RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Bine ai venit ! se pare ca esti rulotist vesel !!
Pe acest forum membrii organizeaza intalniri dansante cu muzica , unori si peste miezul noptii.
Daca nu te regasesti aici , nu intra !!! ... e o tara libera..

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Bine ai venit ! se pare ca esti rulotist vesel !!
Pe acest forum membrii organizeaza intalniri dansante cu muzica , unori si peste miezul noptii.
Daca nu te regasesti aici , nu intra !!! ... e o tara libera..
RULOTISTII VESELI . FORUMGRATUIT . RO
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Intalnire la dunare- langa Calarasi

+2
LUPU CIPRIAN
Luciana Stanciu
6 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Intalnire la dunare- langa Calarasi Empty Intalnire la dunare- langa Calarasi

Mesaj  Luciana Stanciu Mier Mai 30, 2012 7:34 pm

Salutare tuturor, ce ziceti de o intalnire pe malul dunarii in Calarasi pe 15-16-17? Este o zona extraordinara si drumul pana la locatie este perfect. O sa atasez niste poze,defat nu eu ca nu am reusit.

Luciana Stanciu
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 57
Data de inscriere : 15/05/2012
Varsta : 40
Localizare : calarasi

Sus In jos

Intalnire la dunare- langa Calarasi Empty Re: Intalnire la dunare- langa Calarasi

Mesaj  LUPU CIPRIAN Mier Mai 30, 2012 8:01 pm

detalii scrieti aici - daca nu va descurcati cu poze dati un mail catre mine si le pun eu ....
cati km sunt si unde e locatia si daca putem sta fara probl acolo vineri samb dum ....
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Intalnire la dunare- langa Calarasi Empty Re: Intalnire la dunare- langa Calarasi

Mesaj  adrian05ro Mier Mai 30, 2012 8:20 pm

Luci , asa cum a spus si Ciprian te rugam sa ne dai cateva detalii referitore la : traseu , topografia locului , posibilitatio de baie in Dunare , posibilitati de pescuit pentru cei ce sunt amatori , daca ne trebuie vre-un permis special de campare sau de pescuit , si orice alt detaliu care crezi ca ar fi interesant

prin prisma noii Legi a camping-ului nu vrem sa deranjam pe nimeni , nu vrem sa avem probleme de nici un fel si mai mult ca orice nu vrem sa ne alegem cu vreo amenda

daca trebuie sa luam legatura cu cei din consiliul local de care apartine locatia , te rugam ca in numele nostru sa vorbesti cu ei si sa le explici ca noi avem cam de toate la rulota iar in urma noastra nu a ramas niciodata si nici nu va ramane vre-un fir de gunoi (pet-uri , sticle , hartii , plastice , etc...)
adrian05ro
adrian05ro
top membrii
top membrii

Mesaje : 1180
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti sector4

Sus In jos

Intalnire la dunare- langa Calarasi Empty Re: Intalnire la dunare- langa Calarasi

Mesaj  Luciana Stanciu Mier Mai 30, 2012 9:19 pm

pentru inceput va pot spune.

locatia este la 8 km de Calarasi, unde dunarea se desparte si formeaza bratul Borcea.

-din bucuresti se poate ajunge pe A2 pana la Drajna si apoi spre Calarasi 138 Km

sau A2 pana la Lehliu apoi pe DN3 pana la vama Chiciu(feribot) 11o maxim 120 Km

in ambele variante drumurile sunt de nota 10.

-plaja este campare la umbra este.

-in legatura cu legea picnicului trebuie sa ma interesez, dar la sfarsit de saptamana sunt corturi mereu in zona. Zona apartine de apele Romane.

Luciana Stanciu
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 57
Data de inscriere : 15/05/2012
Varsta : 40
Localizare : calarasi

Sus In jos

Intalnire la dunare- langa Calarasi Empty Re: Intalnire la dunare- langa Calarasi

Mesaj  Luciana Stanciu Mier Mai 30, 2012 9:35 pm

Intalnire la dunare- langa Calarasi Balta20092011031

Luciana Stanciu
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 57
Data de inscriere : 15/05/2012
Varsta : 40
Localizare : calarasi

Sus In jos

Intalnire la dunare- langa Calarasi Empty Re: Intalnire la dunare- langa Calarasi

Mesaj  Luciana Stanciu Mier Mai 30, 2012 9:39 pm

Intalnire la dunare- langa Calarasi Balta20092011116am reusit

Luciana Stanciu
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 57
Data de inscriere : 15/05/2012
Varsta : 40
Localizare : calarasi

Sus In jos

Intalnire la dunare- langa Calarasi Empty Re: Intalnire la dunare- langa Calarasi

Mesaj  Luciana Stanciu Mier Mai 30, 2012 9:49 pm

Intalnire la dunare- langa Calarasi Balta20092011130

Luciana Stanciu
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 57
Data de inscriere : 15/05/2012
Varsta : 40
Localizare : calarasi

Sus In jos

Intalnire la dunare- langa Calarasi Empty Re: Intalnire la dunare- langa Calarasi

Mesaj  Luciana Stanciu Mier Mai 30, 2012 9:55 pm

Intalnire la dunare- langa Calarasi Balta20092011239Intalnire la dunare- langa Calarasi Balta20092011239

Luciana Stanciu
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 57
Data de inscriere : 15/05/2012
Varsta : 40
Localizare : calarasi

Sus In jos

Intalnire la dunare- langa Calarasi Empty Re: Intalnire la dunare- langa Calarasi

Mesaj  Luciana Stanciu Mier Mai 30, 2012 10:00 pm

Intalnire la dunare- langa Calarasi Balta20092011240

Luciana Stanciu
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 57
Data de inscriere : 15/05/2012
Varsta : 40
Localizare : calarasi

Sus In jos

Intalnire la dunare- langa Calarasi Empty Re: Intalnire la dunare- langa Calarasi

Mesaj  Luciana Stanciu Mier Mai 30, 2012 10:07 pm

Intalnire la dunare- langa Calarasi Dscf1306sIntalnire la dunare- langa Calarasi Dscf1270z

Luciana Stanciu
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 57
Data de inscriere : 15/05/2012
Varsta : 40
Localizare : calarasi

Sus In jos

Intalnire la dunare- langa Calarasi Empty Re: Intalnire la dunare- langa Calarasi

Mesaj  Luciana Stanciu Mier Mai 30, 2012 10:14 pm

Intalnire la dunare- langa Calarasi Img0769vb

Luciana Stanciu
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 57
Data de inscriere : 15/05/2012
Varsta : 40
Localizare : calarasi

Sus In jos

Intalnire la dunare- langa Calarasi Empty Re: Intalnire la dunare- langa Calarasi

Mesaj  Luciana Stanciu Mier Mai 30, 2012 10:49 pm

Va salut pe toti. Sunt Mihai sotul Lucianei
pentru pescari locuri sunt multe si in functie de ce vrei sa prinzi. Se prinde somn, crap,salau...Daca va hotarati o sa va pun la curent cu tot ce trebuie. Permis normal de pescuit. Trbuie PG numai daca vreti sa trecem pe malul celalalt, acolo este zona de frontiera.


Ultima editare efectuata de catre Luciana Stanciu in Mier Mai 30, 2012 11:03 pm, editata de 1 ori

Luciana Stanciu
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 57
Data de inscriere : 15/05/2012
Varsta : 40
Localizare : calarasi

Sus In jos

Intalnire la dunare- langa Calarasi Empty Re: Intalnire la dunare- langa Calarasi

Mesaj  Luciana Stanciu Mier Mai 30, 2012 10:52 pm

cam asa arata drumul de la DN3 pana la locatie maxim 1Km
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre Luciana Stanciu in Mier Mai 30, 2012 11:08 pm, editata de 1 ori

Luciana Stanciu
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 57
Data de inscriere : 15/05/2012
Varsta : 40
Localizare : calarasi

Sus In jos

Intalnire la dunare- langa Calarasi Empty Re: Intalnire la dunare- langa Calarasi

Mesaj  Luciana Stanciu Mier Mai 30, 2012 10:55 pm

va astep cu intrebari.

Luciana Stanciu
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 57
Data de inscriere : 15/05/2012
Varsta : 40
Localizare : calarasi

Sus In jos

Intalnire la dunare- langa Calarasi Empty Re: Intalnire la dunare- langa Calarasi

Mesaj  adrian05ro Joi Mai 31, 2012 8:56 am

parerea mea este ca trebuie sa facem iesirea asta acu' pana nu trec de cateva ori "talibanii de duminica" si nu ajunge locul ca o groapa de gunoi colectiva , asa ca perioada mentionata este perfecta din punctul meu de vedere

permis de pescuit pe Dunare nu am , asa ca o sa ma multumesc cu o baie , cu ceva bere rece si bineinteles cu un gratar sau un disc incins ; asta in cazul in care vreunu dintre cei care au permis nu ma solicita sa fac masaj ramelor sau sa tin viermii in forma

drumul pare OK , dar cum se vede in partea dreapta se pare ca unul dintre "berbecii" care au trecut pe acolo a cam "luat-o in freza" ; sper sa nu ne lasam trapele pe acolo sau cosurile de evacuate de la Truma
sunt ceva locuri unde putem pune rulotele , sau luam la noi drujba ca sa ne facem loc ? din cate vad eu este destul de multa vegetatie iar coroanele pomilor sunt cam jos . gandeste-te ca unii dintre noi au rulote de 5,50m la interior , deci cu tot cu protap in jur de 7m , asadar trebuie ceva spatiu de manevra Exclamation

mai este un aspect f f f f f i m p o r t a n t , adica VREMEA ; cu cateva zile inainte o sa studiem starea vremii si prognoza cat mai temeinic - eu unul nu imi fac mari probleme pentru ca "am cu ce" dar nu vreau sa plec cu cortul ud de acolo pentru ca nu am unde sa-l usuc No
adrian05ro
adrian05ro
top membrii
top membrii

Mesaje : 1180
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti sector4

Sus In jos

Intalnire la dunare- langa Calarasi Empty Re: Intalnire la dunare- langa Calarasi

Mesaj  Luciana Stanciu Joi Mai 31, 2012 2:55 pm

Am sa merg maine sa vad cum se prezinta zona , o sa fac poze la locurile de campare si la drum. Cat priveste permisul ,de o undita doua si o lanseta nu zice nimeni nimic.
Astept intrebari si pareri...

Luciana Stanciu
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 57
Data de inscriere : 15/05/2012
Varsta : 40
Localizare : calarasi

Sus In jos

Intalnire la dunare- langa Calarasi Empty Re: Intalnire la dunare- langa Calarasi

Mesaj  adrian05ro Joi Mai 31, 2012 4:32 pm

in primul rand asteptam pozele si "relatarile" de la locul faptei ca sa putem emite vreo pretentie sau parere fie ea pro sau contra ; asa cum ti-am spus trebuie sa te orientezi la locuri in care putem intra cu rulote "ceva" Embarassed mai mari decat cea care este surprinsa intr-una dintre poze - sincer , a mea este dubla cat aia ca si lungime , iar la aceeasi categorie se mai inscriu cele ale lui Lupu si Ciocan Neutral

in al doi-lea rand promit ca o sa dau la peste doar cu o undita si o lanseta , nu o sa iau navodul sau prostovolul la mine ; ce dreaku! , noi dam la peste asa de placere , sau de design daca vrei Very Happy
adrian05ro
adrian05ro
top membrii
top membrii

Mesaje : 1180
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti sector4

Sus In jos

Intalnire la dunare- langa Calarasi Empty Re: Intalnire la dunare- langa Calarasi

Mesaj  cristian57 Joi Mai 31, 2012 6:44 pm

Poate ca ar mai fi un aspect:de obicei noi cam mergem in grup si din ce se vede nu prea ar fi loc de mai multe rulote la un loc.Deci cauta sa fotografiezi si asa ceva daca exista
cristian57
cristian57
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 119
Data de inscriere : 25/01/2012
Varsta : 66
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Intalnire la dunare- langa Calarasi Empty Re: Intalnire la dunare- langa Calarasi

Mesaj  Iancu Gabi Vin Iun 01, 2012 4:04 pm

bine Cristi,bine zis.daca se face gasca ,ca am si niste libere poate ne bagam si noi.
Iancu Gabi
Iancu Gabi
top membrii
top membrii

Mesaje : 244
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Intalnire la dunare- langa Calarasi Empty Re: Intalnire la dunare- langa Calarasi

Mesaj  Marian Ciocan Vin Iun 01, 2012 7:20 pm

cred ca si noi ne bagam ca din poze arata fff bine

Marian Ciocan

Mesaje : 29
Data de inscriere : 18/03/2012

Sus In jos

Intalnire la dunare- langa Calarasi Empty Re: Intalnire la dunare- langa Calarasi

Mesaj  Luciana Stanciu Vin Iun 01, 2012 11:10 pm

am zis ca revin cu poze dar azi am avut o zi foarte ocupata la firma si am terminat pe seara.

-DACA NU PLECAM MAINE LA PESCUIT CU SIGURANTA AM SA MERG SA FAC POZELE.

PM multumiri pentru urari
-pentru cine e interesat de zone ...
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Luciana Stanciu
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 57
Data de inscriere : 15/05/2012
Varsta : 40
Localizare : calarasi

Sus In jos

Intalnire la dunare- langa Calarasi Empty Re: Intalnire la dunare- langa Calarasi

Mesaj  Luciana Stanciu Joi Iun 07, 2012 2:23 pm

din cauza ploilor care au fost nu am putut intra in padure sa fac pozele pentru ca o portiune de aproape 100m era cu apa si mi-a fost frica sa ma incumet sa trec.

Luciana Stanciu
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 57
Data de inscriere : 15/05/2012
Varsta : 40
Localizare : calarasi

Sus In jos

Intalnire la dunare- langa Calarasi Empty Re: Intalnire la dunare- langa Calarasi

Mesaj  adrian05ro Joi Iun 07, 2012 7:32 pm

mai este o saptamana pana atunci

ai timp sa te documentezi toata saptamana asta Wink

vremea o sa fie OK
adrian05ro
adrian05ro
top membrii
top membrii

Mesaje : 1180
Data de inscriere : 21/11/2011
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti sector4

Sus In jos

Intalnire la dunare- langa Calarasi Empty Re: Intalnire la dunare- langa Calarasi

Mesaj  LUPU CIPRIAN Vin Iun 08, 2012 11:11 am

lasa ma ca il usuci la mine la curte....
locul este f bun si placut , pana l aurma nu e f departe ..........

am rugamintea sa puneti poze luate cu copy paste codurile din imageshack

forum code
LUPU CIPRIAN
LUPU CIPRIAN
Admin
Admin

Mesaje : 1938
Data de inscriere : 02/11/2011
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti

http://www.saladefitness.com

Sus In jos

Intalnire la dunare- langa Calarasi Empty Re: Intalnire la dunare- langa Calarasi

Mesaj  Luciana Stanciu Sam Iun 09, 2012 12:39 am

Da ,cred ca se va usca ca s-au anuntat temperaturi ridicate.

Luciana Stanciu
membrii activi
membrii activi

Mesaje : 57
Data de inscriere : 15/05/2012
Varsta : 40
Localizare : calarasi

Sus In jos

Intalnire la dunare- langa Calarasi Empty Re: Intalnire la dunare- langa Calarasi

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum