi un tenis de picior - accesul se face GRATUIT .
Se pot face plimbari cu hidrobicicleta pe lac ( GRATUIT ) .
Se poate pescui , am prins in 2 h seara pe la h 18 cu Sibiceanu cam 10-15 carasi , de data asta i-am eliberat in tigaie nu in apa ....
Taxa pescuit este 10 ron/ zi , noua nu ne-a mai luat taxa .... eram deja de-ai casei ....
In masura in care aveti nevoie de un pahar sau 2 de gheata ( cuburi ) , cereti baiatului de la bar ( terasa ) si va serveste e dragut , ( am fost si noi cu el , zilnic)

Program tobogane acvatice - din 2 in 2 h merg cate 30 min , toate .

Camping strand Laguna Albastra  Dscn6394w


Camping strand Laguna Albastra  Dscn6402m


Observatie : NU LASATI copiii nesupravegheati pt. ca apa din bazinul cu trambulina are adancime de peste 7 m !
Celalalt bazin , cel principal , are 3 partitii , speciale pt copii , ( dedicate ) pe care le puteti vedea in ultima fotografie .

IN opinia mea este o locatie care bate hotelurile de 3-4 stele din Turcia sau Grecia la orice ora , fiind la munte si " aproape de casa ", avand multe facilitati de oferit la preturi romanesti , fiind situata relativ central in Romania si nu in ultimul rand avand obiective turistice de vizitat cum ar fi :
- Herghelia de la Sambata de jos + Castel Brukental
- Manastirea Bracoveanu ( Sambata de Sus )
- Cetatea Fagaras + muzeu arme si artefacte
- Complex Fantanita Craiesei - balta pescuit , agrement , restaurant - terasa

Am sa detaliez locurile enumerate mai sus pe care le-am vizitat , dar am s-o fac intr-un topic dedicat , la imagini si impresii din excursii , pt ca doresc sa evidentiez si pozitia geografica a acestei locatii , ce te poate avantaja daca doresti a face un circuit cum am facut noi : Bucuresti , Busteni ( Valea Cerbului - off camping ) , Fagaras ( Laguna Albastra ) , Sighisoara ( Camping strand Aquaris ) , Sovata ( Camping Stana de Vale ) , Cheile Rasnoavei ( off camping ) , Bucuresti - total 15 zile, media fiind de 4 zile in fiecare locatie .
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Camping strand Laguna Albastra  Empty Re: Camping strand Laguna Albastra

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum