RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Bine ai venit ! se pare ca esti rulotist vesel !!
Pe acest forum membrii organizeaza intalniri dansante cu muzica , unori si peste miezul noptii.
Daca nu te regasesti aici , nu intra !!! ... e o tara libera..

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Bine ai venit ! se pare ca esti rulotist vesel !!
Pe acest forum membrii organizeaza intalniri dansante cu muzica , unori si peste miezul noptii.
Daca nu te regasesti aici , nu intra !!! ... e o tara libera..
RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sarbatoarea Rusaliilor 2012

+8
Niky Radu
Gica Cobzarenco
Vali P
LUPU CIPRIAN
dorunegru
Sorin.Sibiceanu
Aurelian Zarnescu
adrian05ro
12 participanți

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

In jos

Sarbatoarea Rusaliilor 2012  - Pagina 3 Empty Re: Sarbatoarea Rusaliilor 2012

Mesaj  Gica Cobzarenco Lun Mai 28, 2012 7:43 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



Luata de aici: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

In NORD (partea de sus a imaginii):Hanul Piratilor care se afla de fapt in Mamaia Sat si mai la nord cca 4 Km Navodari

In SUD (partea de jos): statiunea Mamaia

Propunerea lui Ciprian este excelenta si se procedeaza astfel: inainte de calea ferata aflata pana la podul peste canalul Poarta Alba -Midia Navodari se face stinga spre Nazarcea se trece de aceasta si se ajunge la E 60 Constanta Harsova;se vireaza dreapta si dupa cca 6 Km se ajunge la un sens giratoriu (inainte de Ovidiu) unde se vireaza stanga spre Lumina -Navodari (nu se intra in locaitate)se continua drumul peste podul de la ecluza canalului apoi spre statiunea Mamaia;Pe partea stinga dupa chempingul Hanul Piratilor urmeaza chemping S si apoi chemping Pescaresc
Gica Cobzarenco
Gica Cobzarenco

Mesaje : 16
Data de inscriere : 15/02/2012
Varsta : 71
Localizare : Constanta

Sus In jos

Sarbatoarea Rusaliilor 2012  - Pagina 3 Empty Re: Sarbatoarea Rusaliilor 2012

Mesaj  george chirila Lun Mai 28, 2012 9:23 pm

Beei vecine ,iar ma iei in " tarbaca " ? Vroiam sincer sa aflu minusurile si plusurile fiecarei locatii .Am inteles ca nu ai nimic impotriva vreunei locatii ca - omu' sfinteste locu' ,dar nu este mereu adevarat . Am inteles ,de exemplu ca la Camping Pescaresc dusurile si wc-urile lasa de dorit ,fata de Camping Palace .Acum sa dau 15 lei si sa nu-mi pot face un dus in liniste ,sa stau cu ochii pe ceas ca-n armata ca se termina timpul de apa calda ,sau sa-mi fac " necesitatile fiziologice " prin nu stiu ce boscheti ,ca nu pot intra de miros in " buda " . Parerea mea . Si nu te mai aprinde asa repede ,ca dauneaza grav sanatatii Razz Razz . Fii mai relaxat ,ce dracu ',doar suntem umanisti ,nu ?cheers cheers
george chirila
george chirila
top membrii
top membrii

Mesaje : 658
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 55
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Sarbatoarea Rusaliilor 2012  - Pagina 3 Empty Re: Sarbatoarea Rusaliilor 2012

Mesaj  Gica Cobzarenco Lun Mai 28, 2012 9:39 pm

george chirila a scris:Beei vecine ,iar ma iei in " tarbaca " ? Vroiam sincer sa aflu minusurile si plusurile fiecarei locatii .Am inteles ca nu ai nimic impotriva vreunei locatii ca - omu' sfinteste locu' ,dar nu este mereu adevarat . Am inteles ,de exemplu ca la Camping Pescaresc dusurile si wc-urile lasa de dorit ,fata de Camping Palace .Acum sa dau 15 lei si sa nu-mi pot face un dus in liniste ,sa stau cu ochii pe ceas ca-n armata ca se termina timpul de apa calda ,sau sa-mi fac " necesitatile fiziologice " prin nu stiu ce boscheti ,ca nu pot intra de miros in " buda " . Parerea mea . Si nu te mai aprinde asa repede ,ca dauneaza grav sanatatii Razz Razz . Fii mai relaxat ,ce dracu ',doar suntem umanisti ,nu ?cheers cheers

Grupurile sanitare sunt OK!!!!!!

In 2009 s-a schimbat proprietarul;multe din cele scrise pe blog nu mai sunt reale!
Gica Cobzarenco
Gica Cobzarenco

Mesaje : 16
Data de inscriere : 15/02/2012
Varsta : 71
Localizare : Constanta

Sus In jos

Sarbatoarea Rusaliilor 2012  - Pagina 3 Empty Re: Sarbatoarea Rusaliilor 2012

Mesaj  adrian05ro Lun Mai 28, 2012 10:51 pm

vecine ,

eu nu ma aprind deloc si iti spun si de ce : ce ma intereseaza pe mine WC-urile si dusurile , si alte alea cand eu le em pe toate in rulota ?

nu am nevoie decat de : un loc oarecum drept pe care sa pun rulota , un pic de umbra , apa si eventual curent

ca sa merg pana la Venus numai ca sunt ( oarecum ) WC-urile mai curate , nu cred ca se justifica efortul , banii dar mai ales nervii de pe drum pe portiunea aia cu doua benzi pe sens unde toti "bulangii cu pedale" isi aduc aminte de acceleratie

DAR , in continuare fiecare face cum il ajuta sau nu capul , si deasemenea cum ii place anturajul ; de aia suntem mai multi aici ca sa avem pareri diferite , idei mai mult sau mai putin constructive , planuri in functie de experienta sau intuitie , si prin prisma celor intamplate la iesirile anterioare sa ne grupam dupa afinitati sau sa dam "bir cu fugitii"

ca de obicei la iesirile pe care le propun , prezenta este benevola si nicidecum obligatorie , cu toate ca in majoritatea cazurilor am cam avut dreptate ; eu unul imi asum si plusurile si minusurile unei iesiri si de aceea am curajul sa propun aproape in fiecare week-end cateceva , si stiu ca de fiecare data se gasesc si carcotasi care sa "faca valuri" dar nu sunt asa de sensibil , fapt pentru care o sa continui

am incercat ca de fiecare data sa fac putina organizare a iesirilor , tocmai pentru a nu avea surprize mari sau mici indiferent de natura acestora si de fiecare data am facut publice intentiile mele pentru a sti cei ce vor sa participe la ce sa se astepte
adrian05ro
adrian05ro
top membrii
top membrii

Mesaje : 1180
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti sector4

Sus In jos

Sarbatoarea Rusaliilor 2012  - Pagina 3 Empty Re: Sarbatoarea Rusaliilor 2012

Mesaj  adrian05ro Mar Mai 29, 2012 8:57 am

din discutiile avute cu cei care sunt intr-adevar hotarati sa vina , am ales camping Pescaresc , si daca este nevoie ( sau incalzezte pe cineva ) imi asum toate plusurile si minusurile alegerii acestei locatii , precum si programul activitatilor

in concluzie , ca sa nu "batem campii" si sa "deraiem" de la subiect locatia este stabilita , perioada este stabilita , componenta "lotului" este aproape definitivata , incercam sa organizam impreuna cu Gigi Cobzarenco o masa pescareasca si eventual o plimbare pe mare
cine vine este bine-venit , cine nu vine sa fie sanatos si sa-si vada de ale lui
de acum inainte as prefera ca cei care nu participa si nu au nimic interesant sau constructiv de spus sa se abtina de la comentarii multe , proaste , si deviate de la subiect
adrian05ro
adrian05ro
top membrii
top membrii

Mesaje : 1180
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti sector4

Sus In jos

Sarbatoarea Rusaliilor 2012  - Pagina 3 Empty Re: Sarbatoarea Rusaliilor 2012

Mesaj  Gica Cobzarenco Mar Mai 29, 2012 11:25 am

Vremea ne ajuta!!!

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Gica Cobzarenco
Gica Cobzarenco

Mesaje : 16
Data de inscriere : 15/02/2012
Varsta : 71
Localizare : Constanta

Sus In jos

Sarbatoarea Rusaliilor 2012  - Pagina 3 Empty Re: Sarbatoarea Rusaliilor 2012

Mesaj  LUPU CIPRIAN Mier Mai 30, 2012 3:12 pm

am curatat topic ul de tot ce este off pareri inutile care nu fac referire la intalnirea aceasta .
pt cei care nu stiu se poate da click pe acele poze mici pt a le mari pozele din topic ale lui DORU NEGRU >
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Sarbatoarea Rusaliilor 2012  - Pagina 3 Empty Re: Sarbatoarea Rusaliilor 2012

Mesaj  harybald Mier Mai 30, 2012 6:50 pm

imi pare rau ca lucrez acum dar va rog sa lasati un semn acolo ca pe data de 11 imi petrec concediu de 5 zile dar binenteles dupa ce vad poze si comentari de la voi.......
Ma intereseaza mai mult adancimea apei( pt cine are curaj sa intre ca am inteles ca este cam rece) avand 2 puradei sa nu Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing ia apa la nas...
in rest distractie fffffffffff mare si timp excelent..
harybald
harybald
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 79
Data de inscriere : 23/01/2012
Varsta : 53
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Sarbatoarea Rusaliilor 2012  - Pagina 3 Empty Propunere traseu spre Chemping Pescaresc

Mesaj  Gica Cobzarenco Mier Mai 30, 2012 8:41 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Gica Cobzarenco
Gica Cobzarenco

Mesaje : 16
Data de inscriere : 15/02/2012
Varsta : 71
Localizare : Constanta

Sus In jos

Sarbatoarea Rusaliilor 2012  - Pagina 3 Empty Re: Sarbatoarea Rusaliilor 2012

Mesaj  Gica Cobzarenco Mier Mai 30, 2012 8:42 pm

Gica Cobzarenco a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Bagati Medgidia Mamaia sat
Gica Cobzarenco
Gica Cobzarenco

Mesaje : 16
Data de inscriere : 15/02/2012
Varsta : 71
Localizare : Constanta

Sus In jos

Sarbatoarea Rusaliilor 2012  - Pagina 3 Empty Re: Sarbatoarea Rusaliilor 2012

Mesaj  adrian05ro Joi Mai 31, 2012 9:12 am

fii sigur ca o sa te sun daca intru in impas Very Happy
adrian05ro
adrian05ro
top membrii
top membrii

Mesaje : 1180
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti sector4

Sus In jos

Sarbatoarea Rusaliilor 2012  - Pagina 3 Empty Re: Sarbatoarea Rusaliilor 2012

Mesaj  LUPU CIPRIAN Vin Iun 01, 2012 3:15 pm

se pare ca la mare aveti vreme mai buna decat noi la munte !
.DECI ANU' ASTA SUNTETI DESCHIZATORI DE SEZON....
Distractie placuta rulotisti oriunde v ati afla !!
ADRIAN , POTI DESCHIDE UN TOPIC SPECIAL CU POZE , SI IMPRESII DE LA ACEASTA INTALNIRE SI PE ACESTA DE LA PROPUNERI 2012 SA IL INCHIDEM .
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Sarbatoarea Rusaliilor 2012  - Pagina 3 Empty Re: Sarbatoarea Rusaliilor 2012

Mesaj  george chirila Vin Iun 01, 2012 3:36 pm

Drum bun si distractie placuta tuturor !!!
george chirila
george chirila
top membrii
top membrii

Mesaje : 658
Data de inscriere : 10/02/2012
Varsta : 55
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Sarbatoarea Rusaliilor 2012  - Pagina 3 Empty Re: Sarbatoarea Rusaliilor 2012

Mesaj  Gica Cobzarenco Vin Iun 01, 2012 5:10 pm

Domnilor,niciodata nu este prea tarziu!!!

SCHMBATI DE DRUM!!!

Marea va asteapta!
Gica Cobzarenco
Gica Cobzarenco

Mesaje : 16
Data de inscriere : 15/02/2012
Varsta : 71
Localizare : Constanta

Sus In jos

Sarbatoarea Rusaliilor 2012  - Pagina 3 Empty Re: Sarbatoarea Rusaliilor 2012

Mesaj  adrian05ro Mar Iun 05, 2012 12:45 pm

ADRIAN , POTI DESCHIDE UN TOPIC SPECIAL CU POZE , SI IMPRESII DE LA ACEASTA INTALNIRE SI PE ACESTA DE LA PROPUNERI 2012 SA IL INCHIDEM .
[/quote]

Inchide-l

o sa deschid topicul cu poze si impresii , dar putin mai pe seara ca acum nu mai am incarcator la laptop ( ala vechi a decedat pe malul marii) si nu am cum sa descarc pozele Smile
adrian05ro
adrian05ro
top membrii
top membrii

Mesaje : 1180
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti sector4

Sus In jos

Sarbatoarea Rusaliilor 2012  - Pagina 3 Empty Re: Sarbatoarea Rusaliilor 2012

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum