RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Bine ai venit ! se pare ca esti rulotist vesel !!
Pe acest forum membrii organizeaza intalniri dansante cu muzica , unori si peste miezul noptii.
Daca nu te regasesti aici , nu intra !!! ... e o tara libera..

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Bine ai venit ! se pare ca esti rulotist vesel !!
Pe acest forum membrii organizeaza intalniri dansante cu muzica , unori si peste miezul noptii.
Daca nu te regasesti aici , nu intra !!! ... e o tara libera..
RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

OLANDEZII sunt mult mai informati ca noi despre campinguri in Romania

4 participanți

In jos

OLANDEZII sunt  mult mai informati ca noi despre campinguri in Romania Empty OLANDEZII sunt mult mai informati ca noi despre campinguri in Romania

Mesaj  LUPU CIPRIAN Mier Oct 17, 2012 9:54 pm

Am fost socat cand mi a dat Rusu Mihai acest link cat de bine sunt olandezii informati despre posibilitatile de campare in Romania

aveti si poze si site uri si date exacte pe judete ,,,,,,,,,,,,,,,, repet am fost socat ....

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

OLANDEZII sunt  mult mai informati ca noi despre campinguri in Romania Empty Re: OLANDEZII sunt mult mai informati ca noi despre campinguri in Romania

Mesaj  Nelu Predonu Joi Oct 18, 2012 8:39 am

Da Ciprian, o baza de date impresionanta.

Stiu ca si ministerul are in evidente aceasta baza de date facuta de olandezi. Nu intamplator olandezii sunt principalii investitori in dezvoltarea structurii de campare din Romania.

Ma gandesc din ce in ce mai serios sa investesc si eu in constructia unui camping. Inca nu sunt hotarat cu privire la locatie. Deocamdata am doua variante: Costinesti sau zona limitrofa a mun. Bucuresti.
Nelu Predonu
Nelu Predonu

Mesaje : 45
Data de inscriere : 27/04/2012
Varsta : 64
Localizare : Voluntari-Ilfov

Sus In jos

OLANDEZII sunt  mult mai informati ca noi despre campinguri in Romania Empty Re: OLANDEZII sunt mult mai informati ca noi despre campinguri in Romania

Mesaj  arcadie.sandu Joi Oct 18, 2012 10:01 am

Ziua Buna,

Lipsa unui camping in imediata apropiere a Bucurestiului (cu conditii) face sa nu opreasca strainii in tranzit prin romania la Bucuresti, iar cel putin vara, colegii din tara in drum spre litoral sa "traga tare" sa ajunga pentru ca nu au unde sa traga ( decat un semi off).

Cred ca pentru strainii care ne viziteaza tara ar fi un punct de interes si oricum pe langa asta ar mai fi ceva idei dar e prea dimineata si nu pot procesa foarte bine Very Happy

O zi buna!
arcadie.sandu
arcadie.sandu
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 88
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 50
Localizare : bucuresti, sector 5

Sus In jos

OLANDEZII sunt  mult mai informati ca noi despre campinguri in Romania Empty Re: OLANDEZII sunt mult mai informati ca noi despre campinguri in Romania

Mesaj  Nelu Predonu Joi Oct 18, 2012 12:37 pm

arcadie.sandu a scris: ... Lipsa unui camping in imediata apropiere a Bucurestiului (cu conditii) face sa nu opreasca strainii in tranzit prin romania la Bucuresti, iar cel putin vara, colegii din tara in drum spre litoral sa "traga tare" sa ajunga pentru ca nu au unde sa traga ( decat un semi off). Cred ca pentru strainii care ne viziteaza tara ar fi un punct de interes ...

Exact pentru cele mentionate de tine Sandu, am in cap aceasta posibila locatie.

Din pacate, in zona limitrofa Bucurestiului nu exista un astfel de camping, un camping de tranzit in principal, cu acces direct din centura sau din unul din DN-urile ce pleaca din capitala. Sigur, pentru un astfel de camping ar fi necesari un minim de 20-30.000 mp. In extrasezon, acesta ar putea prelua si o parte din rulotele aflate la iernat in interiorul capitalei.
Nelu Predonu
Nelu Predonu

Mesaje : 45
Data de inscriere : 27/04/2012
Varsta : 64
Localizare : Voluntari-Ilfov

Sus In jos

OLANDEZII sunt  mult mai informati ca noi despre campinguri in Romania Empty Re: OLANDEZII sunt mult mai informati ca noi despre campinguri in Romania

Mesaj  LUPU CIPRIAN Joi Oct 18, 2012 1:36 pm

Eu zic ca poate avea si mult mai putin adica 5000mp din care spatiu de campare sa fie 4000mp in 50 parcele de cate 80mp.
Fiind de tranzit e ok si cu o capacitate de max 50 de rulote.
Ar fi si bun de wekend pt Bucuresteni in masura in are ar fi inacadrat intr-o zona verde .... iar daca se pune problema de iernat atunci pe o parcela pot sta si 3-4 buc in stationare / parcare ....
Am discutat asta si cu Sandu Matei care am inteles ca are un teren pe laSalajan daca nu ma insel ... si tot asa e o suprafata considerabila .......
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

OLANDEZII sunt  mult mai informati ca noi despre campinguri in Romania Empty Re: OLANDEZII sunt mult mai informati ca noi despre campinguri in Romania

Mesaj  arcadie.sandu Joi Oct 18, 2012 8:21 pm

Domnule Nelu,
In functie de dorintele Dumneavoastra si de intentii va transmit pe aceasta cale disponibilitatea mea de a va da unele idei (poate viabile, poate nu) despre o astfel de acctiune de a deschide un camping in vecinatatea Bucurestiului (despre ideea de a deschide unul pe litoral, acolo cararea este "batatorita" de celelalte campinguri si stiti poate mai bine ce aveti de facut).

Oricum aveti sustinerea mea in orice a-ti intreprinde. Shocked
arcadie.sandu
arcadie.sandu
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 88
Data de inscriere : 01/03/2012
Varsta : 50
Localizare : bucuresti, sector 5

Sus In jos

OLANDEZII sunt  mult mai informati ca noi despre campinguri in Romania Empty Re: OLANDEZII sunt mult mai informati ca noi despre campinguri in Romania

Mesaj  Costin Ene Vin Oct 19, 2012 8:04 am

buna ziua,

referitor la acest subiect vin si eu cu propunerea mai veche care se adreseaza tuturor doritorilor de aer curat ,drumetii,picnicuri,corturi ...etc

Colina Bike a fost si ramane in continuare ideea mea ,dar nu am avut nici un fel de suport pana acum ,in afara de 2 rulotisti care m-au sfatuit cu ceva idei la fata locului.Pacat ar fi iesit ceva frumos.Din pacate imi depasesc limitele ca sa pot sustine singur un astfel de proiect.

totusi am reusit sa marchez ca la carte un traseu de mountain bike pana la Recea (3 km),sa curat terenul,sa amenajez intrarea,tomberon de colectare gunoi....si cam atat

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Costin Ene
Costin Ene
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 123
Data de inscriere : 27/08/2012
Varsta : 49
Localizare : Ploiesti

http://tutungerie.shopmania.biz

Sus In jos

OLANDEZII sunt  mult mai informati ca noi despre campinguri in Romania Empty Re: OLANDEZII sunt mult mai informati ca noi despre campinguri in Romania

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum